Skocz do zawartości

9800 GX2 czy warto?


Recommended Posts

Ja mam coś mądrego do powiedzenia. http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&b ... 8098997018 Poczytaj sobie i odpowiedz sobie na pytanie, czy nadal chcesz GX2. Ta karta jest nie wypałem. Za ok. 360zł możesz wyrwać HD4870/GTX260 (trochę drożej), które będą miały wyższą wydajność, ale problemów z nimi nie będzie jaka z GX2.

 

Chcesz to bierz, ale po jakimś czasie będziesz pluł sobie w brodę, że kupiłeś tą kartę.

Link to post
Share on other sites

Może podasz KONKRETNĄ kwotę (nieprzekraczalną, ostateczną), jaką możesz poświęcić na GPU?

Przeczytałem szczegółowo ten artykuł:

http://pclab.pl/art31821.html

Powie mi ktoś coś jeszcze czego nie wiem? Może być również wycena (opłacalna, bo w sumie ta karta aż taka zła nie jest)

 

"W rzeczywistości karta miło nas zaskoczyła. Rzeczywiście jest wielka i ciężka, ale wcale nie jest tak gorąca. A pod względem wydajności, zwłaszcza w bardzo wysokich rozdzielczościach (1920x1200 i 2560x1600), jest niepokonana. Radeon HD 3870 X2 poległ."

 

PS: Dać dzieciom pochwałę - od razu chętne do pracy :)

Link to post
Share on other sites

Dać dzieciom pochwałę - od razu chętne do pracy

Sam jesteś dzieckiem. Masz dopiero 13lat. Na przyszłość to odnoś się do starszych z szacunkiem (nie mówię tu o sobie).

 

W rzeczywistości karta miło nas zaskoczyła. Rzeczywiście jest wielka i ciężka, ale wcale nie jest tak gorąca. A pod względem wydajności, zwłaszcza w bardzo wysokich rozdzielczościach (1920x1200 i 2560x1600), jest niepokonana. Radeon HD 3870 X2 poległ.

Ta karta jest trochę wydajniejsza od 8800 ultra (zależy od gry). ultra jest podobnie wydajna jak GTS250.

 

Powie mi ktoś coś jeszcze czego nie wiem? Może być również wycena (opłacalna, bo w sumie ta karta aż taka zła nie jest)

Karta jest warta maks 300zł, bo ma wydajność w tym przedziale cenowym. Pamiętaj jeszcze o problemach

 

Temperaturę karty GeForce 9800 GX2 mierzyliśmy przy pomocy pirometru (termometru na podczerwień). Pomiary przeprowadziliśmy w najcieplejszych punktach obudowy karty, które znajdowały się mniej-więcej na wysokości układów GPU.

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/esa/wydajnosc-grafy/temp-stress-back.png

 

Co ma wspólnego tył karty z temperaturą rdzenia?

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art34932-20.html

 

Dla kontrastu przeczytaj sobie to.

 

"Martwi przy tym to, co zaobserwowaliśmy podczas testów poprzedniej podwójnej karty NVIDI-i, czyli 9800 GX2. Mimo że jest to karta, która została wydana niecały rok temu, to w kilku z testowanych przez nas gier występowały różne problemy z poprawnym działaniem profilów! Wygląda to tak, jakby karta została zapomniana przez producenta. Jest to nie do zaakceptowania z punktu widzenia osoby, która wydała na kartę graficzną blisko dwa tysiące złotych. Ciężko powiedzieć, jak będzie w przypadku nowej karty. Za rogiem czai się zapowiadany GT212. Czy będzie oznaczało to koniec produkcji i zainteresowania ze strony NVIDI-i GTX-em 295, jak to było w przypadku 9800 GX2 (który był produkowany zaledwie przez dwa – trzy miesiące) i GT200? Czas pokaże. Oby żywotność tej karty nie była tak krótka."

 

Widze ze dalej chcesz sie w to pakowac. Wiec kup w okazyjnej cenie - po pol roku zdaj tylko relacje.

Link to post
Share on other sites

w kilku z testowanych przez nas gier występowały różne problemy z poprawnym działaniem profilów! Wygląda to tak, jakby karta została zapomniana przez producenta. Jest to nie do zaakceptowania z punktu widzenia osoby, która wydała na kartę graficzną blisko dwa tysiące złotych.

No ja chcę wydać 7 razy mniej :D Kurde gdybym tylko miał pewność, że się nie zepsuje... no ale o takiej gwarancji to można tylko pomarzyć (jeśli mowa o kartach graficznych).
Link to post
Share on other sites

Ta jasne - prawie się nabrałem. Nawet gdyby to było możliwe to długo by nie pociągnął.

Jeżeli wiesz lepiej, to po co się pytasz ile wytrzyma?

 

Na serio żartowałem :D

Ludzie - ja nie jestem głupi - a wy chyba pochwał nie chcecie (albo myślicie, że znowu dostaniecie za darmo). Gdybym dostał komentarz "można spróbować, ale lepiej nie ryzykować" to byłaby pochwała :)

 

Zamykam - tym razem definitywnie ;)

Link to post
Share on other sites

ale to prawda moc szczytowa jaka potrafi dostarczy ten Corsair to 500W ;)

 

nikt ci mądry nie napisze ze " można spróbować ale nie ryzykował bym" bo nie ma tutaj ryzyka :D

 

po trzecie jeśli tak sie znasz to po co pytasz na forum... :) pewnie myślisz ze jak zasilacz ma 400W to jest do tej karty słaby... tylko ze karta pobiera z 12V i moc na tej lini sie liczy... np: corsair może miec 380W na 12V i mięć moc 400W a możesz kupić NO NAME 700W i jego 12V będzie mieć 350W... :ciekawy:

 

"można spróbować, ale lepiej nie ryzykować" NAPISAŁEM!! :P DOSTANE POCHWALE?? Tylko na to liczę... :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...