Skocz do zawartości

Laptop 17,3 do gier (max do 3400zł)


Recommended Posts

Witam,

szukam laptopa, musi być 17,3 najlepiej z matową matrycą. Zależy mi też by się nie przegrzewał.  Wybrałem Lenovo 80DU007BPB ze względu na:

- cenę 3300zł,

- 8GB RAM,

- GeForce GTX 860M 4096 MB GDDR5

 

Martwi mnie jednak typ ekranu: błyszczący i dotykowy (jakieś opinie na ten temat?).

Czy mogę wgrać win 7 zamiast win 8.1 i czy to prawda, że pod gamingowe laptopy nie kupuję się podstawek chłodzących (a jeśli tak, to jaką najlepiej kupić)?

Czy ten Lenovo to dobra opcja czy możecie polecić coś leszego?

 

1) Kwota przeznaczona na zakup:  max 3400

2) Rozmiar matrycy: 17,3

3) Główne zastosowanie: Gry + praca biurowa

4) Miejsce użytkowania: Głównie dom

5) Wymagania specjalne: Dobrze by było gdyby była matowa matryca

6) System operacyjny: Może być bez

7) Własna propozycja: Lenovo 80DU007BPB

 

Z góry dziękuję za wszelakie rady i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Lenovo Y70-70 -  pod taką nazwą jest znany Lenovo 80DU007BPB.

 

 

 

 

Martwi mnie jednak typ ekranu: błyszczący i dotykowy (jakieś opinie na ten temat?).

 

Jedynie opinie użytkowników i ewentualnie recenzje.

 

 

 

 

Czy mogę wgrać win 7 zamiast win 8.1

 

Jeżeli producent wspiera 7 to jak najbardziej. Jeżeli nie ... to zostaje znalezienie informacji jak laptop radzi sobie z systemem Windows 7 na innych sterownikach.

 

 

 

 

 

że pod gamingowe laptopy nie kupuję się podstawek chłodzących (a jeśli tak, to jaką najlepiej kupić)?

 

Jest kompletnie na odwrót - zazwyczaj pod laptopy do gier kupuje się podkładki chłodzącej. Temperatury powinny być ok - jeżeli nie to wtedy zgłoś się do Nas.

 

 

 

 

 

Czy ten Lenovo to dobra opcja czy możecie polecić coś leszego?

 

Jedna z najwydajniejszych opcji.

 

 

 

Do domu zdecydowanie lepiej kupić komputer stacjonarny - wydajniejszy, chłodniejszy itd.

Link to post
Share on other sites
Powiem ci że ten model jest najwydajniejszy w swojej półce , ja jednak nie kupuje dotykowej bo to sa tylko problemy moin skromnym zdaniem

 

Zastanawiałem się jeszcze nad MSI GE70 2PE-494XPL , ale kolega mówił, że się "ponoć" strasznie pocą.

To co kolego byś polecił ?

Edytowane przez andrejef
Link to post
Share on other sites

A nie lepiej jest zainwestować w procesor i7? Jeśli kupujesz do gier Obecnie coraz więcej nowych pozycji wymaga właśnie lepszego procesora.

Na i5 w nowego Wiedźmina  nie pograsz.

Proponowałbym Asusa za 3100:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12681555

i7

ge force gtx860m

8 gb ram

oraz 17 cali full Hd

Tutaj jest jego wersja z windowsem 8:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12681558

200 zł drożej. 

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej jest zainwestować w procesor i7? Jeśli kupujesz do gier Obecnie coraz więcej nowych pozycji wymaga właśnie lepszego procesora.

Na i5 w nowego Wiedźmina  nie pograsz.

Proponowałbym Asusa za 3100:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12681555

i7

ge force gtx860m

8 gb ram

oraz 17 cali full Hd

Tutaj jest jego wersja z windowsem 8:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12681558

200 zł drożej. 

i7 nisknapięciowy i gtx 850m GDDR3...

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej jest zainwestować w procesor i7? Jeśli kupujesz do gier Obecnie coraz więcej nowych pozycji wymaga właśnie lepszego procesora.

Na i5 w nowego Wiedźmina  nie pograsz.

Proponowałbym Asusa za 3100:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12681555

i7

ge force gtx860m

8 gb ram

oraz 17 cali full Hd

Tutaj jest jego wersja z windowsem 8:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12681558

200 zł drożej. 

 

Kolego Berlinek podany przez Ciebie laptop nie ma gtxa 860 tylko 850. Na dodatek ten i7-4510U jest gorszy niż i5-4200H, a oba procesory są dwurdzeniowe.

Link to post
Share on other sites

Witam,

szukam laptopa, musi być 17,3 najlepiej z matową matrycą. Zależy mi też by się nie przegrzewał.  Wybrałem Lenovo 80DU007BPB ze względu na:

- cenę 3300zł,

- 8GB RAM,

- GeForce GTX 860M 4096 MB GDDR5

 

Martwi mnie jednak typ ekranu: błyszczący i dotykowy (jakieś opinie na ten temat?).

Czy mogę wgrać win 7 zamiast win 8.1 i czy to prawda, że pod gamingowe laptopy nie kupuję się podstawek chłodzących (a jeśli tak, to jaką najlepiej kupić)?

Czy ten Lenovo to dobra opcja czy możecie polecić coś leszego?

 

1) Kwota przeznaczona na zakup:  max 3400

2) Rozmiar matrycy: 17,3

3) Główne zastosowanie: Gry + praca biurowa

4) Miejsce użytkowania: Głównie dom

5) Wymagania specjalne: Dobrze by było gdyby była matowa matryca

6) System operacyjny: Może być bez

7) Własna propozycja: Lenovo 80DU007BPB

 

Z góry dziękuję za wszelakie rady i pozdrawiam :)

Mam ten sprzęt i z niego korzystam już miesiąc z hakiem, jak chcesz znać jego słabe strony to nie ma ich wcale poza jedną: niestety ta matryca która jest błyszcząca utrudnia pracę. Wcześniej miałem Asusa G56JR i po przesiadce z matowej matrycy na błyszczącą dopiero doceniłem jak dobra jest ta pierwsza. W dni słoneczne(a ostatnio trochę takich mamy) niestety nie ogląda się zbyt komfortowo tego co jest na ekranie laptopa.

Jeśli chcesz pracować z tym sprzętem w dzień to radzę zainwestować w monitor i podpinać lapka do monitora.

Poza tym jak już wspomniałem sprzęt według mnie bez wad - wydajność znakomita jak za tą cenę (w sumie gram tylko czasami w Battlefeld 3 więc ciężko mi coś poza tym ocenić), klawiatura bardzo wygodna (po przyzwyczajeniu się), ładnie podświetlana, matryca 17" jednak jest zdecydowanie wygodniejsza niż mniejsza 15, system chłodzenia genialny ( normalnie nie słyszę laptopa tylko podczas obciążenia delkiatnie wiatraki pracują, a mam wersje z core i7).

Co do systemu to nie widzę powodu (żadnego) dlaczego chcesz instalować Windows 7, przecież nowszy Windows 8 jest zdecydowanie lepszy i pod niego masz też pisane sterowniki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...