Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Zakupiłem ostatnio płytę główną Gigabyte MA790X-UD3P i posiadam procesor AMD Athlon ™ 64X2 Dual Core Processor 5600+ 2.90 Ghz. Posiadam taki problem iż podpinam wszystko wsadzam procesor i włączam kompa wiatraczek zaczyna chodzić oczywiście ma dziwne obroty raz szybciej raz wolniej nie ma tego dźwięku biosu(piknięcia) i komputer wegetuje nic się nie dzieje czarny ekran. I tu jest moje pytanie czy mój procesor jest kompatybilny z tą płytą główną czy nie ? Jakieś rady jak uruchomić kompa żeby wszystko działało ?
Proszę o odpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Procesor: AMD Athlon ™ 64X2 Dual Core Processor 5600+ 2.90 Ghz, karte grafiki: AMD Radeon HD 5700 Series , 4Gb ram ddr II , płyta głowna na której obecnie pracuje : Gigabyte GA-MA790X-DS4 i ostatnio wymieniałem zasilacz z FEEL III-500ATX na XFX PRO550W i zakupiłem właśnie płytę główną Gigabyte MA790X-UD3P i nie chce odpalić w ogóle nie wiem w czym tkwi problem :3

Link to post
Share on other sites

Procesor: AMD Athlon ™ 64X2 Dual Core Processor 5600+ 2.90 Ghz, karte grafiki: AMD Radeon HD 5700 Series , 4Gb ram ddr II , płyta głowna na której obecnie pracuje : Gigabyte GA-MA790X-DS4 i ostatnio wymieniałem zasilacz z FEEL III-500ATX na XFX PRO550W i zakupiłem właśnie płytę główną Gigabyte MA790X-UD3P i nie chce odpalić w ogóle nie wiem w czym tkwi problem :3

A resetowałeś bios ?

Link to post
Share on other sites

Tak podpiąłem wszystko i resetowałem i nic nie daje czarny ekran jak był tak jest :3
Tak na starej płycie działa wszystko nie wiem czy ta płyta nie wspiera mojego procesora ?
Po podpięciu wszystkiego zaczynają się kręcić wiatraki itd i nic się nie dzieje poza tym nie ma piknięcia BioSu i Black Screen :3

Link to post
Share on other sites

Procek jest wspierany od pierwszego biosu.

. A tak na marginesie zmiana płyty to skórka za wyprawkę.

Wiem lecz mam problemy z procesorem grzeje się ciągle do 120-130 stopni i mi wyłącza komputer. Początkowo myślałem że to wina zasilacza bo był stary i mógł przekazywać za dużo napięcia okazało się że nie i doszedłem do płyty głównej i nie mogę jej uruchomić niestety :3

Link to post
Share on other sites

Nie poważnie pisze że ma 120 stopni i po czym się wyłącza sprawdzałem już kilkoma programami przy momencie w którym się wyłącza program pokazuje 120-125 stopni :3
Obawiam się wyłączyć to zabezpieczenie termiczne jak mówisz bo wtedy dopiero to mi się zjara :D
120 stopni ma na pewno sprawdzane ręką radiator gorący że ręka sama się odsuwa

Link to post
Share on other sites

To jest źle wskazanie czujnika. To że radiator jest ciepły to dobrze bo oznacza to że przewodzi temperaturę. Normalnie proc spalił by się przy 110*C. Najważniejsza temperatura jest w biosie i tam na milion procent jest nomalne wskazanie bo tu jest pokazywana z innego czujnika.

Najpawdopodobniej kupiłeś uwalona płytę.

Link to post
Share on other sites

Tak lecz przy stanie spoczynku w BIOS pokazuje ze procek ma ponad 50 stopni więc coś jest nie halo ;)

 

W biosie procesor pracuje na pełnej częstotliwości więc temperatury tam nie są specjalnie niskie, pod systemem w idle działa Cool'n'Quiet który bardzo obniża taktowanie.

 

Stare najmocniejsze athlony 64 na AM2 to są straszne grzałki, jednak nie może być tu mowy o 120C.

Ciekawe że jeszcze nikt nie zapytał jakie masz na tym chłodzenie, może jakiś najbardziej mały box od starego 1 rdzeniowca, zatarty wentylator, niepoprawny montaż. Ale 120C i tak wydaje się nierealne.

Link to post
Share on other sites

W biosie procesor pracuje na pełnej częstotliwości więc temperatury tam nie są specjalnie niskie, pod systemem w idle działa Cool'n'Quiet który bardzo obniża taktowanie.

 

Stare najmocniejsze athlony 64 na AM2 to są straszne grzałki, jednak nie może być tu mowy o 120C.

Ciekawe że jeszcze nikt nie zapytał jakie masz na tym chłodzenie, może jakiś najbardziej mały box od starego 1 rdzeniowca, zatarty wentylator, niepoprawny montaż. Ale 120C i tak wydaje się nierealne.

Dla niedowiarków wstawiam zdjęcie udało mi się zrobić zanim wyłączył się komputer ;) Po osiągnięciu 120 stopni 125 komputer się wyłącza :3

http://zapodaj.net/images/8ca78a2658385.png

 

Chłodzenie jest boxowe które było dodane przy zakupie procesora ;) Pasta termo przewodząca wymieniania ;)

Edytowane przez piotrst1897
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...