Skocz do zawartości

Lumia 640 vs Moto G 2


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rica1,

Recommended Posts

Witam, doszedłem do wniosku, że tylko te 2 smarftony będą dobre za pieniądze, które planuję wydać i problem tkwi w tym, że mają identyczne bebechy(jedynie bateria przemawia za Lumią), ale system Android vs WP... i nie mogę się zdecydować co będzie lepsze. Aha, i ktoś ma opinie jak sprawuje się IE na Lumiach podczas przeglądania internetu?

Link to post
Share on other sites

Lumia 640 ma lepszy aparat, większą baterię, ma też ekran z Clear Black. Bedzie szybsza, płynniejsza niż Moto G2, i z tego co widze jest też trochę tańsza.

 

Jelsi nie przeszkadza Ci Windows Phone to bierz Lumię

Link to post
Share on other sites

A testowałeś motorole ? Czy wiesz, że w zadaniach czysty systemowych (otwieranie aplikacji, sms, odbieranie rozmów itp) to moto g2 jest szybsza nawet od SGS 5. Nie wiem jak bateria w lumi, ale mi w moto g2 bateria trzyma 2 dni, i nie to że drugiego dnia bateria pada, tylko wieczorem jak się kładę spać i podłączam telefon to jest ok 20% baterii w zapasie

Link to post
Share on other sites

Lumia będzie wolniejsza od G2. W przypadku niektórych nakładek, lumia mogłaby być płynniejsza (wciąż nie "szybsza"), jednak nie od Moto.

 

Clear Black. Czy jak postawimy jakiś przedrostek, to produkt automatycznie staje się lepszy. G2 ma świetny panel i nie sądzę, by w "niskiej" Lumii był lepszy (tak było w L520 i tak jest w L535). Bez testów, jest to mocno dyskusyjny temat.

 

Jedynym, co na chwilę obecną przemawia za Lumią jest bateria.

Link to post
Share on other sites

Dla fanów i wielbicieli Lumii to one zawsze będą najlepsze choćby nie wiem co

Tak jak większość użytkowników apple

 

Co do tych przedrostków jeszcze. To po nazewnictwie powinny być Sony Xperie Z najlepsze bo mają Triluminos, X-reality i bravia a jednak nie mają najlepszych ekranów

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak jak większość użytkowników apple
Tak jak większość użytkowników androida...  

Bierz tańszy telefon bo nie ma sensu przepłacać. Chyba, że masz jakieś preferencje np do ekranu (AMOLED vs IPS) czy baterii to może łatwiej zdecydujesz. Lumia na pewno się sprawdzi i dostanie WIN10 jeśli Cie to interesuje.

Link to post
Share on other sites

Miałem Windowsa i mi nie pasuje, Android jak najbardziej bo jest bardzo duża możliwość personalizacji. Appla nie miałem a chętnie bym sprawdził tej system a na jakiś nowszy model mnie nie stać bo ceny są chore a jakiegoś starego złoma nie chce

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Dostanie Win 10 i... i co? I zmniejszy dystans do Androida? Win Phone jest na tyle ubogi, że potrzebuje tych aktualizacji. W przypadku Androida, nawet stary 4.0 jest wystarczająco funkcjonalny.

 

Do autora: podane wymagania nie wykluczają WP, jednak polecam sprawdzić, które z potrzebnych aplikacju są dostępne, tak aby nie musieć dostosowywać się do telefonu.

 

Nie chcę Cię zniechęcać do WP, bo czasami się ludziom podoba, jednak nie chcę go na siłę wciskać, gdyż częściej się nie podoba (dlatego, technicznie dobre telefony z WP, są takie tanie - przykład L735).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Dostanie Win 10 i... i co? I zmniejszy dystans do Androida? Win Phone jest na tyle ubogi, że potrzebuje tych aktualizacji. W przypadku Androida, nawet stary 4.0 jest wystarczająco funkcjonalny.

Amen.

 

Co do wyboru to najlepszym wyjściem jest zaznajomienie się w sklepie z elektroniką z systemem i podjęcie jakiejś decyzji. Bo takie pisanie to kombinowanie jak koń pod górę. 

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...