Skocz do zawartości

Monitor do grania za +/- 2 tyś


Recommended Posts

Cześć,

 

Potrzebuje waszej rady co do wyboru monitora. Planuje wydać 5 tysięcy na komputer (buda) + jakieś 2 tysiące na monitor.

 

Jestem zielony w kwestiach monitora, wiem że chciałbym coś 27 calowego jeśli jest sens (a może nawet ciut większy), stary monitor 24 calowy już ma zdecydowanie dość :)

 

Co radzicie w kwestiach parametrów czy skupić się na matrycy ips i 144 hz czy możę uhd, 4k itd.... Jestem jak dziecko we mgle i potrzebuje waszej pomocy w tym temacie ;)

 

Z góry dziękuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

To teraz mam dylemat :)

 

 

Wychodzi na to, że muszę wybrać coś 120Hz-144Hz z TN które jest do bani, a IPS które jest fajne, ale ma odświeżanie do bani ;)

 

Gdybyś mógł podesłać jakieś modele do obu z zaproponowanych wyjść to byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Może kup sobie dwa monitory :D,jeden z TN 120/144Hz,a drugi IPS.Tylko nie wiem czy paru stówek do tych 2 k nie musiałbyś dołożyć.Chyba spoko IPS'em jest ten Eizo FS2434 ,a co do TN to sięgałbym po BenQ xl2411Z,tylko tu musisz zwracać uwagę na firmware.Oczywiście podałem moje typy,jest jeszcze dużo dobrych monitorów szczególnie na IPS.

Link to post
Share on other sites

Bez sensu rozwiązanie, kup jeszcze trzeci jako telewizor....
Do 2000zł nie ma nic lepszego niż EV2455, da się na tym spokojnie grać jeśli nie jesteś FPS'owym onanistą. 

Z TN nic nie polecę, nie leżą te monitory w gronie moich zainteresowań ;)

Link to post
Share on other sites

FPS'owy onanista dobre :) 

 

Lubię FPS'y, ale to powyższego określenia raczej się nie łapie. Do dziś mam jakiś monitor hd 5 letni i grałem bez problemu ;)

 

To mam jeszcze pytanie co polecacie z matrycą IPS 27 cali w tej cenie, ewentualnie co polecacie jeżeli tą cenę musielibyśmy lekko przekroczyć.

Link to post
Share on other sites

Do 2000zł będzie ciężko z 27" musisz celować już w rozdzielczość QHD bo FHD będzie miał za duży piksel. 
NEC EA274WMi będzie dobrym wyborem ale musisz 500zł dorzucić, jest równy jak na tak dużą matrycę i dobrze wykonany. Jakość obrazu bardzo dobra. 

Link to post
Share on other sites

Monitor ma kilka wad produkcyjnych, dziwie się, że EIZO jeszcze go nie wycofało. 
Nie wiem jak bardzo potrzebujesz tak wysokiego odświeżania, jeśli nie to zobacz jeszcze EIZO EV2455, mieści się w budżecie a to świetny monitor uniwersalny.

Link to post
Share on other sites

Monitor ma kilka wad produkcyjnych, dziwie się, że EIZO jeszcze go nie wycofało. 

Nie wiem jak bardzo potrzebujesz tak wysokiego odświeżania, jeśli nie to zobacz jeszcze EIZO EV2455, mieści się w budżecie a to świetny monitor uniwersalny.

Ja zamówiłem właśnie ten o którym mówisz, do pracy i zwykłego użytku. Ale rozglądam się też za jakimś dobrym do gier, jeśli ten nie będzie mi wystarczał.

Link to post
Share on other sites

Podłączę sie pod temat. EV 2455 jeśli dobrze pamiętam to monitor 16:10. Czy EV 2450 16:9 nie będzie lepszy ?

Bo gdzieś słyszałem, że technologicznie to bardzo zbliżone do siebie monitory, a na 16:9 jednak moim zdaniem gra się lepiej...

Link to post
Share on other sites

Większość monitorów do gier jest w 16:9 ale 16:10 jest moim zdaniem bardziej uniwersalne.

EV2455 to całkiem nowy model, EV2450 to następca EV2436W, większych różnic pomiędzy nimi nie ma, jedynie nowe EV mają hybrydowe podświetlenie matrycy PWM+DC więc nie migoczą na niskich ustawieniach jasności.  

Link to post
Share on other sites

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem - EV2455 dzięki hybrydowemu podświetlaniu nie będzie męczył oczu w odróżnieniu od EV 2450, czy EV2450 w stosunku do EV2436W ? Bo się trochę zamotałem ( piątek popołudniu )

Link to post
Share on other sites

gwoli ścisłości zarówno starsze EV (2436) jak i nowsze (2455/2450) mają hybrydowe podświetlenie DC+PWM, różnica polega na tym, że w nowszych zastosowano PWM, operujący na ok stukrotnie wyższych częstotliwościach, stare rozwiązanie tak na prawdę nie miało za bardzo zalet, bo przy niskich jasnościach dawało po oczach tak samo jak najtańszy szit ze sklepu nie dla idiotów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Super - dzięki za wyjaśnienie i przepraszam za małe zboczenie z głównego tematu. Kontynuując wątek główny i niejako nawiązując do mojego pierwsze pytania - czy jest w takim razie sens dokładać do EV2455, mogąc kupić kilkaset złotych taniej EV2450 ?

Patrząc chociażby na testy na http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_ev2455.htm można dojść do wniosku, że te monitory oferują indentyczne nieomalże parametry ( oczywiście pomijając większą powierzchnię roboczą w EV2455 ). Jakieś argumenty za/przeciw ?

 

Autor ma 2K PLN do wydania, ale patrząc na to porównanie, to za sporo mniejsze pieniądze może kupić coś niezłego.

Edytowane przez BlurgH
Link to post
Share on other sites

Masz rację, EV2436W miał DC +PWM 200Hz.

 

 

 

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem - EV2455 dzięki hybrydowemu podświetlaniu nie będzie męczył oczu w odróżnieniu od EV 2450, czy EV2450 w stosunku do EV2436W ? Bo się trochę zamotałem ( piątek popołudniu )

 

Nie, EV2450/2455 nie będą mrugać, w EV2436W się to zdarza, przy niskiej jasności - szczególnie w szarościach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wrzuce cos od siebie. Przy wyborze TN vs IPS akurat nie ogladalbym sie na argument odswiezania jako podstawowa roznice. A przynajmniej nie jako jedyna podstawowa roznice. Mi osobiscie w IPS bardziej przeszkadza srebrzenie i jesli gry typu Amnesia, Thief, Metro itp sa rowniez w kregu twoich zainteresowan, to IPS, przynajmniej te z pulapu 1000+ pln beda frustrowac wlasnie srebrzeniem i backlight bleed'em. Czasami jest to naprawde meczace bo odblaski pojawiajace sie na brzegach/rogach ekranu powoduja, ze wpatrujesz sie w ekran jak w tunel.

Byc moze zatem w tym kontekscie podlacze sie pod pytanie czy seria EV, o ktorej rozmawiacie, to monitor IPS, ktory ma wyzej wymienione problemy zniwelowane?. Bo osobiscie jesli mialbym kupowac teraz monitor IPS to dalbym kazde pieniadze za taki, ktory srebrzy minimalnie i jest kompletnie pozbawiony bleedu. Jesli takich nie ma, to jakis szybki VA. Sa wogole takie cacka czy nadal obracamy sie w ramach kompromisu kolory <-> srebrzenie <-> czas reakcji?

Edytowane przez nacho66
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...