Skocz do zawartości

18stka i prezenty


Recommended Posts

Siemka.

Robię 18stkę 27 czerwca na 50-60 osób. Z dziewczyną, razem. Jako, że alkohol średnio nam podchodzi, zastanawiam się nad poproszeniem gości, żeby nie kupowali nam na prezent alkoholu. W moim rówieśniczym gronie często jest to 3/4 prezentów na takich 18stkach - jakieś drogie alkohole powyżej stówy. Jak mówiłem jednak nie lubię alkoholu. I sam bym nigdy nie kupił czegoś droższego niż 1 piwko. 

Przechodząc do meritum, jakie macie pomysły, żeby grzecznie poprosić gości by nie kupowali nam alkoholu?

Dzięki :)

Link to post
Share on other sites

tak jak wyżej, powiedz wprost że wolisz pamiątkę. Nie znaczy to jednak że goście nie będą chcieli alkoholu na imprezie, w końcu to osiemnastka. Jeśli nastawiasz się na prezenty to pomyśl również żeby zaoferować coś w zamian dla gości, w tym wypadku alkohol, i to nie jedno piwko jak napisałeś, inaczej wyjdziesz na sknerę i nie będzie to mile wspominana impreza.

Link to post
Share on other sites

Oh, to wiem, alkoholu będzie dużo sknerą nie jestem ale sam nie piję. Nie mówię im co mają mi kupić ale nie chcę dostać za 1000 złotych drogiego alkoholu którego nie mam ochoty ani skosztować. Nie pytałem was o to o czym mówicie, tylko o pomysł na grzeczne powiedzenie że go nie chcę. Coś podobnego do wesel (w zaproszeniach często jest by nie kupować kwiatów tylko wino)

Link to post
Share on other sites

Napisałem wprost. Wiedziałem, że mam tak zrobić więc niczego nowego mi nie powiedzieliście czuję się potraktowany jak debil... Chodziło mi o jakieś fajne pomysły na powiedzenie tego. Tyle co mi tu napisaliście to wiedziałem.

 

Lukyeti sory ale nie ma opcji :P

Link to post
Share on other sites

Nic nie mow, jak ci kupia to oddasz komus albo koledzy ci wychleja. Bo tak to bedzie brzmialo jak bys na kase liczyl tylko. A po 2 to prezenty to tylko dodatek a nie glowny cel  ;)

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, nie liczę na kasę ale nienawidzę i nie mogę alkoholu, a jestem raczej praktycznym człowiekiem :) Nie, nikt nie powiedział że to główny cel ale nie ma potrzeby rozpisywania się o niej, nie mam nawet takiego zamiaru :P

Link to post
Share on other sites

To po co ten temat? Nie musisz tych fiolek pic nawet jak ci dadza. Kazda ingerencja powoduje ze nasuwa sie $ 

 

czego tu się spodziewać po "dzieciach" bo inaczej jak można nazwać ową osobę która zakłada taki temat..

 

No chyba że owy temat jest po to by podbudować swe morale na forum itd.

 

najlepiej będzie zamknąć i skończyć tą beznadziejną dyskusję bo za jakiś czas będzie kolejny temat np. jak zakładać prezerwatywę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Meh, prosiłem o fajne pomysły, a nie nic nie wnoszące komentarze na niskim poziomie. Kulturalnie podziękuję za pomoc (w celu wyjaśnienia, nie pojmujecie tego co ja piszę, nie, nie pomogliście mi ani trochę). Temat można zamknąć bo fajny pomysł wymyśliłem. Nie wiem jakim trzeba być umysłowo .... żeby ten temat zniżyć do poziomu "jak zakładać prezerwatywę" a samego autora nazwać dzieckiem w takim znaczeniu. Pozdrawiam.

 

Jacek, Jak Ty potrafisz w tym znaleźć sens podwyższenia swoich morale na forum takim tematem jakim założyłem to Ci współczuję.

A dyskusja jest beznadziejna przez ludzi którzy zboczyli z tematu i oczywiście zamiast porozmawiać wolą słać hejty, a Twoje po mnie spływają.

 

GoingMad, czytaj uważnie, zacytowałeś "nie mam zamiaru" i mówisz o piciu tych fiolek a nie mam zamiaru było w kontekście rozpisywania się o imprezie. 

Edytowane przez BumCykCyk
Link to post
Share on other sites

współczuj sobie deb.lizmu i braku samodzielnego myślenia :) mając 18 lat jesteś dzieciakiem dla mnie..

 

nie dyskusja jest beznadziejna tylko, tego typu tematy zakładane są beznadziejne.

 

Polecam zapytać na jakimś kobiecym forum, będą bardziej miłe odpowiedzi itd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Nie powiedziałeś tego ze względu na mój wiek, zdaję sobie sprawę, że mogę być smarkaczem dla innych, że człowiek po drugiej stronie może mieć 2 razy więcej lat, ale z wścibskości, wredności. Po pierwsze to Twoja subiektywna opinia, że tematy są beznadziejne, po drugie 

 

 tą beznadziejną dyskusję

 

Napisałem, że już mam fajny pomysł więc polecać mi niczego nie musisz. 

Edytowane przez BumCykCyk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

nawet nie miałem zamiaru Ci nic polecać

 

pora ro****.ć system

Z takim podejściem to będziesz zaraz ro**********ć system na kobiecych forach, a z tym się pożegnasz.

 

Co do tematu, jeśli nie pijesz a masz się potem zastanawiać co zrobić z flaszkami-prezentami, to zadeklaruj wprost, że jesteś niepijący. Bystra część Twoich znajomych wpadnie na to, aby z flaszką nie przychodzić. Ta mniej bystra pewnie i tak zrobi co chce. Ludzie w tym wieku to specyficzna grupa, więc sam powinieneś wiedzieć najlepiej jak to zakomunikować swojemu gronu. Suma sumarum, alkoholikom się alkoholu pod nos nie stawia, uczulonym na orzechy nie serwuje tychże, a ludziom którzy sobie tego nie życzą, nie wiesza się na szyję na powitanie. Masz jakieś granice to je postaw, bez robienia z tego czegoś nadzwyczajnego.

A temat zamykam, bo zaraz nam się powyższy rumcajs rozkręci i będzie więcej sprzątania niż jest to warte.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...