Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zaraz zobacze ten program. A jak już zainstaluję 7 to od razu po instalacji jak będę włączał kompa to będzie wybór systemu, czy muszę coś najpierw zrobić? Czy będę musiał instalować wszystkie sterowniki, programy, gry jeszcze raz żeby działały na 7?

Link to post
Share on other sites

programy raczej od nowa...

no i prawie wszystkie gry :)

Jak nie wiesz to nie pisz bzdur. :!:

 

Ten komunikat oznacza, że program nie może ci pozmieniać partycji kiedy działasz w systemie Vista i musisz sobie nagrać na płytkę wersję startową programu (aby wystartować z niej komputer) i wtedy zmieniać partycje.

Opcja ta nazywa się prawdopodobnie "Create Recovery CD" lub coś w tym stylu.

Link to post
Share on other sites

OK przepraszam, wyglądało to jak odpowiedź na ostatnie pytanie. Następnym razem daj cytat to będzie wiadomo na co odpowiadasz :)

 

Bo co do pytania czy po instalacji Win7 jest konieczna ponowna instalacja programów to niestety tak, a z grami zależy, niektóre mogą działać, a niektóre nie.

Link to post
Share on other sites

Postanowiłem sformatować dysk i zainstalować 7. Zawsze kiedy formatowałem na XP lub Vistę, to przed ładowaniem systemu naciskałem jakiś przycisk i robiłem format. Teraz mam na płycie 7RC (ściągnąłem ją z Microsoftu wypakowałem i nagrałem na płytę przez narzędzie do nagrywania w Viście) i teraz przed ładowaniem systemu nie ma takiej opcji, że nacisnę klawisz i się rozpocznie instalacja. Co muszę zrobić?

Link to post
Share on other sites

teraz przed ładowaniem systemu nie ma takiej opcji, że nacisnę klawisz i się rozpocznie instalacja. Co muszę zrobić?

Miałem taki sam problem z beta 7000 - okazało sie, że płyta instalacyjna była nagrana z jakims błedem, komp nie rozpoznawał jej jako płyty startowej. Nagrałem obraz jeszcze raz i było OK.
Link to post
Share on other sites

PPl comone...

Ze strony M$ pobieramy plik .iso czyli obraz płyty do wypalenia. Większość (jeżeli nie każdy) programów do wypalania płyt ma opcje tworzenia płyty z obrazu .iso. Wystarczy w programie wybrać taka właśnie opcje (zwykle twórz płytę z obrazu) i mamy w ten sposób płytę startową. W biosie zmiana na bootowanie z CD i po sprawie - odpala sie instalator.

Win 7 używam jako podstawowy system (poza XP, Vistą, Ubuntu) już od buildu 7000 (przeszedłem przez wszystkie dostepne) zarówno w wersji x86 jak i x64 (32 bit na notebooku). Zdecydowanie odradzam "upgrade" z Visty. Czysta instalacja na dedykowanej partycji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...