Skocz do zawartości

OC Asus 8800GT Glaciator


Recommended Posts

Witam, chcialbym podkrecic mojego 8800gt a dokladniej zastosowac vmoda zmieniajac napiecie rdzenia z bodajze 1.05V na 1.1V.

Obecnie mam 3 profile OC z gpu (standardowo 600MHz) 680MHz, 700MHz (w furmarku 2 bledy po 15min) i 720MHz (bledow juz owiele wiecej nie pamietam dokladnie). Problem polega na tym ze w nowych grach moge grac na 720MHz i jest w zasadzie ok ale np w TDU komp potrafi sie zawiesic nawet przy 680Mhz... dlatego grajac po oc zawsze mam obawy o zawieche, dlatego gram bez oc ale czasami wydajnosc juz nie zadowala. Dodam ze wszystkie 3dmarki grafika zdaje bez problemu na 720MHz

dodam jeszcze ze ram do 1000MHz podkrecam, wyzej juz wystepuja bledy

Link to post
Share on other sites

"dodam jeszcze ze ram do 1000MHz podkrecam, wyzej juz wystepuja bledy"

napisalem ze ramy tez krece ale problem lezy chyba w gpu. przed chwila robilem test furmarkiem na 720 gpu 1800 shadery i 1000 ram i po ok 15min mi ekran wylaczylo szybko ruszylem myszka bo ma ustawione ze po 10min gasnie ale przypomnialo mi sie ze jakies 3 min wczesniej nia ruszalem... po tej chwili okno formarku bylo czarne i blad wywalil ze zgubil sterownik opengl czy cos w tym stylu

 

a co z tym vmodem? gdzies czytalem ze trzeba bios odczytac, zedytowac to napiecie i wgrac je z powrotem ale linki wszedzie nieaktywne juz...

zapuszcze furmarka na tych ustawieniach co podales zobaczymy ile pociagnie...

Link to post
Share on other sites

heh ;P to moze jednak pamieci te problemy sprawialy... i przy 720/1000 dochodzilo do 86C a 700/920 juz tylko 81C

wiem ze to sa duze temp ale karta juz swoje lata ma, mam wrazenie ze laminat jest cieplejszy od radiatora (o0) i kiedys w stresie owiele glosniejsza byla... a moze tylko mi sie wydaje i to byl wentyl na cpu ;D jak by nie patrzec auras jest owiele cichszy

Link to post
Share on other sites

no mzoe ta, jak znajda sie pieniadze to chce 2 wentyle kupic 120mm scythe slpi streamy bo teraz nie mam zadnego ale scianke boczna mam caly czas otwarta

kiedys pozyczylem od kuzyna do sprawdzenia karte graficzna to wystajaca srubka zatrzymaja wentyl na mojej grafie... do 120C sie bodajze rozgrzala to natychmiastowo kompa wylaczylem... ogolnie wszystko ok ale zdziwilem sie ze komp/grafa sama sie nie wylaczyla

Link to post
Share on other sites

a wiec dzieki Lightning zrozumialem ze problem z oc lezy w ramie...

ale teraz mam kolejny problemik i nie wiem co z nim zobic. memory stale na 950mhz

gpu na 700mhz stabilnie w furmarku w extreme burning (temp do 82C) w benchmarku unigine sanctuary rowniez.

idac powoli do gory (testujac benachmarkiem unigine) doszedlem do 730MHz, przy 735mhz sterownik wysiadal. Testowalem w DX10 jak i w opengl (temp ok 65C).

i problem polega na tym ze w furmarku sterownik caly czas sie sypal i pierwsza stabilna czestotliwoscia jest... 700MHz, na 705MHz juz padal. To jak to jest z ta stabilnoscia? bo wg mnie gry tak jak demko unigine powinny dzialac na 730mhz i dzialaja ale jednak jest ten cien niepewnosci...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...