Skocz do zawartości

zasilacz ups dla 500W zasilacza i 2 monitorów lcd (2x24W)


Recommended Posts

Witam,

potrzebuję zasilacza UPS, posiadam w komputerze zasilacz 500W (niestety nie mam urządzenia do pomiaru poboru prądu), jednak na pewno nie wykorzystuję go w całości - arsock extreme 3 870, phenon II x4 955, gigabite GTX 460 1GB, 500G dysk twardy, nagrywarka DVD, 2x2GB ram, bez dodatkowego chłodzenia i OC. (na jednej ze stron znalazłem kalkulator, który wyliczył mi że zużywam 360W). Do tego dwa monitory LCD każdy po 24W nominalnej mocy, (z czego też nie używam na maxa bo stosuje tryb ekonomiczny - i znowu przydałoby się urządzenie do pomiaru, bo nie ma inf jaki jest pobór przy takim użytkowaniu). Chciałbym mieć dwa monitory podłączone do UPS ale w ostateczności wystarczy jak będę miał jeden.. jakoś sobie poradzę ;) No i chcę podkręcić swój komputer, w przyszłości być może nawet drugą kartę graficzną, wiecej ramu, drugi dysk a to zwiększy pobór mocy.

 

Problem polega na tym, że nie posiadam środków na wyrost. Mogę poświęcić pieniądze tylko na to co konieczne, wiec proszę o podpowiedź jakiego UPS szukać (o jakich parametrach no i z jakiej firmy).

Link to post
Share on other sites

akurat czas działania to dla mnie drugorzędna sprawa, zapomniałem o tym napisać, potrzebuję ups w sumie tylko po to, aby zniwelować wahania napięcia (rzadko się zdarzają ale jednak) i po to że jak padnie zasilanie to komputer się wyłączył normalnie (po zapisaniu zmian), a nie w skutek zaniku prądu :), ale widzę, że zaproponowany przez Ciebie UPS przy pełnym obciążeniu wytrzymuje 3 min więc krócej ciężko sobie wyobrazić... hmm ciężka sprawa z tym ups :)

Link to post
Share on other sites

Witam,

No i chcę podkręcić swój komputer, w przyszłości być może nawet drugą kartę graficzną, wiecej ramu, drugi dysk a to zwiększy pobór mocy.

dobry ups kosztuje, najtaniej co sie jeszcze opłaca to mniej więcej to: http://allegro.pl/wyprzedaz-apc-back-up ... 69349.html ale wtedy dokładanie drugiego GTXa460 odpada, ale...

...nie napisałeś, co chcesz osiągnąć poprzez UPSa. Bo przecież większosc ludzi chce sie zabezpieczyć przed nazwijmy to strata niezapisanych plików nad którymi pracowali ostatnie X czasu, a jak ci wyłączą prund w czasie grania w gierke, to przecież żaden problem. A różnica w mocy potrzebnego upsa kolosalna.

 

ps: nie wiem co ty masz za LCDeki, ale prawdopobnie te '24W' to właśnie w trybie ekonomicznym + zmniejszona jasność (żeby ładnie liczba na papierze wyglądała na www producenta). Nie mówie, że nie ma takich monitorów bo są, ale większość żre więcej.

Link to post
Share on other sites

znajduję się w większości ludzi :P potrzebuję UPS do tego aby komputer po prostu bezpiecznie wyłączyć (po zapisaniu zmian) i chciałbym, żebym np podczas gry zdążył ją wyłączyć i dalej komputer. Nie potrzebuję UPS do pracy na nim, tylko do podtrzymania napięcia przez kilka minut (czasami zdażą się, że zniknie prąd na 10 s, a mi komputer zdąży już wyłączyć. Nie wiem jak to ma się do realiów, ale UPS chcę kupić też dlatego, że boje się spalenia kompa czy jakiś części pod wpływem zaniku prądu - jest to możliwe?:) ) a LCD to iiyama ProLite E2210HDS ("typowy pobór mocy - 24W"..)

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=64444 - a ten dlaczego wykluczasz? podobna cena a moc rzeczywista o 100W wyższa?:>

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to ma się do realiów, ale UPS chcę kupić też dlatego, że boje się spalenia kompa czy jakiś części pod wpływem zaniku prądu - jest to możliwe?:P

przy dobrym zasilaczu - nie.

 

APC to 'najlepsza' firma w upsach na rynek pecetów. Ta co podałeś - tez nie jest anonimowa. Ale dokładnego testu porównawczego na 99.9% nie znajdziesz, żeby sie dowiedzieć który lepszy, więc wybór APC jest po prostu troche bezpieczniejszy.

Pozatym:

- ten APC: 3 lata gwarancji

- ten twój: 2 lata gw, ale 1 gw. rok na baterie

Jak ci sie chce, to kup oba na raz przez net i tego, co będzie krócej trzymał odeślij (masz na to 10 dni ustawowo), będziesz stratny o koszty wysyłki tylko.

Chociaż z takiego małego testu i tak sie nie dowiesz, jak np za 3 lata by to wyglądało w obu przypadkach..

Link to post
Share on other sites

a czy OCZ ModXStream Pro 500W to dobry w tym znaczeniu zasilacz? :)

o niektórych zasilaczach wiadomo, że nie będą działały z UPSami (większość chiefteców sprzed 2 lat np.). MXS jest dosyć popularnym zasilaczem, a do tej pory nie widziałem, żeby ktokolwiek pisał, że komuś się gryzie z UPSem. Więc prawdopodobnie jest ok.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...