Skocz do zawartości

Brak pliku NTLDR (Win XP)


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Mam problem (tak jak w temacie) przy włączaniu komputera, podczas ładowania wyskakuje mi komunikat o braku pliku NTLDR (Ctrl+Alt+Del aby zrestartować).

Próbowałem instalować ten plik z płyty, niestety nie wiem jak, ponieważ mam Windows XP Professional (SP3) z dodatkami i nie ma opcji "napraw".

Od dzisiaj pojawia się także bluescreen od kiedy mój kolega "Sfeter" grzebał przy komputerze (chciał porównać mój komputer z jego, zmniejszył ustawienia w GTA 4, i po sprawdzeniu ilości klatek na sekundę przywrócił do najwyższych. Pograłem 5 min. i gra się zawiesiła, po 2 sekundach pokazał się bluescreen. Od tego momentu gram w wymagającą grę jak np: Dirt 2, GTA 4 wyświetla bluescreen - ostatni komunikat to brak pliku win32.sys) Z góry dziękuję!

Link to post
Share on other sites

System został poważnie uszkodzony i zalecana jest reinstalacja bo naprawa może nie objąć wszystkiego i mogą później wystąpić nieprzewidziane błędy.

 

Jeżeli masz jakieś ważne dane to napraw tymczasowo system w ten sposób

 

Wkładasz płytę i w pierwszym oknie naciskasz R, wybierasz konsola odzyskiwania

Później wpisujesz copy x:\i386\ntdlr c:\. - gdzie x to napęd, a gdzie c to dysk systemowy

Link to post
Share on other sites

Ok wiem, ale ten system był instalowany 5 razy w ciągu 3 miesięcy (za każdym razem w serwisie płaciłem 50 zł. - w tym samym miejscu rok temu przed Bożym Narodzeniem składany był mój komputer), okazało się że jest uszkodzony dysk (podejrzewałem to od pierwszego formatowania). Otrzymałem nowy dysk na gwarancji, (Samsung 500Gb) system został już szósty raz wgrany, takie objawy jak teraz + Błąd odczytu dysku były na starym przed odesłaniem do Samsunga. Czy możliwe jest, że dostałem drugi raz uszkodzony dysk? Proszę o pomoc bo zostawiłem w serwisie już 300zł i nie chcę wydać już ani grosza. Wracając do Windowsa, przy starcie płyty przed ładowaniem systemu, wyświetlają mi się 4 funkcje:

1 Windows XP - Instalacja standardowa

2 Windows XP - Instalacja półautomatyczna

3 Windows XP - Instalacja automatyczna

4 Windows Key Password Reset - Resetuje Hasła w Win. NT/2000/XP/Vista

(no i oczywiście r-restart i w-wyjście)

Co mam kliknąć? Nie chcę instalować Windowsa jeszcze raz, ponieważ czuje że znów będzie to samo

Link to post
Share on other sites

Bywa, że dyski nie są wymieniane tylko naprawiane, a naprawiane są tak gównianym sposobem, że zaraz znowu się psują. Jest również możliwe, że uszkodzony dysk rozwalił pliki systemowe powodując bluescreen i uszkodzenie systemu.

 

A co do płyty to spróbuj walnąć F10 jak zbootujesz płytę.

 

A i taka rada, instaluj system samemu, jest wiele poradników w internecie jak to zrobić i ja też mogę ci pomóc na gg.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj jest jeszcze lepiej po włączeniu komputera popracował sobie na wolnych obrotach (nawet nie dotknąłem myszki) i po ok 45 sekundach pokazał się bluescreen, co do dysku, żałuje że przed odesłaniem go do serwisu nie zrobiłem kropki markerem, w tedy miał bym pewność że mam nowy, albo "naprawiony" dysk. Co do systemu, tak jak pisałem nie ma opcji "napraw".

Są tylko te cztery opcje, które napisałem wcześniej, którą mam kliknąć i co zrobić potem? ;)

Uruchomiłem kompa jeszcze raz, i pozostawiłem na czas pisania tego posta (na innym komputerze). Gdy chciałem go wysłać, kliknąłem na moim zepsutym komputerze na Mój komputer, a on się zawiesił, działała tylko myszka (nic nie dało się kliknąć), zresetowałem go, a on przy czarnym ekranie chodził sobie i nie chciał się włączyć. Wyłączyłem go z prądu i włączyłem jeszcze raz, pokazało się okno o sprawdzaniu plików na dysku C.

Podczas sprawdzania znów się zawiesił i nic nie mogę zrobić, uruchomię go ponownie i powiem co dalej.

 

Znowu to samo uruchomiłem go ponownie i po 15 sekundach nie dało się nigdzie kliknąć, mniejsza z naprawą jak mam uratować pliki z dysku?

Link to post
Share on other sites

Najprościej byłoby po prostu podłączyć dysk do innego komputera i skopiować dane ale możesz też użyć linuxa, który do użytku domowego się nie nadaje ale do odzyskiwania danych znakomicie.

 

Jeżeli masz pendrive to możesz na nim zainstalować linuxa, zbootować go i na drugi pendrive nagrać dane z dysku windows. Nic też nie stoi na przeszkodzie aby wypalić linuxa na płycie. Tak spreparowana płyta posłuży ci przez wiele lat.

 

Pendrive, podpunkt B - http://www.sysresccd.org/Sysresccd-manu ... from_Linux

 

Jak chcesz CD to ściągasz obraz i wypalasz jakimś programem np PowerISO.

 

Bootujesz go z płyty, wybierasz default boot. Po włączeniu się systemu powinieneś widzieć coś w stylu windowsowego menu start. Otwórz File Manager, przejdź na dysk windows(1) i skopiuj pliki na drugi pendrive(2)

 

 

(1)Czasem dysk może sam się nie zamontować, należy wtedy włączyć program Gparted (koło file manager) i popatrzeć na oznaczenia dysków. Kiedy już znajdziesz dysk windowsa patrząc po rozmiarze możesz go zamontować. Do tego celu otwórz Terminal i wpisz w niego:

 

"cd /mnt/"

"mkdir win"

"mount -t ntfs /dev/xxx /mnt/win -o ro" gdzie xxx to nazwa dysku (cos w stylu sda1, sda2)

 

(2)Jeżeli pendrive nie zostanie wykryty to wykonaj kroki w pkt 1 ale zrób sobie inny folder i oczywiście zamontuj pendrive zamiast partycji windowsa.

 

 

Tutaj instrukcja gdybyś miał jakieś problemy - http://www.sysresccd.org/Online-Manual-EN

 

Oczywiście możesz też do mnie napisać na gg, służę pomocą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...