Skocz do zawartości

Jaka płyta główna pod AMD Phenom II X4 995


Recommended Posts

DFI Lan Party i core i5 760 - wydajniejszy sprzęt w podobnej cenie. I AM3 nie jest bardziej przyszłościowe z uwagi na możliwość zainstalowania X6, gdyż w większości zastosowań X6 dostaje baty od i5 4core.

 

GTX 460? najbardziej opłacalne są najtańsze - wersja 768 MB. od Palita bądź Gainward'a - to to samo. Nie grzeją się, pozostają ciche, a OC na poziomie 850 MHz. stawia te karty w bardzo dobrym wizerunku.

Link to post
Share on other sites

GTX 460 - czemu od MSI? Chcesz mieć inną nalepkę za 100zł więcej to proszę bardzo. Uzyskasz może jeszcze do tego z 50 MHz. więcej na rdzeniu co da może 1 klatkę w grze i na tym zalety się kończą.

 

MoBo + CPU - dlaczego? :ciekawy: Już kupiłeś?

Link to post
Share on other sites

Tak akurat wyszło ze poszyłem w AMD i teraz zastanawiam się nad MOBO.Chciałem wziąć ASROCK 870 EXTREME3 ale mówią w sklepie ze nie jest dobra bo często wraca do nich do serwisu z powodu uszkodzeni a wszystkie płyty są z integro HD4200 a ja nie chce.A wiec jaki model w tego GTX 460.

Link to post
Share on other sites

Obecnie na topie jest bodajże Gainward GTX 460 768 MB. Jakoś po 490zł już chodzi. Sam miałem Palita przez tydzień, jak chcesz to tutaj jest opis moich wrażeń:

http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=30&t=17563

 

Co do AMD - chłopaki polecają Gigabyte'y, dobre OC na tym się robi, i właśnie AsRocki.

 

Aż dziwne, że jeszcze nikt inny się tu nie wypowiedział, Torture siedzi w AMD, to będzie wiedział na 100%.

Link to post
Share on other sites

Może w jakiś sposób pomogę. Prawdopodobnie za 2 tyg. będę kupował 955 + mobo + ram + GTX460. Chyba że się rozmyślę, jak ceny pujda w górę :roll:

 

Części następujące:

 

- AMD Phenom II X4 955 (ok. 500PLN)

- 2GB DDR3 1333MHz Goodram [2 sztuki] (ok. 112PLN za sztukę)

- GeForce GTX460 768MB [Zotac] (ok. 597PLN)

- Gigabyte GA-870A-UD3 lub Gigabyte GA-880GA-UD3H (ok. 325PLN)

 

Ceny z morele.net, bo tam zapewne kupię. Cena są fajne ^^

 

Uzasadnienie:

- Proc, bo jest chyba najbardziej opłacalny z AMD. I jakoś zawsze Intel u mnie przegrywał z AMD, bo cena u AMD jednak lepsza i nie chcę się bawić w montowanie niczego na LGA. Zastanawiałem się jeszcze nad Athlon II X4 640, bo nie gram w FullHD i nie planuje tego ciągu najbliższych 5 lat. Ale chyba dopłacę to Phenoma, bo zawsze lepszy procek się przyda i satysfakcja większa.

 

- Ram, tani jest i sprawdzona marka.

 

- Grafika, bo cena mi pasuje i teraz mam Zotaca GF 8800GT i jest wszystko w porządku. Ma standardowe chłodzenie ale ja nie będę tego kręcił to myślę, ze będzie git. Są tańsze Pality i Gainwardy ale jakoś nie mam do tego zaufanie. Co nie oznacza, ze są to złe konstrukcje. Ewentualnie coś od innego producenta w podobnej cenie +/- 10PLN (Leadtek, EVGA).

 

- Płyta... tu najwięcej główkowania było. Zastanawiałem się nad tym Asrockiem, o którym wspomniałeś, bo ma dobrą cenę ale jak dla mnie brak złączy ATA i FDD go dyskwalifikuje. Więc wybrałem płyty, które takowe maja a jak dotąd z Gigabyte było najmniej problemów z pośród płyt. No i mają nowe chipsety z USB3 i SATA3 (na tym drugim mi mało zależy akurat). Możliwości OC nie znam bo mnie ten temat nie interesuje. Cena mi tez pasuje.

Link to post
Share on other sites

Wersję 1GB to chyba jak się gra w 1920x1080 to lepiej wziąć. Wtedy większa pamięć się przyda. Jak w niższych rozdzielczościach to lepiej 768MB. Między nimi jest 8% różnicy wydajności a takiej różnicy moje oko nie jest w stanie wyłapać. Natomiast różnica w cenie jest co najmniej 25%-35%

 

Ja celuję w płytkę: Gigabyte GA-870A-UD3

 

Ale może ktoś bardziej obeznany w temacie płytek się wypowie.

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o płytach na nforce 980 i sli, ja ostatnio kopiłem sobie MSI NF980 g-65 niestety jeszcze nie mogłem sprawdzić jak jak się sprawuje w grach bo czekam na kase dla gtx 460(poluje na MSI hawka). Za około 400 zł można mieć asusa z nf980 i oczywiście mamy dostępne full sli (2x pcie 16x)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...