Skocz do zawartości

GTAV i Gigabyte HD 7970


Recommended Posts

intel core i5 4590

płyta główna: Gigabyte h81m-s2pv

zasilacz: chieftec tbps-650c  (650w)

grafika gigabyte hd 7970

  10GB ram 1333 Mhz

Dobra temat jest krótki 

Kupiłem ostatnio oryginalne gtaV z myślą że na tej karci graficznej będzie mi wszystko chodzić na full detalach i w ogóle lecz niestety tak nie jest karta ma 3GB pamięci a gra na pełnych wymaga no chyba prawie 4 ja się dobrze nie mylę z tego co zauważyłem w ustawieniach na ultra i teraz takie pytanie czy można do tej karty graficznej dołączyć inną dowolną kartę graficzną amd a jeżeli  nie to czy zasilacz da rade pociągnąć dwie takie same 7970 bo chodzi mi po głowie rozbudowa. A i jeszcze jedno czy na dwóch 7970 pogram w rozdzielczości 4k

Link to post
Share on other sites

VRAM w ustawieniach gry Ci się zsumuje, będziesz go miał dwa razy więcej. Jednak każda zmiana ustawień pożre go również dwa razy więcej, tak więc CrossFire nie ma sensu.
Myślę, że w 4K byś pograł (nie wiem czy zasilacz wystarczy), jednak czy jest sens grać w 4K obcinając jakoś szczegółów :)

Link to post
Share on other sites

Na dwa radki 7970 twój zasilacz jest za słaby a dokładanie innej karty niż HD 7970 do tandemu jest bez sensu. Sumowanie VRAMu jest możliwe ale chyba tylko w grach obsługujących Mantle. Pomajstruj w ustawieniach grafiki i znajdź takie na których będziesz miał zadowalającą płynność (poczytaj choćby tu: http://www.eurogamer.pl/articles/2015-04-15-gta-5-ustawienia-i-opcje-grafiki-na-pc).Twój konfig spokojnie pociągnie GTA 5 ino zejdź z najbardziej zasobożernych ustawień z ultra na b. wysokie, różnicy w wyglądzie pewnie nie zauważysz a płynność animacji na pewno się poprawi.

Link to post
Share on other sites

no tu macie racje grafika  aż tak źle nie wygląda ale mam takiego fioła że po prostu lubię mieć wszystko na najwyższych ustawieniach i wyciskać ze sprzętu tyle ile się da. No bo do procesora nie ma się co raczej doczepiać dopiero co kupiłem specjalnie pod gtav sugerowałem się wymaganiami rekomendowanymi bo miałem kupić i7 3770  ale doszedłem do wniosku że  to zbyt mocny sprzęt jak na V 

Link to post
Share on other sites

]N o bo do procesora nie ma się co raczej doczepiać dopiero co kupiłem specjalnie pod gtav sugerowałem się wymaganiami rekomendowanymi bo miałem kupić i7 3770 ale doszedłem do wniosku że to zbyt mocny sprzęt jak na V , Procesor to mogłeś wybrać core i 5 4690k , szczególnie jeśli posiadasz radeona 

Link to post
Share on other sites

no tu macie racje grafika  aż tak źle nie wygląda ale mam takiego fioła że po prostu lubię mieć wszystko na najwyższych ustawieniach i wyciskać ze sprzętu tyle ile się da.

To raczej HD 7970 to nie jest karta do maxowania dzisiejszych gier i wyciskania z nich ile się da. Tylko do high w fhd, a pewnie i coraz częściej do medium łamane przez high (oczywiście jeśli mowa o stałych 60 fps)

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...