Skocz do zawartości

[i5-4690k] Problem z OC - brak stabilności w grach


Recommended Posts

Witam!

Ostatnio nie moge się uporać z totalnie randomowymi blue screenami

Mam i5-4690k @4,5ghz. Niestety sztuka nie jest jakaś rewelacyjna więc stabilność osiągnąłem dopiero na 1,285V, VRIN External Override jest na 1.9V,CPU RING voltage nawet nie ruszam bo jak rusze to czasem nawet płyta główna nie chce się odpalić i resetuje ustawienia

Dziś w nocy sprawdziłem sobie dokładniej stabilność, 6 godzin w OCCT i zero błędów, bsodów. Myślałem że wszystko już jest ok, gram sobie w GTA V, i nagle obraz i dzwięk się zawiesza, pojawia sie bluescreen z komunikatem
"A clock interrupt was not received on a secondary processor within the allocated time interval" - pojawiało się to wczesniej ale wtedy nie sprawdzalem dokładnie stabilności

Wcześniej mi się to zdarzało podczas grania w CS:GO (wut) - jednak wtedy nie przeprowadziłem dokładnych testów stabilności procka - i blue screeny były kompletnie randomowe - potrafiłem grać jeden dzien bez jednego, a w inny trzy razy bsod

Sprawdziłem memtestem pamięć, wszystko ok

Temperatury ok, w stresie cały procek może 68 stopni, najwyższa zarejestrowana temperatura na jednym rdzeniu 77

Moja konfiguracja
i5-4690k + Scythe Mugen II
z97-gaming5 gigabyte
teamgroup vulcan 2133 cl10 8gb
OCZ Modxstream 500w
GTX 970 Strix
Dobrze wentylowana buda


aha i jeszcze dziwna sprawa, ostatnio musiałem podłączyć się na integre w procku - co chwile wywalało mi na chwile czarny ekran poczym pojawiał się komunikat "Sterownik ekranu przestał działać, lecz odzyskał sprawność". Dodatkowo wtedy nawet na stockowych ustawieniach system się potrafił wykrzaczyć zaraz po login screenie  -  jednak to powodowało zwarcie od kabla w wentylatorze

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...