Skocz do zawartości

Nie mogę wyłączyć karty graficznej.


Recommended Posts

Witam.Posiadam Gigabyte GTX 970 G1 Gaming.Poczytałem trochę w necie i dowiedziałem się że można zmniejszyć obroty wentylatorów w stanie spoczynku  poprzez zmianę biosu.Jednak aby wgrać bios z nowymi ustawieniami wentylatorów  muszę najpierw kartę wyłączyć.Oczywiście robię to i zaraz po tym komputer się resetuje.Jednak zanim się włączy znowu pojawia się znany chyba wszystkim blue screen później wybór uruchomienia sytemu,ja wybieram uruchom system normalnie,komputer się uruchamia a karta działa normalnie,czyli nie jest wyłączona tak jak ja sobie życzę.Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Nie na włączonej nie da rady: http://forum.strefa-moddingu.pl/viewtopic.php?t=45


Wyłączyłem ją,nie wiem co robiłem źle ale biosu z mniejszymi obrotami wentyli nie wgrało.Jest na Youtubie filmik chyba jakiegoś Hiszpana jak zmienia bios i zgrabnie mu to idzie ale za pioruna nie mogę się połapać co on do mnie rozmawia.


Tutaj ten filmik: 

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o krzywą tylko o prędkość wentylatorów w spoczynku.Gigabyte ustawiła je na 1600 obrotów/min.Jest to zdecydowanie za dużo a  zmieniając ustawienia w biosie i wgrywając ten zmodyfikowany bios można je ustawić na 950 obrotów.Jest wtedy o wiele ciszej na przykład przy przeglądaniu internetu.W MSI Afterburner nie ustawi się obrotów tak nisko.Najniżej to jest właśnie te 1600.

Gangster nie gubię się w żadnym momencie.Mam już zgrany oryginalny bios karty na pulpicie oraz bios zmodyfikowany ze z mniejszonymi obrotami wentyli w spoczynku,następnie wyłączam kartę w menedżerze urządzeń,komputer odrazu sam z siebie się uruchamia ale niestety z blue screenem.Wydaje się jednak że wszystko jest ok bo w końcu komp się uruchomi z wyłączoną kartą graficzną. Następnie przeciągam ten zmodyfikowany bios na ikonkę nflash exe,uruchamia się okienko gdzie żeby zatwierdzić całą operację każą kliknąć Y.Więc klikam Y coś mignie,okienko się zamknie i to wszystko.Według opisu który podałem wyżej włączam następnie kartę w menedżerze,uruchamiam komputer i po uruchumieniu obroty wentylatorów niestety nadal 1600.

Link to post
Share on other sites

Lord,szczerze mówiąc o tym samym cały czas myślę.Mam w obudowie 5 wiatraków...Poza tym znalazłem jeden z wielu testów niereferencyjnych GTX-ów 970 i w Gigabyte G1 Gaming podniesiono tam napięcie rdzenia o +87mV.Myślę że przy  takim napięciu nie ma mowy o zmniejszaniu orotów wiatraków nawet gdy karta pracuje w spoczynku.Stąd też moje pytanie.Czy myślicie że takie podwyższenie napięcia jest wogóle bezpieczne dla tej karty?Próbowalem w MSI Afterburner i rzeczywiście można takie napięcie ustawić.Suwak idzie wtedy na full.Zrobiłem test  Firestrik-u i  z tym podwyższonym napięciem przeszedł.Pytanie tylko czy podczas dłuższej gry nic się nie stanie...Ciekawostka jest jeszcze taka że gdy test szedł z taktowaniami 1328/1903 z napięciem +87mV to w booście rdzeń pracował  z częstotliwością aż 1542 MHz,natomiast jeżeli napięcie ustawiłem na wartości standardowe z tymi samymi zegarami to rdzeń pracował już z częstotliwością 1517MHz.Wniosek z tego że podbicie napięcia jeszcze dodatkowo zwiększa częstotliwość pracy zegara.Co o tym myślicie?

 

Tutaj jest ten test:  http://www.frazpc.pl/artykuly/927148-10/nvidia-geforce-gtx-970---test-niereferencyjnych-modeli

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

I5 4670K podkręcony na 4,4GHz,Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 1328/1903 i napięcie +87mV w MSI Afterburner,w 3DMark Firestrike 10518 punktów,w trakcie testu rdzeń karty pracuje z częstotliwością 1542MHz,a pamięć 3806MHz. Najwyższa temperatura karty to 62 stopnie.

 

Te same ustawienia co wyżej tylko napięcie karty standardowe w tym samym teście 10412 punktów,rdzeń karty pracuje z częstotliwością 1517 MHz, a pamięć jak wyżej.Jak widać chyba nie ma co podnosić napięcia bo mimo wszystko że rdzeń pracuje z większymi częstotliwościami to przyrost wydajności jest znikomy.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...