Skocz do zawartości

Problem z pamięciami?


Recommended Posts

Hej, od jakiegoś czasu mam dziwne (dość losowe) BSODy (zakładałem o tym temat). Najczęściej w tych BSODach przewija się "motyw" pamięci. Sprawdzałem je jednak memtestem i są git. Przynajmniej do dziś tak sądziłem. Otóż czyściłem dziś kompa i po wsadzeniu ramów na nowo przy starcie wywalało błąd 55 (Memory not installed). Po paru minutach prób (restart kompa, restart ustawień BIOS, itp.) postanowiłem zamienić miejscami pamięć w slotach A1 i A2. Wynik? Ruszyło. Dla testu znów zmieniłem i to samo: błąd 55. Teraz pytanie: Czym to może być spowodowane? Memtest pokazuje, że ramy ok. Jak już ruszy to działa (i widzi/wykorzystuje całą pamięć). Jedynie czasem zdarzają się BSODy, ale nie wiem czy to na 100% powiązane.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

@vicodin

Dokładniej niż w sygnaturce się nie da :) Dodam tylko, że system to Windows 8.1 aktualizowany na bieżąco (stosunkowo świeży, przed reinstalką BSODy też były). BSODy mają bardzo różne treści, oto te które pamiętam (chyba innych nie było):

System Service Exception, Memory Management, NTFS File System, System Thread Exception Not Handled.

Kości sprawdzałem (niestety) wszystkie na raz jedynie zamieniając miejscami pamięci ze slotów A1 i A2. Jutro posprawdzam każdą osobno.

Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem tego, w takim razie wrzucam specyfikację normalnie:

Intel Core i5 3570K + Mugen 2 rev. B
ASRock Z77 Extreme4
3x2GB OCZ 1333MHz CL9 GE LV
MSI GTX460 1GB Cyclone OC
OCZ StealthxStream 2 700W
Samsung F3 500GB
Cooler Master Dominator 692 II Advanced
Windows 8.1
Jutro zarzucę wynik testów.
Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Wyniki testów są ciekawe :) Sprawdzałem każdą kość ram w każdym slocie. Każda pamięć działa w każdym slocie z jednym wyjątkiem: pierwsza kość nie działa w slocie A2 (działa w slotach A1, B1, B2 i dwie pozostałe kości działają bezproblemowo w A1, A2, B1, B2).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...