Skocz do zawartości

Komputer dla początkującego gracza do 1700 zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Póki co głównie gry takie jak: cs: go, bf 3, ghost recon, football manager, fifa, no i seria AC

  • Maksymalna kwota : około 1500 zł, jeśli chodzi o max to powiedzmy z 1700 zł

Których części potrzebuję : wszystkich prócz napędu

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Rozdzielczość mojego monitora i model:  1280x960 firma: Belinea, ale nie znam modelu dokładnie. Planuję zakup tego monitora: http://www.morele.net/monitor-benq-gw2255-572914/(oczywiście cena monitora nie jest włączona w 1500-1700 zł na kompa).

Specjalne wymagania : nie mam żadnych

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : napęd iHas-124b

Własna propozycja zestawu http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=75030&s=80781&s=80827&s=56411&s=70411&s=88552&s=92155

Inne : Takie pytanie: win7 czy win8?

Widziałem dwa wątki wcześniej podobne do mojego, lecz mi głównie chodzi o ocenę zestawu, który podałem, ewentualnie doradzenie by jakąś część zastąpić.​

 

Planuję zakup nowego kompa, gdyż na obecnym nawet minecraft tnie :D. Służyłby mi on głównie tak jak wyżej wymieniłem do gier online, więc nie mam dużych wymagań. Jednak z czasem gdy w nowsze gry nie będę już mógł pograć na starszych konsolach (x360) to będę zamierzał wymienić i3 (jeśli ją teraz zakupię :D) na i5, ale to za jakieś 1,5-2 lata. Do tego w międzyczasie chciałbym dokupić jeszcze 4gb RAM'u i jeśli zajdzie taka potrzeba dysk SSD.

 

Co o tym sądzicie?

 

Edytowane przez sfefano
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz pograć w AC:U to 8 GB DDR3 musisz mieć na start. Hmm, warto tutaj pójść w procesor i3 + R7 260X. Problemem będzie to, że zestaw taki to koszt lekko ponad 1800 zł. Dasz radę ? 

 

Twoja propozycja wygląda dość dobrze. Zmienić można zasilacz na Antec VP 500 bądź Corsair 450W

 

Niemniej, w takim budżecie warto zerknąć na części używane

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli chcesz pograć w AC:U to 8 GB DDR3 musisz mieć na start

No czytałem co nieco o wymaganiach i grywalności tej odsłony AC :D, ja jednak zamierzam póki co pograć w starsze tytuły. Dodatkowe 4 GB RAM'u dokupie za jakiś czas.

 

 

 

 

Hmm, warto tutaj pójść w procesor i3 + R7 260X. Problemem będzie to, że zestaw taki to koszt lekko ponad 1800 zł. Dasz radę ? 

Powinienem dać radę. Te koszta 1500-1700 to taka moja umowna granica, jak trzeba będzie coś dopłacić więcej to raczej nie powinno być problemu. Takie pytanie tylko kartę 1 GB czy 2 GB? 

 

 

Jeśli miałbym coś używanego kupować to byłaby to jakaś karta graficzna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...