Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Moja mama w końcu postanowiła iść z nurtem technologi i zakupić dotykowe cacko. Zwracam się do was, ponieważ nie chcę przepłacić ale też nie chce kupić jakiegoś syfu.

 

Jedyne wymagania:

 

- Płynność 

- Dobry aparat (może nie "dobry" ale przyzwoity)

- Łatwość w obsłudzę

 

* Nie miała jeszcze wcześniej żadnego dotykowego telefonu, więc nie chcę, żeby się w tym gubiła;

 

Jakieś propozycję?

Link to post
Share on other sites

Lumia 640 - nowa, w sklepach kosztuje 649 zł.

 

Masz bardzo dobry aparat, pojemny akumulator, całość jest płynna, szybka. Do tego bardzo ale to bardzo prosta w obsłudze. Kafle są wyraźne, czytelne - moja mama od paru miesięcy używa Lumii 530 - przesiadła się ze zwykłego telefonu i nie ma kłopotów. A jest już na emeryturze :) Zależało jej na większym ekranie by wygodnie oglądać zdjęcia.

 

Po przypinasz jej najważniejsze kontakty jako kafle ze zdjęciami - bardziej prosto się nie da :) - sam system nie wymaga kombinowania. Działa płynnie, nawet po dwóch latach.

 

Jeśli nie Chcesz tyle wydawać to Masz Lumię 535 - nowa, w sklepie to wydatek rzędu 430 - 450 zł. Ma gorszy aparat i słabsze podzespoły, ale też jest fajna.

 

Zaówno L535 jak i L640 są na dziś jednymi z najlepszych smartfonów w tych pieniądzach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za iPhone zapłacimy potworna kasę. Zaś Android a odradzam - to kiepski pomysł, zwłaszcza dla osób, które nie miały smartfona i co ważne nie będą kombinować.

 

Kondrad - przejdź się z Mamą do sklepu i niech weźmie Lumię do ręki - niech się "przymierzy" do Lumii 735 - ma mniejszy ekran 4.7 cala. ALE jest dość wąska, sporo znajomych mi kobiet mających małe dłonie jej używa.

 

Lumia 735 ma trochę gorszy aparat tylni, znacznie lepszy przedni, do tego ma wbudowane Ładowanie Bezprzewodowe, oraz bardzo dobry ekran.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze a'propo 4calowców - niedługo ma wyjść 4-calowa lumia 532 z bebechami 535 ale w mniejszej obudowie. Luknij na testy http://komorkomania.pl/30631,lumia-532-czyli-530-tka-na-sterydach-pierwsze-wrazeniai na specyfikację - www.mgsm.pl/pl/katalog/microsoft/lumia532/Microsoft-Lumia-532.html

////EDIT: W sumie to już wyszła http://www.ceneo.pl/35708572

Edytowane przez Matiziol
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu kupować Lumii 532 za wzgledu na wymiary - oto porównanie L735 vs L532 :

 

Wysokość : 134.7 vs 118.9

Szerokośc : 68.5 vs 65.5

Grubość : 8.9 vs 11.6

Waga : 134 vs 136.3

 

Najważniejsza jest szerokość - a tu mamy tylko 3 mm różnicy, nawet dla osoby z małymi dłońmi nie jest ona istotna.

 

Przy takich róznicach nie warto rezygnować z Lumii 735, jest znacznie lepsza niż L532.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...