Skocz do zawartości

Kick internetu podczas podłączania innego urządzenia - TP-Link


Recommended Posts

Witam.

 

Problem jest dość denerwujący. Otóż mam router TD-W8951ND TP-Link. Gdy do sieci wifi mam podłączonego tylko laptopa (Lenovo G500), to jest wszystko dobrze (no może czasami zdarzy się jakiś kick, ale baardzo rzadko). Problem występuje, gdy do wifi podłącze telefon. Wtedy w laptopie zrywa mi połączenie bardzo często. W telefonie nic się nie dzieje - wszystko dobrze. Taki sam problem występuję, gdy mam podłączony komputer stacjonarny i komórkę. Na PC zrywa, na komórce słabo. A gdy podłącze laptopa, PC i telefon to już loteria. Raz zerwie na laptopie, raz na PC, a na telefonie wszystko ładnie. Korzystam z neostrady. Jak zniwelować ten problem?

Link to post
Share on other sites

Od nowa ustawiłem połączenie - narazie w miarę ok. Jak coś to będę dalej pisał.


Na stałych adresach nadal to samo. Bo resecie ustawień jest znacząco lepiej, ale nadal raz na jakiś czas zerwie. Gdzie znaleźć tą opcję ograniczeń? I co z tym DHCP?

Link to post
Share on other sites

DHCP -> DHCP Settings -> Start IP Address oraz End IP Address

Domyślnie jest 192.168.0.100 - 192.168.0.199

 

W tej samej zakładce tyle że w Address Reservation spróbuj przypisać Adres IP każdego z urządzeń musisz znać MAC Adresy).

z pomocą przychodzi linia komend cmd oraz polecenie ipconfig /all

Później ustaw stałe adresy IP na urządzeniach.

 

Przykładowo

Komp 1: 192.168.0.101

Lapek 1: 192.168.0.102

Tel 1: 192.168.0.103

 

Adres MAC ma format XX-XX-XX-XX-XX........... itd itd zresztą jak źle wpiszesz to dostaniesz info z rutera jaki powinien być prawidłowy.

Link to post
Share on other sites

Początkowego adresu na domyślny nie mogę zmienić, bo mam informację, że jest inny niż IP routera. Zamiast 192.168.0.100 mam 192.168.1.100 i możliwe adresy 101. Pod tym mam IP trzech urządzeń kolejno 192.168.1.101 / 102 / 103

Link to post
Share on other sites

W tej zakładce nie mam czegoś takiego. Jedynie mam tablice DHCP, gdzie mam wpisane moje 3 urządzenia z IP, które podałem wyżej. Szukałem po innych i też nic nie mogłem znaleźć takiego. Może to się inaczej nazywać?

Link to post
Share on other sites

Mi taki schemat pomógł. Rezerwacja i stałe IP. Osobno nie dawało efektu. Ewentualnie można spróbować wyłączyć DHCP i wymusić stałe IP na urządzeniach. Na stronie TP Linka niema niestety emulatora Twojego routera wiec posiłkuję się innym modelem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...