Skocz do zawartości

Jaki telewizor za 2500-3000zł?


Recommended Posts

Witam

 

No więc tak, tata planuje zakupić jakiś telewizor do pokoju 4x3.60m. A odległość od miejsc siedzących to w zależności od miejsca 2.5-3 metry. okno w pokoju jest od strony północnej, tak, że słońce świeci tylko latem późnym wieczorem.

Co do wielkości to wydaje mi się, że 42cale byłyby odpowiednie. I teraz pytanie, LCD czy Plazma? Bo wydaje mi się, że w tym przypadku plazma byłaby dobra.

Na razie oglądane na nim będą zwykłe programy naziemne cyfrowe, ale w późniejszym czasie jakaś cyfra+, ewentualnie może będzie podłączona telewizja z neostrady(aktualnie w innym pokoju).

Budżet to 2,5-3tys.

No i żeby była FullHD bo nie będzie zbyt szybko zmieniana na nowy model.

I jaką firmę polecicie, bo wydaje mi sie, że wiodącymi są Samsung i Panasonic.

 

Wydaje mi się, że najważniejsze informacje podałem. Liczę na Waszą pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Okno za telewizorem, naprzeciwko, czy obok?

 

Plazma? P42S20e, telewizor "panasonicalny" ;) 3 metry - przy sygnale fullHD wypadało by brać 50-tkę - P50X20 - , imo wolałbym z tej odległości 50 cali w HDready niż 42 cale w fullHD. HDready to naprawdę bardzo ładny obraz. No chyba, że wyskrobałbyś jeszcze 600zł, to w tedy:

http://allegro.pl/panasonictx-p50s20e-gwar-raty-22-861-56-38-w-wa-i1263142958.html

P50S20e fullHD, 600 Hz :D

Link to post
Share on other sites

okno byłoby na ścianie obok telewizora.

Oj nie. 3tysiące to już górna granica. I mimo wszystko chyba jednak wolałbym FullHD bo na prawdę, będzie on baaardzo długo używany(chyba, że się wcześniej zepsuje).

Tzn ja nie mówię, że musi być plazma, jeśli LCD w tej cenie będzie lepszy to może być LCD. Tylko wydaje mi się, że jednak plazma będzie lepsza.

A jeszcze pytanie odnośnie tego P42S20e - jak wygląda na żywo, bo jak patrzę na zdjęcie to te "kropki" na obudowie trochę kiczowato wyglądają

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że plazma będzie lepsze, zwłaszcza jako telewizor, tylko, że na 42 calach z odległości 3 metrów i tak nie uświadczysz fullHD. Nie dojrzysz tych malutkich pikseli, całość będziesz odbierał jako zwykłe HD. Nawet na 50-tce z tej odległości różnice pomiędzy 720p a 1080p, dostrzegalne dla ludzkiego oka są mizerne. Dlatego nawet jeśli doczekamy się w Polsce telewizji w sygnale 1080p to będziesz musiał przybliżyć się do TV o połowę (teoretycznie fullHD "zaczynamy widzieć" z odległości 1,7 metra na 42 calach i 2,2 metra na 50 calach - jest to jednak potwierdzone tak naukowo, jak i poprzez konsumentów; należy jeszcze dodać, że określenie "zaczynamy widzieć" jest różne od określenia "w pełni delektujemy się").

 

Jak by nie było zarówno P42S20e jak i P50X20 to dobre telewizory. Nie rozumiem zaś o jakie "kropki na obudowie" CI chodzi.

Link to post
Share on other sites

@Przemek - co do "siatki" spoko, to jest P42S20, a u Nas dostaniesz i tak tylko P42S20e (wersja na Europę), który wygląda tak:

http://www.streamaster.com.au/images/panasonic%20fullhd.JPG

@voxcordi - każdej osobie kupującej TV radzę zapoznać się z tym artykułem :) Trzeba będzie jakiś FAQ napisać, w nim zaś jeden z punktów poświęcić właśnie wielkości ekranów... Tylko, że mi się nie chce ostatnio.

P.S. spodziewam się tak chłodzenia jak i GPU w poniedziałek :)

Link to post
Share on other sites

@voxcordi, już wcześniej widziałem jak w jakimś z tematów zamieszczałeś tą grafikę i się z nią zapoznałem :)

z tym, że taty nie mam za bardzo co zapoznawać, bo on się na tym zbytnio i tak nie zna i na mnie spadło zadanie rozeznania się w temacie, ale pokazać mu mogę :)

 

@michael, no ten co podałeś wygląda o wiele lepiej, bez tych "wzorków". Ewentualnie jeśli udałoby się wyrwać w jakimś media markcie za dobrą cenę, to można by wybrać tego Panasa 46calowego, chociaż ciężko będzie patrząc na ceny.

 

A jeszcze mam takie pytanie, bo gdzieś mi się natrafiło na opinie, że plazma lubi "buczeć" i czy to prawda, a jeśli tak, to czy jest to dość głośne i dokuczliwe?

 

I rozumiem, że jeśli będzie się chciało podłączyć pod niego PS3 lub kompa to sobie bez problemu poradzi w takiej roli.

Link to post
Share on other sites

Przemku, o MediaMarkcie możesz już zapomnieć, to sklep w którym panuje wyzysk, wykorzystują niewiedzę ludzi, aby jak najwięcej zarobić. Gdy sam kupowałem plazmę mój model w MM kosztował 3500zł. - dałem 2830zł z dostawą do domu.

 

Plazma nie lubi buczeć, ona lubi bzykać :) , jednak nie martw się, efekt ten jest nie słyszalny podczas normalnego użytkowania, a na pewno nie z 3 metrów.

 

Co do modelu 46 cali - taniej niż tutaj nie kupisz:

http://allegro.pl/panasonictx-p46s20e-gwar-raty-22-861-56-38-w-wa-i1262787367.html

3200zł z dostawą, 50-tka - czyli telewizor o rozmiarze odpowiednim dla Ciebie jest o 400zł droższa. Przy takiej przekątnej - satysfakcja gwarantowana, że nie wspomnę już o efekcie jaki robi 50-calowa plazma w salonie.

 

Jeszcze jedna sprawa... powtarzam - telewizor HDready jest jak najbardziej wystarczający, bez względu na to czy ze wszystkich źródeł otrzymamy 1080p (czy nawet 2160p) czy nie. Ja od mojej 42-ki siedzę 1,5 metra - przy takiej odległości telewizor fullHD jest jak najbardziej uzasadnionym wyborem, w innych sytuacjach to całe "fullHD" możemy traktować jako marketing, bądź jako ciekawostkę dla entuzjastów.

 

W sytuacji gdy zechcesz do plazmy podłączyć PS3/X360/PC problemów oczywiście nie będzie - po prostu do takich zastosowań często wystarczający okazuj się zwykły "eLCeDek". Jeśli zaś głównym zadaniem telewizora jest oglądanie telewizji, bądź filmów z odtwarzacza DVD plazmy nadają się dużo dużo bardziej niż LCD.

Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/uploads/zestaw_komp/10530/big/DSC00010.jpg

A to przepraszam nie jest zwykły pokój łączący w sobie sypialnię i... centrum dowodzenia Settlersami, Wolnymi Ludami Śródziemia, kokpit samochodów wyścigowych, pomieszczenie sterowania Animusem, dżunglę z Crysisa i ulice Liberty City? :ciekawy:

Link to post
Share on other sites

Do takiego pokoju śmiało 50". I przypuszczam, że to będzie mało :) U siebie przy 50" oglądam z ok 2,5m. Pokój 25 m2. I z takiej odległości powinno się oglądać. Patrząc pod kątem starszej plazmy 42'' to i ten jakiś mały mi się wydaje. A stoi dopiero 3 miesiące. :)

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to tylko plazma i koniecznie Panasa :) . 42" może się wydawać w sam raz ale po 2-3 miechach będziesz żałował że nie wziąłeś 50,

 

Co do buczenia tak jak kolega napisał, tego nie słychać no chyba że oglądasz niemy film z odległości pół metra :)

 

Do 3000 50" tylko HD ready,czy warto?? to zależy od warunków, ale musisz sobie odpowiedzieć sam, naprawdę jak oglądasz z min 2.5-3 metrów starczy HDready, a najlepiej to porównaj sobie w sklepie, no chyba że oglądasz filmy z metra, i jesteś onanistą sprzętowym.Decyzja należy do ciebie.

Link to post
Share on other sites

tak jak mówiłem wybraliśmy P42S20E, chociaż mówiłeś, żebym nie powtarzał Twojego błędu.

Jednak głównym czynnikiem była cena. Poza tym i tak musiałem tatę przekonywać, że nie będzie za duży. Co więcej myślę, że jest w sam raz i 50cali byłoby za duże :P

 

jeszcze mam tylko pytanie, jak się sprawdzało ile godzin telewizor już był używany?

 

i drugie pytanie: podłączałeś może do swojego magnetowid lub DVD za pomocą chincha? Bo ja jak podłączyłem to dźwięk był, ale obrazu nie i jak podłączałem kabelek ten biały to telewizor zaczynał piszczeć. Po podłączeniu przez Euro wszystko działa.

Link to post
Share on other sites

tzn ja mam biały i czerwony. No próbowałem na różne sposoby podłączyć i nic. Podłączę czerwony i słychać dźwięk, a jak podłączę po chwili biały to dodatkowo pojawia się buczenie, a obrazu brak.

 

Sprawdzanie czasu znalazłem i trochę się zdziwiłem. Bo telewizor nie był oryginalnie zapakowany, tylko stał na wystawie, a była to ostatnia sztuka (była możliwość zamówienia nowego z dowozem w czasie ok 2 dni) ale tata stwierdził, że skoro ten działa i żadnych uszkodzeń nie ma to tego weźmie.

I teraz ku mojemu zdziwieniu okazało się że: telewizor był uruchamiany 185 razy i czas był 1186:15(czy jakoś tak) :P czyli jak to rozumieć? to jest czas podany w sposób godziny:minuty, czy minuty:sekundy? Bo wydaje mi się, że to pierwsze, a jeśli tak, to dość sporo już tego czasu :)

Link to post
Share on other sites

1200 godzin... sporo, ja przez rok zrobiłem 2000 godzin. W każdym bądź razie macie TV już dotarty, choć z drugiej strony sam nie wiem... chyba bym go oddał i czekał na nowy.

 

A kableki biały i czerwony sa tylko od audio - do video jest albo trzeci kableke - żółty, albo są trzy kolejne kabelki, ale w tedy jest to już component.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...