Skocz do zawartości

czy można instalować Windows'a i apple'a na jednym komputerze?


Recommended Posts

Witam mam pytanie czy można zrobić coś takiego żeby na jednym komputerze mieć systemy operacyjne od Microsoft'u (windows 8.1) i Apple'a

 

W tej chwili mam właśnie Windows'a 8.1 pro i chciałbym zainstalować jeszcze apple'a czy jest to możliwe na jednym dysku 1TB?

Link to post
Share on other sites

O ile mi wiadomo to system Apple można nabyć tylko ze sprzętem... Wiec nie można, przynajmniej legalnie...

 

To jest jedyna oficjalna odpowiedź i mozna wtedy dograć winda bez problemu na macach.

 

Ale oczywiście co do mniej oficlanych metod to tak:

- musisz mieć vm lub kompa z maciem najlepiej 10.10 lub 10.09

- przygotuj pendrive z systemem wg poradników z sieci

- miej nadzieję, że ruszy bo z tym są najwiąksze problemy :D

- z instalki maca wydzielasz sobie partycje pod maca i pod winda (FAT bo jak dobrze pamiętam to ntfs nie zrobisz, a później z poziomu instalki windy sobie przeformatujesz)

- instalujesz maca i później dogrywasz winde

 

Jeśli nie chcesz windy usuwać to odcinasz troche miejsca z HDD i zostawiasz niesformatowane, tworzysz tam partycje maca i go tam instalujesz.

 

To jest w ogroooomnym uproszczeniu, możliwe ale trudne bo zazwyczaj są jekieś problemy ze sterownikami pod maciem

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A ja jestem ciekaw , gdyby Mac OS X zainstalować jako główny system (z oryginalnej płyty). Da się tak samo zainstalować , na tej samej partycji , na której zwyczajowo siedzi Windows ? 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrzę CB zrozumiałem ale.... Jeśli chodzi o PC (bo na macu to nw, niestety nie miałem maca na intelu tylko miałem na G3 i G4 więc tam winda nie wejdzie) to nie zainstalujesz od tak sobie maca z płyty, możesz zainstalować jak chcesz na dowolnej partycji maca i na dowolnej winda, możesz najpierw maca, a później winde lub odwrotnie i tak się wszystko ogarnie :)

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...