Skocz do zawartości

Monitor do domowego użytku i gier


Recommended Posts

Mój sprzęt : 

Procesor : Intel Core i5 4690K 3,5Ghz 
Płyta główna : MSI Z97-G43 (409zł)
Karta graficzna : Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5 (1100zł)
Jaki monitor do tego? Zastanawiam się nad tym http://allegro.pl/monitor-27-dell-s2715h-fullhd-hdmi-8m-1-ips-i5270149929.html i nad jednym Dellem 25'' QHD oraz nad : iiyama Prolite XUB2790HS-B1, acer H257HU, który jest tylko bodajże w komputroniku za ok. 1700, ale to już za dużo,
Mój budżet : 1,5k+/-
Edytowane przez nckdvs
Link to post
Share on other sites

Do domowego użytku i do gier (GTA V, Wiedźmin 3 itd.), ale nie musi być profesjonalny (dla graczy) :)


  • budżet 1500 zł
  • przeznaczenie gry, użytek domowy
  • oczekiwania niedrogi
  • model karty graficznej lub skrócona specyfikacja jednostki centralnej (CPU, GPU, mobo, RAM, PSU)
  • Procesor : Intel Core i5 4690K 3,5Ghz 
    Płyta główna : MSI Z97-G43
    Karta graficzna : Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5
Link to post
Share on other sites

Mhm.

 

Dostałeś dobrą propozycję od lor3ddr8d, i wybrałeś coś zupełnie innego.

 

27' i full hd.

 

Powodzenia.

Nie podoba mi się z wyglądu ten EZIO, wziąłbym QHD, ale wczoraj ktoś mi napisał tak ''Pamiętaj też, że monitor w QHD dość mocno obciąży Ci GPU, więc różnie może być z tym ultra ( http://www.benchmark...ona/23694.html? strona 4)'' i nie wiem czy jest sens :P

Link to post
Share on other sites

27" w FHD to mydło, poza tym kiepski monitor wybrałeś no ale jak patrzysz tylko na wygląd....

 

 

Nie wiem dlaczego stwierdzasz że FHD na 27"  to Strasznie kiepski wybór?!

 

Grałem i widziałem 27" FHD i wyglądają normalnie, nie widać tych 0,31 pikseli.

 

poza tym grywam na 47" telewizorze FHD i tak samo nie jest tragicznie, jak można wywnioskować z większości twych wypowiedzi.

 

:co::facepalm:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego stwierdzasz że FHD na 27"  to Strasznie kiepski wybór?!

 

Grałem i widziałem 27" FHD i wyglądają normalnie, nie widać tych 0,31 pikseli.

 

poza tym grywam na 47" telewizorze FHD i tak samo nie jest tragicznie, jak można wywnioskować z większości twych wypowiedzi.

 

:co::facepalm:

Dokładnie (y)

Link to post
Share on other sites

Jasne, każdy ma inne wymagania. 27" w FHD zawsze będzie mydłem, dla mnie rozmiar plamki jest za duży. 

 

 

 

poza tym grywam na 47" telewizorze FHD i tak samo nie jest tragicznie

 

Chyba jaja sobie robisz..... albo mało wymagający jesteś. Poza tym autor kupił już kiepski monitor więc raczej porada nie była mu potrzebna. 

Link to post
Share on other sites

Jasne, każdy ma inne wymagania. 27" w FHD zawsze będzie mydłem, dla mnie rozmiar plamki jest za duży. 

 

 

 

 

Chyba jaja sobie robisz..... albo mało wymagający jesteś. Poza tym autor kupił już kiepski monitor więc raczej porada nie była mu potrzebna. 

Hmm, czy jesteś pewny swej wypowiedzi?? możesz stracisz w oczach użytkowników tego forum.. ponieważ:

 

1. 90 procent użytkowników konsol grywa na TV powyżej 32" na FHD lub HDReady i jakoś nikt nie płacze że obraz jest słaby bo piksele widać.

PS. Teraz pora zmieniać TV na UHD bo w FHD na TV powyżej 40" obraz jest za słaby bo sobie pograć

2. użytkownicy PC-ów którzy grywają na monitorach 27" FHD też nie płaczą że piksele widać

3. użytkownicy PC-ów którzy podłączyli swe TV (FHD, HDReady) powiedzmy powyżej 40" też nie płaczą że piksele widać.

PS. Teraz pora zmieniać TV na UHD bo w FHD na TV powyżej 40" obraz jest za słaby bo sobie pograć.

 

w twej opinii każdy z tych użytkowników powinien kupić UHD/QHD TV lub Monitor by można normalnie pograć!! Ciekawe ilu z tych użytkowników stwierdzi że masz rację i postanowi zmienić TV lub Monitor na UHD/QHD by piksel był mniejszy i by obraz w grach był ładniejszy.

 

Nie mogę tego stwierdzić ale się domyślam że sam pewnie posiadasz TYLKO FHD monitor jak i TYLKO FHD TV!! i pewnie grywasz na TYM FHD TV na jakiejś konsoli, lub jak nie ty to któryś z twych kolegów a ty z nim grałeś!!

 

więc proszę się ogarnij jeśli chcesz być Specjalistą w DZIALE Monitory i projektory.

 

Na tym kończę dyskusję w tym temacie bo to nie ma sensu.

 

Pozdrawiam Cię Serdecznie,

 

PS. I POLECAM OD DZISIAJ ZMIENIAMY TV I MONITORY NA COŚ WIĘCEJ NIŻ FHD JAK STWIERDZIŁ SPECJALISTA W TYM DZIALE

Link to post
Share on other sites

Własnego zdania już mieć nie można ? Co mnie obchodzą konsole ? Czy ja jestem zapalonym graczem ? Mam inne ciekawsze zajęcia. 

27" w FHD to mydło, którego nie warto kupować. 

 

A jak piszesz o konsolach, to weź pod uwagę, że nikt normalny nie siedzi 50cm od telewizora. 

 

 

 

Nie mogę tego stwierdzić ale się domyślam że sam pewnie posiadasz TYLKO FHD monitor jak i TYLKO FHD TV!! i pewnie grywasz na TYM FHD TV na jakiejś konsoli, lub jak nie ty to któryś z twych kolegów a ty z nim grałeś!!

 

Ostatnia konsola na jakiej grałem to PS2, w czasach kiedy HD było jeszcze modne, sam siedzę na EIZO CX241, czyli monitorze FHD i nigdy bym nie pomyślał, żeby 27" w tej rozdzielczości kupować.

Ja nie chce być żadnym specjalistą ;)

 

Pozdrawiam  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...