Skocz do zawartości

Dobór karty graficznej


Recommended Posts

Witam

Proszę o radę jaką kartę mam wybrać bo nie mogę się zdecydować.

Nie chciałbym wydawać dużych pieniędzy ale czekam na Wiedźmina 3.

Radeon R9 290 czy wystarczy R9 280.

Jeżeli chodzi o GTX to czy używkę 770 lub 680 czy też nówkę 960.

Jakiej ewentualnie firmy dana karta?

W każdym przypadku napewno muszę zmienić zasilacz.

Moja specyfikacja:

Procesor AMD X6 FX-6300 3.5/4.1

Płyta główna Asrock 980DE3/U3S3

Grafika Ge Force MSI GTX 750 1GB OC

Pamięć 8GB

Zasilacz Bandit 500W

 

 z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

podaj budżet gdyż dla każdego "wydawanie dużych pieniędzy " ma inna wartość ;)
a tak na szybko to kolejnosciowa ustawilbym to mniej wiecej tak
GTX960 < R9 280 < GTX680 < GTX770 < R9 280X (osiagi podobne co 770 lecz ma 3GB VRAM co w nowych grach jest bardzo przydatne) < R9 290

lecz z tego co widze twoj procek 290tki nie wykorzysta;) wiec wez 280X np od sapphire trix lub vapor-x dorwij jakas uzywke z dl gwarancja chyba ze planujesz wymiane procka to bierz 290 ;)

a 960 sobie odpusc tak jak kolega wyzej pisal ta karta to pomysla :)

+ zasilacz
Cooler Master G550M
TT Smart SE 530W

Edytowane przez seben682
Link to post
Share on other sites

Te Radeony mają mieć obsługe DirectX 12. Nawet ostatnio na benchmarku był test DirectX 11, Mantle i DirectX 12 na procesorze APU który ma zintegrowaną grafike w technologi GNC (tej samej co reszta nowszych radeonów zaczynając od seri 7000).

 

Odpuść sobie gtx960

Link to post
Share on other sites

więc co do zasilaczy to te co podałeś dadzą spokojnie radę ale nie są potrzebne tobie aż tak mocne przy takim zestawie wystarczy jakaś 500/550 tutaj masz polecane do wyboru do koloru http://forum.benchmark.pl/index.php?/topic/110507-Polecane-zasilacze-w-różnych-przedziałach-cenowych. a co do sterowników i karty możliwe że pełni nie wykorzystasz tej karty nie miałem nigdy procka od amd więc w tym Ci nie pomogę lecz jedno jest pewne we wieska nawet jakbyś miał 290 na full detalach nie pograsz bo procek Cię ogranicza lecz skok wydajności i tak odczujesz więc weź 280/280x podaj jeszcze na jakiej rozdzielczości chcesz grać

Edytowane przez seben682
Link to post
Share on other sites

Zasilacz to wybierz tak jak wyżej podano czyli cooler master G550M.

Twój procesor do silnych nie należy, niektórzy go chwalą inni nie. Zależy od gry ale powinien zapewniać  płynną rozgrywkę w wielu grach.

Sterowniki amd podobno trochę mocniej obciążają CPU ale to nie są astronomiczne wartości, masz Mantle jak i zbliżający się DirectX 12, ale gry też to muszą obsługiwać.

Edytowane przez osacz1
Link to post
Share on other sites

 Radeon 280X lub 290 z pewnością  zapewni ci płynna rozdzielczość w full hd szczegóły będą oscylowały coś pomiędzy średnimi a wysokimi  Twój procek do gigantów wydajności nie należy ale też nie jest tragiczną konstrukcją mimo wszystko nie pozwoli karcie rozwinąć skrzydeł na maxa ale jedno jest pewne będziesz miał skok wydajności i to naprawdę spory

Link to post
Share on other sites

Procesor warto by było na starcie podkręcić do 4,2 - 4,4 GHz bez turbo bo się marnuje, tylko trzeba sprawdzić jak ta płyta główna Asrock 980DE3/U3S3 sobie z tym poradzi i czy nie wpada w throttling pod obciążeniem.

 

Zasilacz jak już wymieniono CM G550M, XFX Core 550W, lub 50zł droższy Antec TPC 550W.

Link to post
Share on other sites

 

Mam jeszcze chłodzenie Spartan LT HE922 , zaś procesora podkręcać nie potrafię (nigdy tego nie robiłem)

chłodzenie za słabe na podkręcanie Spartan to raczej cichy zamiennik box'a . Podkręcanie w dzisiejszych czasach jest banalnie proste polecam zapoznanie się z paroma tutkami zobaczysz że cię wciągnie

 

Czy te zasilacze co napisałem wyżej będą ok ?

jak najbardziej tak

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze chłodzenie Spartan LT HE922 , zaś procesora podkręcać nie potrafię (nigdy tego nie robiłem)

 

Chłodzenie masz jak najbardziej wystarczające do lekkiego OC. Nie ma tutaj za bardzo nic co by trzeba było specjalnie potrafić. Wyłączamy w biosie tryb turbo procesora i podnosimy mnożnik, na początek 20x czyli 4,0GHz.

 

Chieftec 650W - 80+

Chieftec CFT 750 -14C 750W

Czy te zasilacze co napisałem wyżej będą ok ?

 

Nie są to specjalnie opłacalne modele i zbyt mocne do jakiejkolwiek konfiguracji z jedną kartą. Już zostały wymienione lepiej dobrane zasilacze.

chłodzenie za słabe na podkręcanie Spartan to raczej cichy zamiennik box'a

 

A to ciekawe, bo ja na tym chłodzeniu podkręcałem ten procesor do 4,2GHz przy czym wskazania temperatur były maksymalnie na poziomie 48-50C.

Edytowane przez sixtyone
Link to post
Share on other sites

 

A to ciekawe, bo ja na tym chłodzeniu podkręcałem ten procesor do 4,2GHz przy czym wskazania temperatur były maksymalnie na poziomie 48-50C.

może moje obawy są na wyrost ale ta płyta posiada gołą sekcje  zasilania co nie wróży nic dobrego druga sprawa kolega  w temacie podkręcania jest zielony więc dla mnie jest lepiej dmuchać na zimne jak uwali płytę to do kogo będzie miał pretensje

Link to post
Share on other sites

wersja niereferencyjna to autorskie chłodzenia producentów dla kazdej firmy inne np, gigabyte windforce , asus direct cu a wersja referencyjna to turbina dla wszystkich producentów wygląda tak samo

 

Jakiego producenta brać? ASUS czy MSI ? czy coś innego?

To zależy jakie masz upodobania względem producentów może masz ulubionego jeśli nie bierz najbardziej opłacalnego w danym momencie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...