Skocz do zawartości

Komputer dla gracza z monitorem do 4500 zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

@@Sznitek, może zarzucisz testem ? http://pclab.pl/art59688-22.html

Palit również dysponuje półpasywnym układem chłodzenia, a temperatury ma nieco wyższe, ale cena za którą obecnie można kupić tą kartę to rekompensuje.

http://www.frazpc.pl/artykuly/927148-11/nvidia-geforce-gtx-970---test-niereferencyjnych-modeliMiędzy innymi ten test. Co do ceny Palita,masz racje. Fenomenalna :) Ale zdecydowanie wolałbym dołożyć te niepełne 2 stówki do MSI. Chyba,że użytkownikowi nie ma obsesji posiadania wszystkiego w ładzie i spokoju.

Edytowane przez Sznitek
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeżeli pójdziesz w ZOTAC GTX 970 to przy takim budżecie zmieścisz się wraz z coolerem na CPU. Skupianie i wykłócanie się o chłodzenie półpasywne na GPU przy boxowym chłodzeniu na CPU jest wg mnie pewnym konfilktem interesów.

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS124 SATA (black)

XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + Wiedźmin 3

Zalman R1 USB3.0 (b/z)

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

LG 23MP65HQ-P (IPS, 5ms, HDMI)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

4461 zł +   kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie taki zestaw zamierzam kupić. 
Tylko ram wezmę w jednej kostce bo 10 zł różnicy tylko, a monitor wybrałem taki:
http://www.morele.net/monitor-samsung-s24d390hl-ls24d390hl-en-644401/


Zastanawiam się tylko jeszcze czy nie zrezygnować z SSD na koszt OC i i5-4690k.

Chce żeby ten zestaw starczył mi na dobre kilka lat.

Link to post
Share on other sites

Niestety muszę zostać przy tańszej wersji z i5-4460. Mam tylko jeszcze dwa pytania.

Który z zasilaczy wybrać?

XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

 

Którą z katy graficznych jest lepsza? Te 60 zł nie gra większej roli.

ZOTAC GeForce GTX 970 AMP! Omega Edition

ZOTAC GeForce GTX 970 

Edytowane przez Jakubszef
Link to post
Share on other sites

Zasilacz zdecydowanie G550M. Modularne okablowanie oraz DC-DC i większa moc na +12V

 

 

 

Którą z katy graficznych jest lepsza? Te 60 zł nie gra większej roli.

 

Mimo to, zachowaj te 60 zł w kieszeni i samemu podnieś sobie takty do wersji AMP!.  Po środku masz jeszcze Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + Wiedźmin 3 z chłodzeniem półpasywnym oraz z bardzo wysokim taktowaniem fabrycznym 


Z drugiej strony, przy procesorze non-K możesz też brać XFX TS 430 który to spokojnie wystarczy i który to też jest dobrą jednostką. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze dokładasz do MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000) + Wiedźmin 3 z wydajnym i kulturalnym chłodzeniem półpasywnym wraz ze sporym potencjałem OC.

 

Daj znać jak przedstawia się całość zestawu. 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Zestaw wygląda następująco: 
http://www.morele.net/inventory/info/OEYH4/

Zamówienie chce złożyć około 13 maja.

 

Skłaniam się ku Zotac'owi z powodu 5 letniej gwarancji. Nigdy nic nie podkręcałem, więc będą to moje pierwsze próby.

Nie ukrywam, że jest to dla mnie 'zakup życia' i chce żeby ten zestaw posłużył mi jak najdłużej. Nie sądzę też, żebym w przyszłości znalazł pieniądze na dokupowanie/ulepszanie czegokolwiek, dlatego wybrałem SSD zamiast i5-4690K,


Warto wstrzymać się z kupnem nowego komputera te kilka tygodni ze względu na nowe procesory jakie wyda Intel czy nie potanieją one znacząco? 


Ref

Edytowane przez Jakubszef
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...