Skocz do zawartości

Wymiana wysłużonego gtx 460


Recommended Posts

Witam jako że premiera  Wiedźmina 3 zbliża sie wielkimi krokami nadszedł czas wymiany mojego gigusia gtx460 1 gb. Pytanie tylko na co.

 

Reszta sprzętu:

i5 4590

8 gb DDr31600

Chieftec GPS 550 AB-A ( tylko 360  na lini 12v)

monitor 1920x1080p

 

Zasilacz także bede musiał wymeinić także budżet do 1000-1050 zł grafa z zasilaczem .

 

Oczywiście grafika wchodzi używana bo nan nowe to trzeba kupe kasy:)

 

Myślałem nad gtx 770 2 gb który jest w rekomendowanych ale czy nie bedzie za mało pamięci? Druga alternatywa to r9 280x 3 gb tylko że jakoś radeony mnie nie przekonują ( w rekomendowanych jest gtx 770 oraz r9 290)

 

Nie walczę o każda klatkę także nawet zadowoli mnie gra w średnio wysokich  bądź średnich detalach jak się uda.

 

Co radzicie?

 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

hmm mówicie że r9 280x a tak naprawde ile takie używki są wrte bo rózne ceny chodzą. czyli gtx 770 jest nieopłacalny?

 

tutaj znalazłem gigusia na licytacji

 

http://allegro.pl/karta-radeon-r9-280x-gigabyte-3gb-dvi-hdmi-pci-e-i5305782004.html

 

jak nie to bed szukał innej:)

Edytowane przez mordrag87
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej poczekać do premiery i oficjalnych, potwierdzonych testów, bo na razie to bardziej wróżenie z fusów. Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć czy gra nie będzie kulała na kartach jednego lub drugiego producenta, bo trafia się wiele tytułów w których rozbieżność między podobnymi kartami AMD i Nvidii jest spora, a wielkość pamięci wcale nie musi być tutaj najbardziej znaczącą rzeczą - może decydować optymalizacja po producenta chipów, bądź specyficzna implementacja poszczególnych rozwiązań technologicznych.

Link to post
Share on other sites

Hehe nie kłóćcie sie ja chciałem tylko grafike zakupić:)... no i zasilacz ale to już najmniejszy prolem. Kurcze chyba poczekam na testy i byc moze wtedy zakupię chociaż nie ukrywam wołałbym zagrać w dniu premiery bo pali mnie ta gra jak nigdy . W sumie tylko w rpegi jade.

Link to post
Share on other sites

Poczekaj jeszcze lepiej te kilka dni, żeby sobie potem nie pluć w brodę. Lepiej chyba zagrać komfortowo na świadomie wybranej karcie, niż niepotrzebnie wydać pieniądze i się rozczarować :-) Tym bardziej że na dopracowanie sterowników pod grę czasami trzeba czekać 1-2 miesiące.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...