Skocz do zawartości

nowy PC, proszę o rady


Recommended Posts

Witam.

Końcem miesiąca mam zamiar zakupić nowy komputer. Skrzynkę wraz z monitorem.

Cena w jakiej chciałbym się zmieścić to ok 2600zł jednostka + monitor (możliwe zmiany, bo pewnie i tak na raty to wezmę).

Komputer do codziennego użytku, gry, filmy, nie wykluczam zabawy przy plikach video w przyszłości (ale nie skupiam się póki co na tym przy wyborze sprzętu).

 

Skleiłem coś takiego:

 

Zestaw

 

ale mam obawy co do płyty głównej i monitora.

Obecnie pracuję na monitorze SyncMaster 757dfx, bo jakoś zniechęcało mnie przerzucenie się na LCD gdzie zamiast czerni rzucała mi się w oczy "kawa z mlekiem". Tylko nie do końca jestem przekonany, że technologia LED to dobry wybór.

 

Proszę o jakieś sugestie lub propozycję jakiegoś innego zestawu.

Dodam, że wolałbym, żeby to była platforma AMD, a co do grafiki to raczej nvidia, ale niczego nie wykluczam jeśli coś ciekawego polecicie.

Link to post
Share on other sites

Kiepski zestaw jak za 2600zł

 

Proponuję:

 

Procesor: AMD Athlon II X4 635 /2.9GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ 349 zł

Płyta główna: AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/ 325 zł

Pamięć RAM: OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Gold Low-Voltage 279 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 145 zł

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/HDMI 559 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223L SATA LightScribe (black) 99 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 370 (Black) 149 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 500W 220 zł

Monitor: Benq E2220HDP (16:9, 5ms, DVI, USB) 539 zł

 

2664zł. Składane w ram.net.pl

 

Zestaw dużo lepszy od twojego.

 

Różnicę między monitorami zobaczysz wtedy gdy będzie obrabiał wideo, lub zdjęcia. Przy codziennym użytkowaniu nie będzie różnicy.

Link to post
Share on other sites

Zestaw kiepski.

1) Grafika stara i słaba.

2) Zasilacz stary, głośnawy i ogólnie drogi.

3) Antec też coś drogi.

4) Monitor chyba jednak za drogi.

 

Ogólnie to ja nie widzę tutaj ani procesora, ani płyty :menda: Poczekałbym do końca miesiąca z wyborem konkretnych elementów. za 2-3 tygodnie szykuje się premiera HD6000, a co za tym idzie - obniżka cen.

 

Na dziś proponowałbym coś w stylu:

Phenom 955 + płyta 870 + GTX460.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że ta grafika ma powodzenie, więc pewnie się na nią zdecyduję. Bo cena nawet nie jest jakaś zaporowa.

 

Co do monitora, to przyznam, że nie widziałem nigdy w akcji BenQ, a Iiyama jakoś przez znajomych zawsze chwalona. Więc oprócz tego, który podałem myślałem nad:

http://www.proline.pl/sklep.php?p=IIY+LCD+PLE2407HDSB1

Co o nim sądzicie?

Zależy mi by miał 24" i wejście HDMI. No i tu czas reakcji też lepszy (chociaż sam nie wiem czy to aż tak widać?).

 

Jeśli chodzi o procka, to chciałem wziąć Phenom II 555BE, bo te nowe płyty z łatwością (podobno) odblokowują pozostałe dwa rdzenie. No a co za tym idzie w niskiej cenie mamy 4 rdzeniowy procesor. Ale może się mylę ?

 

Co do RAM-u, właśnie gdzieś wyczytałem, że nie opłaca się brać wyżej jak 1333 bo nie widać różnicy, więc z tych, które chciałem kupić pewnie zrezygnuję, na rzecz proponowanych OCZ.

Link to post
Share on other sites

IPS ma super kąty widzenia i odwzorowane kolory, LED się nie opłaca bo różnica w obrazie w porównaniu do LCD ze zwykłym podświetleniem jest żadna, tylko LED ma niższy pobór prądu.

Monitor polecam http://www.frazpc.pl/artykuly/265321,LG ... i-IPS.html masz dokładnie w tym teście opisane różnice pomiędzy matrycą TN, a IPS.

Lub matryca podobna do IPS, czyli PVA i wtedy ten monitor http://www.ceneo.pl/2649914s

Link to post
Share on other sites

Podobno konsolę mogę na to wejście podpiąć (chyba że coś źle wyczytałem). Więc jak czasem od kumpla pożyczę to warto posiadać taką opcję :menda:

 

Co do tych "fajniejszych" monitorów, to znalazłem opinie użytkowników, że te większe czasy reakcji mają wpływ na sporadyczne aczkolwiek denerwujące smużenie w grach z szybkimi efektami graficznymi (typu quake itp). Więc nie wiem czy nie wziąć zwykłego LCD a za parę lat ewentualnie przerzucić się na coś porządnego.

 

Jeszcze mam pytanie do płyty. Co "Asrock Extreme3 AMD 870" ma w sobie takiego dobrego, że wiele osób ją poleca ?

Ponoć seria 890 Asusa ma przydatną opcję "Core Unlocker". W tym Asrocku też coś takiego jest ?

Link to post
Share on other sites

Znajdź płytę za ~320zł, która posiada chłodzenie sekcji zasilania, USB3.0, SATA3, przyciski power/rester/clearCMOS, CrossFireX x8+x8 i tak fajny wygląd (o czymś zapomniałem?).

 

ASRock ma UCC. Każdy producent ma coś takiego do odblokowywania rdzeni.

Link to post
Share on other sites

Osobiści polecił bym coś w ten deseń oczywiście ceny przykładowe. Na pewno da się znaleźć taniej. ( wiec procek może być phenom II x4.

1. Asus M4A88T-M

2. AMD Athlon II X4 635 BOX 409 zł

3. Kingston HyperX Blu DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9

4. CoolerMaster Elite 330 Black-Silver - bez zasilacza 169,90 zł

5. Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 179,90 zł

6. Asus DVD+/-RW DRW-24B1LT LightScribe box white+black (Serial ATA) 119,90

7. GeForce with CUDA GTS 450 Asus 1GB DVI & HDMI (PCI-E) DirectCU 589 zł

8. Chieftec (CFT-600-14CS) 600W 299,99 zł

9. 22" iiyama ProLite E2210HDS czarny 799 zł

Cena 3 244,69 zł

Link to post
Share on other sites

Ciągle szukam dobrego sklepu internetowego (dobre ceny i znośny czas wysyłki) gdzie będą mieli tego polecanego przez was Asrocka 870 i jest ciężko :D

Ale właśnie przeglądam sklep Arest, gdzie akurat ją posiadają. Pytanie czy ktoś ma jakieś negatywne informacje na temat tego sklepu ?

 

No i teraz pytanie. Bo przeglądam sobie ten sklepik i widzę tam dwa różne Phenom II 955. Czym one się właściwie różnią i co ta różnica daje w praktyce ?

Oto linki:

 

http://www.arest.pl/produkt/Procesory/1 ... 2-GHz-AM3/

 

http://www.arest.pl/produkt/Procesory/1 ... 2-GHz-AM3/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...