Skocz do zawartości

Dokupienie ramu do 16GB, wybor marki i pytanie o napiecia


Recommended Posts

Posiadam obecnie KHX1600C9D3B1K2/8GX, plyta MSI Z77-g43, procek i5-3590k.

 

Chciałbym dokupić do 16GB czyli 8GB potrzeba. Te same pamięci jesli sa dostepne to juz jakies resztki i cena nie taka niska.

 

1. Czy moge dokupic np.:

http://proline.pl/?p=HX316C9SRK2%2F8

lub

http://proline.pl/?p=BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU

 

i bedzie to dzialalo ?

 

2. Obecne pamieci w biosie jak sprawdzilem pracuja na napieciu 1,65V, a wyzej podane i obecnie produkowane sa 1,5V czy beda dzialac z moimi obecnymi czy cos trzeba bedzie ustawiac?

 

3. Tak apropo to zauwazylem, ze mialem ustawienie na auto co dawalo ustawienie 1333mhz zamiast 1600 i nie mam wlaczonego XMP - warto to wlaczyc? (czytalem, ze niektorzy mieli zwisy i takie tam)

Link to post
Share on other sites

Wiele ci nie pomogę ale zawsze przy tego rodzaju pytaniach zastanawiam się skąd ktoś może to wiedzieć? Na przykład z płytami głównymi współpracują prawie wszystkie moduły.Pozostaje zawsze to "prawie" co oznacza,że 2-4% kości spoza listy pamięci dedykowanych,które z daną płytą nie pójdą. Przy mieszaniu producentów ten procent jest jeszcze większy. W związku z tym nie oczekuj odpowiedzi w stylu "pójdzie na pewno". Moja rada jest tylko jedna,kupuj w miejscu i w taki sposób aby móc bez strat oddać czy wymienić...

XMP jest po to,żeby włączyć.Jak będziesz miał zwisy to wyłączysz...;)

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

No ok rozumiem ale ze zwrotem to nie bedzie taka prosta sprawa chyba, mam "pudelko: od moich kingow i bylo ono zaklejone taka tasma kngstona zeby otworzyc trzeba ja przeciac, raczej w takim stanie by mi nie przyjeli zwrotu w skleie wysylkowym :)

 

ale co do samej kwestii napiecia - w takiej sytuacji wszystkie kosci musza pracowac z wspolna wartoscia czy parami moga w roznych, trzeba to ustawiac w biosie czy samo sie ustawia - jak to jest?

Link to post
Share on other sites

Masz 14 dni na oddanie towaru, masz prawo otworzyć pudełko w celu przetestowania i muszą je przyjąć, oczywiście jeśli kupiłeś to przez internet i nie minęło 14 dni od daty odbioru.


Ogólnie będzie to pracować na najniższych wartościach jakie posiadają dane kostki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...