Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, czwarta edycja


Recommended Posts

To moje "nie dociera", było do tych proponujących sprzęt poza komputronikiem :D Co do tego odblokowywania, trzeba "zagadać" z komputronem, żeby sprowadzić takie sztuki, które by poszły :P Co najlepsze, płyta ma zintegrowaną grafikę, co jest naprawdę sporym plusem. Mogliby do każdej płyty dawać takiego bonusa.

Link to post
Share on other sites

Taki mały cytat co do cen:

Zapominasz, że dla redakcji kosztem jest cena netto, a na sprzęt możemy dostać rabat.

Tak więc podawajcie ceny netto, za 1000zł netto 'runio' będzie miał całkiem niezłą maszynę, co prawda nie będzie to platforma Dragon :D (ale może lepsze niż jego drugi komp :P ).
Link to post
Share on other sites

Jeśli runio nie będzie używał zestawu do gier to może bez odblokowywania rdzeni? Dać zwykłego athlona x2 5000+, 2GB RAMu, płytkę główna z grafiką np. NV8200, dysk może zostać, zasilacz 500W. Obudowa chyba jest ok.

Link to post
Share on other sites

Obudowa raczej odpada. Nie dość, że wygląda na wybrakowaną, to ma zasilacz montowany bokiem. Nie wiem czy takie coś w ogóle będzie działać z nowym sprzętem. Parę groszy na pewno się znajdzie.

Link to post
Share on other sites

Skoro netto, to:

AMD Athlon 64 X2 7750+ BOX (Socket AM2+, 95W) Black Edition 212.30

AsRock A780GXH/128M 264.76

Be-quiet Pure Power L6-300W 131.15

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 107.38

Razem 715,57

Zostaje więc 250 zł na porządna obudowę bądź drugie 2GB RAM (które do pracy z pewnością mu się przydadzą) i jakiegoś taniego Modecome'a :)

BTW. Szkoda, że punktów nie można wymieniać wg cen netto :)

Link to post
Share on other sites

Troszkę późno piszę ale nie miałem wcześniej czasu przeglądać forum. Spóźnione pytanie ale mnie to bardzo intryguje: dlaczego wygrała osoba, która ma 0 punktów i 30 postów na forum nie bardzo wpływających na serwis?

Link to post
Share on other sites

@y0ddh4:

Ponieważ tak "wybraliśmy" :)

 

Ta sztuczka z wyborem 7750 i AsRocka będzie w porządku nawet gdyby nie udało się odblokować tych rdzeni :) Więc ja też jestem za.

Link to post
Share on other sites

Ceny brać z komputronika czy składamy ten zestaw też np. na Agito?

to chyba pytanie retoryczne.

 

Uwazam, ze jesli pomysl z tym odblokowaniem rdzenia jest dobry. Ramu raczej nie wiecej niz 2GB, bo grac nie bedzie raczej,a pod to co na integrze uruchomi to starczy

Link to post
Share on other sites

To ja mam taką propozycję (ceny netto, proponowna obudowa z zasilaczem aktualnie niedostępna w komputroniku, ale to chyba nie problem):

 

AMD Athlon X2 Dual-Core 5050e BOX (Socket AM2, 45W) - 212,30 zł

Gigabyte GA-MA770-UD3 - 250 zł

Radeon 4550 Gigabyte 512MB DSUB & DVI (PCI-E) - 147,55 zł

GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz CL5 - 90,99 zł

Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II) - 195,91 zł

Modecom Iron - srebrno-czarna - 400W (Premium) - 165,58 zł

 

Razem: 1062.33 zł

Link to post
Share on other sites

To ja mam taką propozycję (ceny netto, proponowna obudowa z zasilaczem aktualnie niedostępna w komputroniku, ale to chyba nie problem):

 

AMD Athlon X2 Dual-Core 5050e BOX (Socket AM2, 45W) - 212,30 zł

Gigabyte GA-MA770-UD3 - 250 zł

Radeon 4550 Gigabyte 512MB DSUB & DVI (PCI-E) - 147,55 zł

GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz CL5 - 90,99 zł

Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II) - 195,91 zł

Modecom Iron - srebrno-czarna - 400W (Premium) - 165,58 zł

 

Razem: 1062.33 zł

Redakcja raczej na to nie przystanie, bo ma smaka na odblokowanie rdzeni w 7750 :) Chyba, że w Komputroniku pojawi się rewizja 2.0 MA770-UD3 - to wtedy zestaw nabierze kolorów :)
Link to post
Share on other sites

I co po takim zestawie, dostanie jakiegoś Asrocka ze zintegrowaną kartą... i nic z tym później nie zrobi. To już konsole od MS lepiej mu kupić :)

Komputer ma być mu potrzebny tylko do pracy i nauki (informatyka o ile dobrze kojarzę) więc integra wystarczy w zupełności.

EDIT: I jak to nic nie zrobi z Asrockiem? Zawsze może dołożyć jakąś kartę graficzną, nie?

Link to post
Share on other sites

Tak, wiem ale w to nie wierzę... bo co innego może zrobić na naszym zestawie czego nie mógł na poprzednim? Word szybciej się odpali? Nawet Visual Studio 2008 by mu chodziło.

 

EDIT: znam informatyków którzy programują na takich złomach, że za głowę można się złapać (stare laptopy) - ale widocznie im to wystarcza bo zarabiają nie mało.

Link to post
Share on other sites

Nie gadaj głupot :) Nawet w Windowsie, w 2D widać różnicę zdecydowaną między starym trupem, a nowym sprzętem. A Ci co robią na takich kaszlakach, a znam takich, to na ogół są oszołomy. Uwierz mim studiuję z takimi :)

 

Denerwuje mnie takie maksymalistyczne podejście, co zawsze powtarzam. Nawet jeśli chciałby grac, to napisał wyraźnie do czego ten komputer ma służyć. Integra będzie najlepszym rozwiązaniem :P Grafikę, jeśli już będzie potrzeba, można zawsze dokupić :)

Link to post
Share on other sites

Może masz rację -> że to oszołomy :)

 

Mam jeszcze prośbę do redakcji, przy następnej edycji powinno być ograniczenie do komputerów które w sensowny sposób można zmodernizować, bo będzie trzeba zmienić nazwę konkursu na: "Kupujemy nowy komputer dla benchmarkowców".

Link to post
Share on other sites

Może masz rację -> że to oszołomy :)

 

Mam jeszcze prośbę do redakcji, przy następnej edycji powinno być ograniczenie do komputerów które w sensowny sposób można zmodernizować, bo będzie trzeba zmienić nazwę konkursu na: "Kupujemy nowy komputer dla benchmarkowców".

Ja natomiast w koncu chcialbym zobaczyc jak ulepszaja jakas lepsza maszyne, np jak ma Arcziy czy Ja, czy BaMpEr.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...