Skocz do zawartości

Niestabilny 4 rdzeń, AMD


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem. 
Kupiłem zestaw :
Procesor: AMD Athlon II X4 640
Ram: 4,00GB
Płyta główna : ASUSTeK Computer INC. M5A78L-M LX3 (AM3R2)

Problem leży w 4 rdzeniu procesora, kupiłem go jako 4 rdzeniówkę i faktycznie nią była, ale działy się różne rzeczy. Aplikacje się wyłączały, nie działały, problem z instalacją czegokolwiek, chrome cały czas crashował. Szukałem i szukałem i po wyłączeniu 4 rdzenia wszystko w normie, wszystko działa. 
Chciałbym mieć do dyspozycji ten rdzeń, co mogę zrobić ?
 

Edytowane przez deez94
Link to post
Share on other sites

AMD Athlon II X3 460 - kupiłeś 3- rdzeniowy procesor z odblokowanym 4. AMD tak właśnie produkowało procesory. Jeśli jakiś rdzeń był właśnie niestabilny to go blokowali i sprzedawali jako 3- rdzeniowy, jeśli niestabilne były 2 rdzenie to 2-rdzeniowy. 

To odsyłać to na gwarancji, czy mogę coś kombinować ?

Jeszcze dodam tyle, że jak wyłączę trzeci rdzeń to będzie X2, Jak włączę 4 to będzie X4. Tak tylko mówię, jeżeli się tym sugerujesz

Edytowane przez deez94
Link to post
Share on other sites
co mogę zrobić ?

Oddać. Sprawdzić czy wyższe napięcie ustabilizuje pracę.

 

 

kupiłem go jako 4 rdzeniówkę

Kolejne oddać. Nikt nie ma prawa tego nazywać od razu 4 rdzeniowym CPU. Dodatkowe rdzenie odblokowywane były z różnym skutkiem ale zazwyczaj funkcjonalność odbiega od wersji X4.

 

 

 

To odsyłać to na gwarancji, czy mogę coś kombinować ?

Jak kupiłeś 4 rdzeniowy procesor, a przysłali 3 to odeślij. Jeżeli kupiłeś Athlona X3 z możliwością odblokowania 4 rdzenia to moim zdaniem nie podlega gwarancji.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Oddać. Sprawdzić czy wyższe napięcie ustabilizuje pracę.

 

 

Kolejne oddać. Nikt nie ma prawa tego nazywać od razu 4 rdzeniowym CPU. Dodatkowe rdzenie odblokowywane były z różnym skutkiem ale zazwyczaj funkcjonalność odbiega od wersji X4.

 

 

 

Jak kupiłeś 4 rdzeniowy procesor, a przysłali 3 to odeślij.

 

Kupiłem go jako 4 rdzeniowy i przyszedł jako 4 rdzeniowy, ale niestabilny. Wyłączyłem 4 rdzeń i wszystko śmiga, dlatego jest X3 :P Pisali że jest kręcony.

Edytowane przez deez94
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem cię szczerze mówiąc, z jakiego tytułu chcesz rościć sobie prawa do reklamacji ? Kupiłeś 3 rdzeniowy procesor i masz trzy sprawne rdzenie, to że możesz odblokować czwarty to tylko dodatek. Athlon 460 jest 3 rdzeniowy i tylko taki występuje, więc nie rozumiem na jakiej zasadzie sklep go sprzedał jako 4 rdzeniowy.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem cię szczerze mówiąc, z jakiego tytułu chcesz rościć sobie prawa do reklamacji ? Kupiłeś 3 rdzeniowy procesor i masz trzy sprawne rdzenie, to że możesz odblokować czwarty to tylko dodatek.

Poprawiłem się, kupiłem 4- rdzeniowy, ale byłem zmuszony zejść do trzech 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...