Skocz do zawartości

Piszczacy zasilacz, komputer się wyłącza [test occt + HWMonitor]


Recommended Posts

Witam, ostatnio pisałem o piszczącym zasilaczu Xfx 430 z esc.pl

 

i5-4460 box

xfx 430W 

asus r9 270 directCu II OC

GoodRam 4gb 1333 clg c9 black

MSI h81-p33

Seagate 1TB 7200rpm 64mb cache SATA600

Zalman z3 plus

 

 

Doszło do tego wyłączanie się komputera najczęściej w trakcie jakiejkolwiek gry a nawet oglądaniu filmu na youtube. Przez kilka minut nie da się włączyć ponownie komputera, wyłączam przycisk od zasilacza. Po jakoś 3 minutach jak odpalam, na 0,5 sek ruszają wiatraki i reszta, żeby od razu się wyłączyć.

Jeżeli chodzi o sprawdzanie napięć miernikiem - nie ma opcji, komp ma raptem 2 dni i chcę być pewien, że to zasilacz jak już oddam na gwarancji/reklamacji. (plomby)

Podejrzałem przez szybkę w Zalmanie, kondensatory w porządku na płycie głównej.

Załączam wyniki z OCCT które może coś wykażą i z HWMonitor w stanie spoczynku.

http://zapodaj.net/images/d2e0e86bc994e.png

 

 

OCCT:

http://speedy.sh/263NC/04-53.rar

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Videodrome
Link to post
Share on other sites

No to tak

 

Occt: Trochę śmiesznie, bo w opcjach  nie mam właśnie tych trzech opcji do wyboru.

 

Odpaliłem Occt i w trakcie obserwowałem HwInfo:

W płycie głównej Auxstin1 i Auxstin 3 (nie wiem co to do cholery jest :P) ciągle pokazywało 0 stopni, potem czasem 27 i rzadko nawet 120, a potem wracało do zera.

5 V - w ogóle się nie zmieniało, ciągle stabilnie albo w ogóle nie reagowało.

A tutaj screen po 15 minutach w Occt na HwInfo:

http://images.tinypic.pl/i/00651/cye5awcpnl7u.png

 

Póki co 3V i AVCC podskoczyło do 3.552

Edytowane przez Videodrome
Link to post
Share on other sites

Według wskazań HWiNFO, to prądowo wszystko jest w porządku. Po objawach, to zachowanie nasuwa mi na myśl przegrzewanie się zasilacza. Jak masz rozwiązane chłodzenie obudowy? Jakie temperatury karty graficznej? Auxstin1 lub Auxstin 3 to prawdopodobnie czujnik sekcji zasilania. Jak nie możesz otworzyć obudowy , to jakakolwiek diagnostyka podzespołów odpada. Masz gwarancję wal do sprzedawcy i monituj, że produkt nie spełnia warunków umowy sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

Chłodzenia nie ma, jedynie wiatraczki od zalmana. Temperatury karty graficznej w normie.

Jak na całą noc odłączam przycisk od zasilania, to zasilacz po uruchomieniu komputera pisków nie wydaje przez 5-10 min.

Wystarczy siedzenie na przeglądarce przez jakiś czas, by znowu zaczął piszczeć (bez filmów, gier).

Piszczy również podłączony bez niczego do kontaktu, a raz jak coś kombinowałem z kablami (przekładanie, zmiana listwy) to korki siadły :P

Link to post
Share on other sites

Mało prawdopodobne, ale przypadki chodzą po ludziach... można sprawdzać jeszcze parametry linii 220V. Jak rozwiązane jest zerowanie sieci 220V? Miałem przypadek, że bolec w gniazdku podłączony był na masę, niby prawidłowo, ale nie wiadomo jak to dalej szło, bo obudowa komputera miała takie przebicie, że próbnik świecił. Jeżeli linię 220V masz OK, to odsyłaj sprzęt puki jeszcze się włacza, bo jak coś się sfajczy to nie będziesz już miał z kim rozmawiać na temat gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Ze mnie elektryk gorszy niż informatyk, więc Ci nie odpowiem na to pytanie :)

Jeżeli chodzi o zwykły kontakt, to w którymkolwiek pokoju nie podłączę, to zasilacz piszczy, a bez reszty podzespołów "w trakcie pracy", mógłbym czekać godzinami zapewne aż się wyłączy.

Stary komp nie miał problemu z zasilaczem, chociaż jest to "wytwór zasilaczopodobny Logic 400W.

Ale dodam, że jak mam podłączony subwoofer z głośnikami do listwy, dochodzą z niego dziwne "elektryczne dźwięki" nieustannie, nawet gdy komp jest wyłączony a listwa włączona. Także trochę się boję, że o ile to jest wina zasilacza i dostanę nowy, to faktycznie problem może leżeć w elektryczności i nowy zasilacz też pójdzie w piz.... :)

Edytowane przez Videodrome
Link to post
Share on other sites

 

 

dochodzą z niego dziwne "elektryczne dźwięki"
Sam więc widzisz, że jest coś na rzeczy w zasilaniu PC. Poza gdybaniem musisz jeszcze podjąć jakąś decyzję. W przypadku, że nie masz możliwości rozłożenia PC na czynniki i powtórnego złożenia, ze swej strony mogę jeszcze poradzić sprawdzenie działania na innej listwie. Jak to nie pomoże, to nie masz innego wyjścia jak gwarancja.
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Komputer wrócił kilka dni temu dopiero z serwisu.

Serwisant mówił, że każdy XFX na którym testowali kompa zaczął piszczeć po jakimś czasie i zaproponowali mi zmianę na Antka 500W (tańszego i jakościowo pewnie słabszego) ale wszystko śmiga pięknie i cicho, także XFX mi nie był pisany :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...