Skocz do zawartości

Czy pasta termo sprzedawana z coolerem jest OK ?


Recommended Posts

Ja standardowo we wszystkich komputerach jakie składam usuwam pastę Po pierwsze nie wiadomo co to za pasta i jakie ma właściwości a po drugie zabezpieczenie samego coolera i jego stopy jest nie wystarczające głównie chodzi o dostęp powietrza i możliwe przesuszenie samej pasty

Link to post
Share on other sites
tylko 1 gram

 

Wbrew pozorom wystarczy na wiele aplikacji. Pasty nie używa się jak masła ;)

 

 

 

Pasta dołączona do coolera jest naprawdę bardzo dobra.

Zaoszczędziłbyś nam scrolowania takich durnot. Ani to śmieszne ani pożyteczne...

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, jeszcze nie zamontowałem tego coolera, czyściłem procesor ze starej pasty i przy okazji umyłem całą płytę izopropanolem 

i teraz zastanawiam się czy nie powinienem wymienić pasty pod radiatorami sekcji zasilania procesora (płyta Asrock P67 extreme 4). Płyta w czerwcu skończy 4 lata.

Właściwie to może i pod chłodzeniem karty graficznej powinienem wymienić ? A może przesadzam...

- Jak myślicie ?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że przesadzasz odnośnie sekcji płyty głównej. Pasta pewnie już nie ma odpowiednich właściwości, ale to nie jest element, który się grzeje do takiego stopnia. Po prawdzie to te wszystkie płyty mogły by działać bez radiatorów na sekcjach, ale ładnie to wygląda, więc montują. Jeszcze zależy jak to jest w Twojej płycie rozwiązane, ale w wielu na bank znajdziesz klej termoprzewodzący, albo taśmę termoprzewodzacą i możesz nawet uszkodzić płytę jak będziesz miał pecha przy ściąganiu. Dlatego jeśli płyta działa bez problemów to bym tego nie ruszał.

 

A pod GPU możesz wymienić, nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...