Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,


 


Mam ogromny problem i dotyczy on spraw sieciowych, w których nie czuję się mocny


Przeprowadziłem się zmieniając dostawcę internetu i zaczęło się...


 


Jestem nałogowym FIFA maniakiem i po wejściu do gry, wszystko wydaje się być ok - łącze się z serwerami itd.


Występuje u mnie popularny w internecie błąd polegający na braku przeciwników do gry.


 


W pomocy telefonicznej kazali mi odblokować kilka portów na ruterze i problem ma zniknąć (wcześnie na sieci UPC w domu było bezproblemowo).


 


Z tego co wiem, mam zewnętrzne stałe IP (tak powiedział mi dostawca netu - JMDI) - we wszystkich internetowych stronach lokalizujących i pokazujących IP mam zawsze ten sam nr: 185.93.xx.xx.


 


Jeśli wchodzę poprzez ipconfig/all wyświetla mi się inne IPv4: 192.168.0.101 (preferowane) - rozumiem że to jest IP moje wewnętrze, tak?  Naszukałem się w internecie, próbowałem wielu przepisów w tym ten podany przez obsługę.


 


Pomieszałem ustawieniami rutera (jestem przypięty kablem do rutera, oprócz mnie jest jeszcze telefon podłaczony poprzez WIFI i TV)


 


w zakładce DHCP/ rezerwacja adresów rutera TP-LINK TL-WR841N ustawiłem po MAC adresie urządzenia stałe IP wewnętrzne dla każdego urządzenia


(rozumiem, że dzięki temu zawsze mój komputer będzie dostawał ten adres z końcówką 101, bez względu ile urządzeń będzie podłączanych przez WIFI w danej chwili?)


 


a w zakładce przekierowywanie portów/serwery wirtualne zrobiłem tak jak mi kazali w przez tel:


 


  port usługi       port/wewn


1 3569                3569                 192.168.0.101 Wszystkie Włączono  


2 3659                3659                 192.168.0.101 Wszystkie Włączono  


3 9000-9999       9000-9999       192.168.0.101 Wszystkie Włączono  


4 10000-20000  10000-20000    192.168.0.101 Wszystkie Włączono  


5 42124              42124               192.168.0.101 Wszystkie Włączono


 


dla swojego IP 192.168.0.101  odblokowałem 5 podanych przez obsługę telefoniczną portów które podobno są niezbędne dla działania gry.


 


Problem niestety nie zniknął - a przy sprawdzaniu listy otwartych portów poprzez rózne narzędzia dla mojego zewn IP 185.93.xx.xx. pod jakim jestem widoczny w necie, są ciągle zamknięte.


 


Czy to co zrobiłem ma jakiś sens? Niestety w sprawach sieciowych jestem mało obeznany.


Proszę o pomoc, jak poprawnie odblokować te porty na ruterze.


 


Dziękuje i pozdrawiam!


Link to post
Share on other sites

Wyłączyłem zaporę, wszystkie antywirusy itd.

Wydaje się że porty zostały odblokowane, ale w FIFĘ online dalej pograć nie mogę - będę dzwonił znowu na helpa do nich dziś.

Normalnie łączę się z serwerami itd. ale przeciwnika dalej nie szuka :(

 

P.S.

Od czego zależy jak widać moją lokalizację w sieci?

Mając net od UPC nie miałem z niczym problemu, oglądałem wszystko (programy na TVN playerze itd.) teraz będąc na JMDI nie mogę obejrzeć większości bo krzyczy mi że video jest niedostępne poza granicami Polski.

Można to jakoś zmienić?


nikt nic nie zaradzi:(?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...