Skocz do zawartości

[2500]mATX, photoshop, programowanie, CS:GO


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: photoshop (jak na razie amatorsko), programowanie, oglądanie filmów, przeglądanie internetu, CS:GO

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2500 zł to maksimum, im taniej tym lepiej, w przyszłości możliwość dołożenia GTX960

Których części potrzebujesz?: buda

Czy będziesz podkręcać sprzęt? raczej nie, chociaż jeśli w tej kwocie da się coś takiego złożyć i może dać to porządnego kopa do prędkości to czemu ie

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1920x1080

Specjalne wymagania: obudowa mATX BitFenix'a http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-prodigy-m-microatx-bfc-prm-300-bbxkk-rp-667779/

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? brak

Inne: W grę wchodzą także używki na gwarancji, jeśli za 800 zł mam kupić i5-4460 nowego, a za 1000 zł mogę mieć i7-4770k używaną sztukę to wolę dopłacić do ni

Edytowane przez -1944-
Link to post
Share on other sites

Składamy tutaj cały zestaw wraz z GPU ?

 

Ja bym to widział tak:

 

Proceosr - i5 2500K ~ 600 zł

Płyta główna Z68 / Z77 ~ 250 zł

HDD 1TB ~ 220 zł (nowy)

SSD BX 100 256 GB ~ 400 zł (nowy)

Zalman Z3 ~ 170 zł (nowa)

DVD-R ~ 50 zł (nowy)

TT SE 530W ~ 210 zł (nowy)

8 GB DDR3 1600 MHz ~ 250 zł (nowe)

 

Za to wychodzi 2150 zł. Zostaje 350 zł na GPU. Ani CS:GO ani PS nie potrzebują mocnej GPU. W tej cenie szukasz na allegro GTX 560Ti / AMD 7850. Można kombinować na wiele sposobów. Można wrzucić dysk SSD 128 GB i dołożyć do mocniejszej GPU czy też do chłodzenia pod natychmiastowe OC CPU. Pod amatorkę z PS, 8 GB DDR3 powinno wystarczyć. W przyszłości dorzucisz sobie drugą kosktę. Można też pójść w same używki ale nie wiem czy jesteś zaintersowany używanym HDD czy PSU na których to jednak wiele nie zaoszczędzisz.


Specjalne wymagania: obudowa mATX BitFenix'a http://www.morele.ne...bxkk-rp-667779/

 
Ach jeszcze to. Nie wiem czy to budżet na tego typu zachcianki. Ewentulanie obudowa na SilentiumPC Alea AL-M50 i do tego szukanie płyty w standardzie mATX.

 

Link to post
Share on other sites

Tak, wrzuć tylko pamieci low-profile. Dociągając budżet daj na start 8 GB.

 

Ja osobiście szedłbym tutaj w SSD kosztem CPU. Podkręcony i5 2500K spokojnie tutaj wystarczy, ba ! nawet na stocku będzie dobrze. Oczywiście jeżeli będziesz to dalej rozbudowywał o pamięci ram, ssd to ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...