Skocz do zawartości

Recommended Posts

Składam komputer razem z znajomym i chciałbym żebyście sprawdzili me poczynania.


Liczę na waszą pomoc


  • Zastosowanie komputera :Internet, filmy, praca biurowa, od czasu do czsu mało wymagająca gra internetowa.
  • Maksymalna kwota : 2000zl w razie potrzeby 2400zl ale nie trzeba ich wydac na siłe
  • Których części potrzebuję : całą bude bez peryferii
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie ten budzet 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: fullhd
  • Specjalne wymagania :stabiność, kultura pracy
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nie 
  • Własna propozycja zestawu : 

Zalman Z9 -179,00 zł


Cooler Master G550M 550W -269,00 zł


MSI B85-G43-299,00 zł


 Crucial Ballistix Tactical 8GB/1600 CL8  -275,00 zł


 Intel Core i3-4160, LGA1150, 64bit, 3.6GHz, 54W -499,00 


SSD Crucial MX100 256GB SATA3 2.5 - 429,00 zł


Lite-On Nagrywarka DVD SATA -81,50 zł


Czytnik Kolink 75-in-1 Czytnik kart pamięci + USB -35,30 zł


W sumie 2085zl


 

 

  • Inne
  1. Jest jakaś nie droga obudowa z usb 3.0? z9 go nie ma
  2. Teoretycznie w budżecie mógłbym zmieścić i5 ale i3 do celów w jaki bedzię wykorzystywany komputer raczej w zupełności wystarczy a i5 jest o 300zl droższa.
  3. Zasilacz 550w trochę przesadzony ale znajomy chce taką moc więc będzie zapas jak zechce dołożyć jakieś gpu albo zmodernizować kompa za pare lat.  
  4. Do takich zastosowań integra starczy? nie będzie nić się zawieszać? tak dla pewności
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/EUknAk/
Dlaczego ten?
1. Bardzo wydajny procesor, gniotący dowolne i3(ale to chyba oczywiste)
2.Fakt, oszczędzanie na zasilaczu jest be i w ogóle, ale w tym przypadku raczej to znaczenia nie ma, bo zasilacz bardzo wydajny i semimodularny
3.RAM typowy, ale raczej wątpię, że zauważysz jakąkolwiek różnicę.
4.WD Blue=fajny, tani, mało awaryjny, wydajny. Myślę, że SSD ci będzie zbędny.(Choć przyspieszy system)
5.Niezła obudowa, okno, 2 wentylatory, niezły design, kontroler obrotów, ja dołożyłbym osobiście do Gladiusa M40, ale to też jest ok.
6.Do płyty nie muszę dawać żadnej argumentacji, hehe.
7.Napędu nie dodałem, ale jak chcesz, to bierz najtańszy jaki znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za twoją opinie.

 

Tez zastanawiałem się nad i5 ale czy do takich zastosowań jakich pisałem naprawdę jest sens?

Inaczej w przypadku gier tutaj jeśli budżet pozwala jestem stanowczo za i5 ale czy do oglądania filmów przeglądania neta i pisania email i innych dokumentów jest potrzebne i5? coś to da? Z rozmowy z znajomym stwierdziliśmy że i3 by było wystarczające.

 

SSD.......zawsze wywołuje zamieszanie ;)

Nie mam nic przeciwko Wd blue bo sam kupuje go sobie za parę dni ale podobno ssd daje sporo do działania systemu(szybsze włączanie, ładowanie wszystkich programów, przeglądarek itp) i w tym przypadku myślę że mógłby sporo dać. Inwestując w i5 zyskam niewiele w zadaniach w jakich będzie pracował komputer a SSD da mi sporo większą ogólną prędkość działania systemu i ogólnie prawie wszystkiego związanego z dyskiem.

 

Dlatego taka decyzja ale może jeszcze ktoś się wypowie. Bo moim zdanie więcej da mi SSD niż mocniejszy procesor.

 

O płytę się zgadzamy, zresztą często tu jest polecana.Ramy chyba też te są najczęstsze.

 

Zasilacz cooler master nie jest lepszy? lepiej wybrać thermaltake?

 

Obudowę wezmę z3 plus bo dzięki usb 3.0 z przodu i braku wielkiej dziury z boku będzie chyba lepsza.

 

Rozpisałem się :o

Mam nadzieję że ktoś to przeczyta.

EDIT-----------------------------------------------

 

Czy jeśli do zestawu z pierwszego postu wybiorę z3/z3+ i te pamięci http://www.komputronik.pl/product/247839/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/GOODRAM_DDR3_2x_4GB_1600MHz_CL9_Play.htmlto wszystko będzie sprawnie działalo?

 

I procesor nie refresh żeby nie aktualizować biosu.

Napęd i czytnik też inny ale to nie ma znaczenia.

 

Cm czy xfx ts?

Edytowane przez radioland
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...