Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

w najbliższym czasie chciałbym zakupić sobie nową klawaturę w cenie do ok, 350zł.

Myślę nad klawiaturą mechaniczną, ale chciałbym zwrócić uwagę, że nigdy takowej nie miałem okazji używać. Klawiature potrzebuje do gier, głównie CS:GO, ale także do pisania, ponieważ piszę dużo programów i potrzebuję aby wygodnie się na niej pisało. Dotychczas używałem zwykłych klawiatur za 20zł. Dobrze by było jeśli klawiatura posiadałaby podświetlenie.

Link to post
Share on other sites

Możesz trafić za 300 zł bardzo dobrą klawiaturę CM Storm Quickfire XT, lecz bez podświetlenia. Masz do wyboru 4 rodzaje switchów:

redy - najczęstszy wybór do gier i również do pisania. 

blue - switche z "klikiem", które są wybierane do raczej pisania niż grania

brown - do gier i też do pisania, z "klikiem"

black - to to samo, co redy, tylko mają cięższy nacisk. 

Lepiej sobie o tym poczytać i najlepiej poużywać, jeśli masz taką okazję, bo ja tylko sprostałem te switche. Z podświetleniem jest CM Storm Quickfire TK, która jest już gdzieś od 370 zł. Jeżeli nie zależy Ci bardzo na podświetleniu, to masz jeszcze tańszą alternatywę - QPAD MK-50, lecz tylko z redami. Możesz ją dostać za 270 zł. Na mechanicznych klawiaturach bardzo wygodnie się pisze jak i gra. Czuć dużą różnicę, między takimi klawiaturami membranowymi a mechanicznymi. Jak się przyzwyczaisz to klawiatura jak bajka. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że Blackwidow Stealth posiada chińskie switche (Kailh), więc ta klawiatura jest nieopłacalna wg. mnie. A wszystkie które wymieniłeś są jak najbardziej okej. To już zależy od Ciebie, jakie wolisz switche i czy ważne jest dla Ciebie podświetlenie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aby połączyć wszystko w jedną całość osobiście sugerowałbym tą klawiaturę:

 

http://www.morele.net/klawiatura-cmstorm-quickfire-ultimate-cherry-mx-brown-sgk-4011-gkcm1-615169/

 

Bardzo dobry sprzęt, poza tym jego cena aktualnie jest przystępna, bo z reguły jej koszt wykracza ponad 400zł.. Warte by się nią zainteresować i dołożyć te kilka dych. Przełączniki Brown łączą bardzo dobrze walory potrzebne w grach jak i w pisaniu.


A jeżeli chcesz trochę odstawiać od reszty kolegów i wyglądać bardziej profesjonalnie patrząc niechętnie na sekcje numeryczną to Ozone Strike Battle jest dla Ciebie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za porady. Pomimo, że byłem juz praktycznie pewny, że wezme cma to wziąłem roccat ryos mk glow, ponieważ myszke i podkladke tez mam od nich a czerwony kolor niezbyt pasuje. Mam nadzieje, ze nie bede zalowal tego wyboru.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...