Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, czwarta edycja


Recommended Posts

Ostatni lista była taka głosy trochę nie aktualne. Nie mogę w tej chwili ich zliczać ponieważ w tej chwili mam matury. Nauka ma w tym wypadku wyszy pryjorytet ;)

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci -1 głos/y

2. grynkowski - jeżeli jesteś ciekaw co można zmodernizować w laptopie!

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

4. decigner12 - ogólny wzrost wydajności + oddanie wymienionych części.

5. jeomax.co.uk - NOWE PODEJSCIE DO ROZBUDOWY, tym razem wyzwanie dla Amigi 1200: PATRZ ZESTAW NR 2

6. TheSpeed - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera + nowy sprzęt do pisania recanzji

7. Lorduś - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera (nie oddaję sprzętu) i sprawdzenie jak Phenomy podkręcają się na Gigabyte GA-MA780G-DS3H

8. Lucass3 - chciałbym zobaczyć jak to jest przy kilkusetnym/kilkutysięcznym wzroście wydajność i napisać w końcu jakąś mini-recenzję.

9. Y0ddh4 - osiągnięcie najwyższych możliwych wyników na posiadanym sprzęcie, webmastering, (mało gram, głównie w weekendy)

10. Junior - słaby procesor... prawie wszyscy wyżej maja 2 rdzenie...2 głos/y

11. VMAX OC - słaba grafika i nie najnowszy procesor. testy dla bechmarka

12. Darodaredevil - modernizacja laptopa to wyzwanie :) wzrost wydajności w grach + nowy

13. cza12ster - ogólnie słaba wydaność, na razie komek nadaje się tylko do pisania programów i nauki nic z najnowszych pozycji nie chodzi. Po maturze i egaminie technicznym wreście chciałbym zagrać w Crysisa i wiele nowych tytułów, nie mówiąc już o tym, że Gothic 3 na razie nawet nie rusza

14. bocian - zwiększenie wydajności w renderingu i aplikacjach graficznych + oddaje 2gą obudowę

15. Darkeners - No niestety ogólne przyspieszenie, HQ na YouTube mi płynnie nie chodzi, a oglądanie materiałów HD to moje główne zadanie multimedialne. Ogólnie zaczyna mi doskwierać brak dwóch rdzeni oraz ramu.

16. pawel2503 - duży wzrost wydajności, w końcu możliwość gry w nowe, a nawet kilkuletnie tytuły bez przycinania, testy dla benchamrka

17. Brandar - Gruntowny remont. 5 letni zabytek nie nadaje się już praktycznie do niczego. Nawet FF zaczyna czasem przycinać. Praca w Photoshopie z kolei to męczarnie. A Win7 RC to odległe marzenie.

18. Matysior - moja konfiguracja jest w moich pecetach - na co liczę? szczerze, mam na płycie AGP, więc wymienić trzeba by wszystko. Do jakich celów? Gaming.

19. hunio - może nie jestem najlepszym kandydatem, ale mój komp można bardzo zmodyfikować.

20. dybciu - Nawet niewielki przyrost wydajności mnie zadowoli.

21. ZeTek - inwazja mocy zmiana procka z X2 na Phenom 2 +70%, wymiana kości RAM przyrost da 60%, karta grafiki +150%

22. 19arek93 - Zadowoli mnie każdy przyrost mocy w grach. W moim przypadku w grę wchodzi wymana całej platformy na nową. Mój cel - >30FPS w Race07 przy 1024x768 :P

23. ZŁO - sprawdź gdzie czai się ZŁO :)1 głos/y

24. procek - jedna z najbardziej udzielających się osób na forum, pomaga ludziom więc pomóżmy jemu :)2 głos/y

25 - _nick_ - chciałbym dostać chłodzenie wodne (WC) i mieć błogą ciszę

26. RUNIO Potrzebuję kompa do pracy i możliwości rozwoju, pomóżcie. (moj post - 6 str).

27. Piotre879- Nowa karta graficzna, RAID, nietypowe chłodzenie i zobaczymy ile da się wycisnąć :-)

28. marcin_222- ogólny upgrade, bo obecny to już trochę "dziadek" się zrobił ;)

29. Blackout - nie wierze, ze za tysiaka da sie cos ciekawego zrobic.

30. torture -3 głos/y

31. aleks128 - Głosujcie na mnie i powodzenia dla reszty! Pozdrawiam!

32.hans15336 - nowe możliwość na OC

Link to post
Share on other sites

Jak już wspominałem - wydajność laptopa jest już porażająco niska. W testach 3dMark 2006 miałem około 200pkt.

Ja miałem 246pkt., ale w 3DMark03 ;):

http://www.benchmark.pl/uploads/image/fotki_recenzje/1841_ulepszamy_sprzet_benchmarkowcow_MICHAEL/3dm03.png

 

Ponadto zgłaszam laptopa ponieważ jestem ciekawy co można z takim komputerem zrobić, co można w nim zmodernizować. Byłoby to ogromne wyzwanie dla redaktorów serwisu i myślę że także ciekawy temat dla użytkowników.

Zmienią Ci dysk i RAM, może procek i tyle, a np. u torture jest o wiele większe pole do popisu.

 

Ja bym obstawił na kogoś ze słabym kompem, coś w stylu poprzednich edycji.

Dobra, to ja zgłaszam kompa z Pentium II 333MHz, Voodoo2 oraz dyskiem 525MB ;):P
Link to post
Share on other sites

Dobra, to ja zgłaszam kompa z Pentium II 333MHz, Voodoo2 oraz dyskiem 525MB ;) ;)

To ile masz jeszcze takich w zanadrzu? :>

 

.daft:

A Ty się zgłaszałeś? Jeśli tak, to oddaje głos na Ciebie, bo z Twoja konfiguracją redakcja miałaby niezłego klopsa :P

Link to post
Share on other sites

hmm, mysle ze daliby sobie rade :) nikt sie kurczowo tego 1k nie trzymal do tej pory raczej.

jesli wymieniliby to co bym chcial to mialbym do oddania procesor, RAM ( A-Data ) i grafike. ktos musialby sobie kupic tylko plyte... no chyba, ze bym dostal X48 ;);)8-)

 

...ale ja sie oszukuje :):) w totka tez wierze, ze wygram :P

Link to post
Share on other sites

Heja,

Powiem krótko ;-)

 

Te rozbudowy sa podobne: a to wymieniamy plyte, a to wstawimy Radeona i juz jest 400% lepiej ;-) Jesli wygram, to ta rozbudowa bedzie inna, niz wszystkie dotychczasowe, a wszyscy sie przekonaja, ze ekipa BENCHMARK.PL moze wymienic bezproblemowo w takim razie sprzet kazdemu.

 

GŁOSUJCIE NA JEOMAX.CO.UK :: KLIKNIJ NA PONIŻSZĄ PREZENTACJĘ :: GŁOSUJCIE NA JEOMAX.CO.UK

 

Link to post
Share on other sites

weźcie już przestańcie ja już jednemu użytkownikowi przepowiedziałem że wygra i tak będzie więc już się nie napalajcie bo i tak nie macie szans xD Michał Ty już lepiej niemów na kogo oddasz głos bo obiecywałeś to Torture i Mi ;)

.pzdr

Link to post
Share on other sites

Michał Ty już lepiej niemów na kogo oddasz głos bo obiecywałeś to Torture i Mi :P

Na Ciebie nie mogę zagłosować, bo nie spełniasz założeń akcji, a jak zagłosuje na torture i on wygra, to jego stare bebechy pójdą do mnie tak jak żeśmy się umawiali ;) ;)

 

Dlatego głos oddam na inną osobę i nie powiem kto to będzie :)

 

Dodano:

@Junior

Trzeba podesłać wyniki z trzech benchmarków z naszej listy.

A Ty masz tylko z 3DMark'a 06 :|
Link to post
Share on other sites

to dodam żeby nie było xD ale mam pytanie chciałem dodać z super pi i jak to się dodaje czas w którym zrobił się ten test bo ja nie czaje ;)

 

.edit

sory ale siedzę chory w domu.. i nie funkcjonuje za dobrze ;)

Link to post
Share on other sites

Hmm... Na Amidze nie tylko AMigaOS, ale takze Linuka m68k mozna odpalic, zatem nie powinno byc problemow z SuperPi oraz PeaceKeeperem. Trzeci benchmark moze byc klopotliwy.... ale walcze, bo sprobuje sie dostac z Amska do konkursu ;-)

Podziwiam za wytrwałość, bo do Amigi trzeba mieć mocne nerwy :lol: Sam miałem jeszcze z 2-3 lata temu wysłużoną CD32 z podstawką ProModule i teraz strasznie żałuje, że się jej pozbyłem. Co prawda nie miała możliwości rozbudowy takiej jak A1200, ale łezka się kręci w oku jak się przypomina gierki takie jak Alien Bread Tower Assault, Gloom czy Diggers :) oraz nieśmiertelnego Workbencha 3.1. Na PC granie w te tutuły nie sprawia tej przyjemności, brak mu klimatu :lol:
Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich pierwszy raz zgłaszam mojego kompa.

 

CPU:

AMD Sempron 2400+ 1,67 GHz @2800+ 2,0GHz Scythe Katana Cu

karta graficzna:

ATI Radeon 9 9550 XT Chłodzenie Zalman 80D-HP Pasywne

dyski twarde:

Seagate Barracuda 7200.10 320 GB

Via SATA RAID 0 2 x 7200.7 120GB 8MB Cache

płyta główna:

Asus A7V880 Via KT 880

pamięć RAM:

DDR 400 1 GB Dual Channel DDR Geil One S 2x512MB/400 CL1,5-5-2-2

Zasilacz:

Corsair CMPSU-520HXEU - 520W

http://img13.imageshack.us/img13/1208/mojkonfig.th.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/1208/mojkonfig.th.jpg

Jestem ciekawy co można by było zrobić w cenie do 1000 zł :lol: Jak widać komputer jest już dość leciwy i obróbka plików raw np. w programie Photoshop Lightroom nie należy do przyjemnych :) Wymiana procesora to chyba w moim przypadku podstawa, niestety pociąga to za sobą wymianę takze płyty głównej, pamięci i karty graficznej :lol: Jak widać poza błogą "Ciszą" mój komp niczym nie grzeszy :D.

Pozdrawiam i Czekam na Komentarze :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawa prezentacja, mm251. Problem w tym, że w poprzedniej edycji było prawie dokładnie to samo :lol: Przynajmniej ja to tak widzę.

 

Od razu mówię, że się nie podlizuję (jak tu niektórzy wymyślają), ale głosujmy na Tomeka Stillera. Spójrzcie w profil, jakaś grafika by się lepsza przydała :lol:

 

Tak na serio to ja właśnie oddałem głos na procka. Często się udziela, służy pomocą i z tego co zauważyłem, ma podobne poglądy i upodobania jak ja. Więc mój głos idzie na niego :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawa prezentacja, mm251. Problem w tym, że w poprzedniej edycji było prawie dokładnie to samo :D Przynajmniej ja to tak widzę.

 

Od razu mówię, że się nie podlizuję (jak tu niektórzy wymyślają), ale głosujmy na Tomeka Stillera. Spójrzcie w profil, jakaś grafika by się lepsza przydała :lol:

 

Tak na serio to ja właśnie oddałem głos na procka. Często się udziela, służy pomocą i z tego co zauważyłem, ma podobne poglądy i upodobania jak ja. Więc mój głos idzie na niego :)

torture masz rację za iście tak było... :lol: ale cóż kompa się ma jakiego się ma :) niemniej sądzę że można próbować :) tak przy okazji masz mój głos :idea:

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...