Skocz do zawartości

Karta graficzna do tego komputera


Recommended Posts

W tym przypadku Nie ma!!! GTX 960 ma wyższe taktowanie rdzenia od 970 i takie same jak gtx 980 a jest 2x mniej wydajny np. w BF4 niż GTX 970 i 2 x mniej wydajny w C3 od 980!


czyli jednym zdaniem. Radeon ( r9 270 ) jest lepszy od gtx 750 ti nawet bez podkręcania. Tak ;p ?

Tak podałem Ci linki do porównania tych kart

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, w sumie nadal na 100% nie jestem pewny którą kartę wydać, bo przez czas kiedy odkładałem pieniądze, też szperałem jaka karta dla mnie najlepsza, i byłem już gotowy do zakupu tego gtx'a. Teraz znów mam dylemat ehh :D. Ale wielkie dzięki za opinie, pomoc i rady od Was. Gdyby ktoś chciał jeszcze coś napisać to śmiało, będę czytać z ciekawością :D

 

 

AAAA jeszcze jedno, bym zapomniał. Bo cały czas priorytetem jest to by grać w GTA V na tej karcie ;p. I czytałem tez i słyszałem, że geforce w jakiś sposób współpracuje z rockstarem, ze sterownikami itp. Niby są jakieś lepsze sterowniki do gtx;ow specjalnie pod GTA V. To prawda? 

Edytowane przez BartezKinght
Link to post
Share on other sites

Dobra, już chyba postanowione, że biorę Radeona :D

 

Teraz mam jeszcze pytanie. Wklepałem w wyszukiwarke, żeby zorientować się z cenami, a tam tyle tych modeli :D

http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=r9+270

Który wybrać :D ?

Czym to się różni, i czy się opłaca dołożyć? Nie ukrywam, że jeśli np karta droższa będzie o powiedzmy 50 zł, a będzie faktycznie lekko lepsza, no to ok, ale jeśli one różnią się tylko na papierze, a różnicy nie da się nawet w lekkim stopniu odczuć, to bez sensu chyba wydawać pieniądze. Tak więc którą wybrać? :D ?

 

A i jeszcze jedno pytanie. Nie lepiej tego r9 270x :D ?

np taka:

 

http://www.ceneo.pl/26734671#mh=u7I5VqLB990006GnnJeOk9Bc6pN4vKgqkQyEkyhOQpTqydnKfK7qUjepjLaCph3dxQpTK8m9xF4BBz1naoIPIsEbJR-OQXMXupJwiJIMs23m97hrVSmuLgm-ujux5bH6PVrGiy44PeU1Q_7_Mv-g4T73Okpi1td9McrzYUBuk_-BjBjh6wAfCDfIN80f8Dkd9aw2
Edytowane przez BartezKinght
Link to post
Share on other sites

R9 270X to nic innego jak podkręcony R9 270. Równie dobrze można podkręcić R9 270 do poziomu 270X (ja tak na przykład robiłem ;) ).

 

Ja bym chyba to wziął:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-270-2gb-le-ddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9-270-gaming-2g-le-704472

 

 

Najlepsza cena. Potem zrobiłbym OC do poziomu R9 270X i się cieszył :D .

 

 

 

 

 

I czytałem tez i słyszałem, że geforce w jakiś sposób współpracuje z rockstarem, ze sterownikami itp. Niby są jakieś lepsze sterowniki do gtx;ow specjalnie pod GTA V. To prawda?

 

 

Rockstar pracował zarówno z Nvidią jak i z AMD. AMD wydało dzień przed premierą najnowsze sterowniki, które mają jakieś optymalizacje pod GTA V.

Edytowane przez silentmichal
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze mam takie pytanie dodatkowe, w sumie nie na ten dział, ale skoro kilka osób zagląda tutaj na ten temat, to na pewno znają się też na pamięci RAM i procesorach. W sumie to chodzi mi o to pierwsze. Zakładając wymianę tej karty na tego r9 270 , czy wymiana ram na 8gb ddr3 dała by też zauważalnie więcej fps? Ew, jeśli nie ram to procesor, tylko jaki, bo chciał bym się w 1000zł zmieścić z tymi wymianami. I jeszcze kolejna rzecz mi się przypomniała czy jest sens sprzedawać tą moją kartę? Ktoś kupuje takie stare modele i jeśłi to to ile za nią brać ;D 

Link to post
Share on other sites

 

 

Oba chłodzenia są tak samo polecane, niech się tylko wypowie ktoś kto ma takie karty na temat ich głośności.

 

Miałem przez krótki czas R9 270 od MSI i była praktycznie niesłyszalna. Z mojej strony polecam (wiadomo po OC może być ciutkę głośniejsza, ale to wystarczy ustawić krzywą wentylatora po swojemu i nadal jest niesłyszalna) ;) .

 

 

 

 

Jeszcze mam takie pytanie dodatkowe, w sumie nie na ten dział, ale skoro kilka osób zagląda tutaj na ten temat, to na pewno znają się też na pamięci RAM i procesorach. W sumie to chodzi mi o to pierwsze. Zakładając wymianę tej karty na tego r9 270 , czy wymiana ram na 8gb ddr3 dała by też zauważalnie więcej fps? Ew, jeśli nie ram to procesor, tylko jaki, bo chciał bym się w 1000zł zmieścić z tymi wymianami. I jeszcze kolejna rzecz mi się przypomniała czy jest sens sprzedawać tą moją kartę? Ktoś kupuje takie stare modele i jeśłi to to ile za nią brać ;D

 

Chyba masz na swojej płycie DDR2, czyli nie wsadzisz tam pamięci DDR3. Jeśli masz 1000zł to w sumie ja widzę jedną możliwość - zmiana całej platformy na jakiś i3 (i5 chyba już za dużo kosztuje).

 

Sprzedać zawsze możesz spróbować, może 50zł wpadnie ;) .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No, ale chyba i3 nawet nie dostane za to co mi zostanie. W takim razie trudno,; p

 

A i mam jeszcze takie pytanie, bo zauważyłem, że jest promocja na tego radeona ale na 270x. Gratis myszka, warta +/- 100zł, sprzedał bym ją i by wyszło tyle co dał bym za zwykłego 270. Co myślicie :D

Edytowane przez BartezKinght
Link to post
Share on other sites

A zasilacz wytrzyma, bo jak mnie to ma narazić na większy wydatek, to bez sensu dla mnie. I czy te podkręcanie da radę zrobić wg jakiegoś poradnika, bez żadnego doświadczenia? To jest zmiana tylko jakiś parametrów w programie tak? czy są PROFESJONALNE poradniki do tego, żeby czegoś nie napsuć ;D ?

Link to post
Share on other sites

Hmm chociaż faktycznie Twój zasilacz ma jedną wtyczkę PCI-E. Więc może lepiej zostań przy R9 270 bez X-a. Niby można podłączyć tą drugą wtyczkę zasilającą PCI-E za pomocą przejściówki MOLEX, niby pobór prądu R9 270 bez "X" i z "X" jest identyczny... ale rzeczywiście masz taki zasilacz. To ja bym brał tak jak masz, czyli żeby na karcie była 1 wtyczka zasilająca ;) .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam asusa r9 270 DC UII OC i mogę go polecić kręci się bez problemu do 1100 rdzeń i 1500 pamięci czyli max na co pozwala autorski program asusa dostarczony z kartą.

MSI, którą poleca kolega, to fajna karta ale to wersja LE a nie OC więc teoretycznie ma mniejszy potencja oc od droższego brata, ale tutaj musiałbyś spytać kogoś kto taką wersje posiada bo 99% ludzi mających karty MSI r9 270 mają właśnie wersję OC bo LE to nowość.

Aha co do poboru prądu to według testów:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r9-270-test/strona/21202.html

r9 270 z jedna wtyczką czyli wersje od ASUSA i MSI (Gigabajt nawet r9 270 ma 2 wtyczki!!!) powinny pobierać mniej prądu od r9 270x nawet po max OC!

Edytowane przez Echnaton
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli w przypadku tych 2:

 

http://www.euro.com.pl/karty-graficzne/asus-radeon-r9-270oc-2048gb-ddr5-256bit.bhtml

 

http://www.euro.com.pl/karty-graficzne/msi-radeon-r9-270-2048mb-ddr5-256bit.bhtml

lepsza do podkręcania będzie ta od asusa tak? A fabrycznie ona jest już podkręcona czy te OC w nazwie mówi nam o tym, że jest jakby dobra do podrkęcania :D ?

Link to post
Share on other sites

czemu upierasz się przy nowej karcie?

kupując używana z długą gwarancją mógłbyś zaoszczędzić sporo kasy lub kupić dużo wydajniejszą kartę.

Sam byłem w tej sytuacji co kolega ale wybrałem spokój i większą pewność używki to loteria niestety a gwarancja w Polsce to też nie to samo co na zachodzie...

Obie kart MSI:

http://www.msi.com/product/vga/R9-270-GAMING-2G-LE.html#hero-overview

http://www.msi.com/product/vga/R9-270-GAMING-2G.html#hero-overview

karta ASUSA jest w trybie game taktowana jeszcze wyżej niż wersja MSI OC 995 mhz ale pewnie wszystkie można podkręcić do 1100 rdzeń i 1500 mhz pamięci

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...