Skocz do zawartości

oc na i7 4790K + Msi Z97 MPower


Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuje pomocy z OC procka, bo jakoś słabo się podkręca lub nie wiem jak najlpeiej, macie jakiś poradnik ? maksymalnie osiagnołem 4,5 Ghz ale to nic bo na turbo jest tyle z tego co wiem....dodatkowo mam lipe z ramami bo jak daje 1600 to mam ekrany smierci xd a jak dam 1333 to jest gitara ale nie wykorzystuje max przepustowosci kontrolera CPU....

 

 

skupie sie pierw na cpu , pomozcie ;/

Link to post
Share on other sites

Ustaw mnożnik na 45  napięcie podnieść na początek na 1,25V , ustaw napięcie VCCin na 1,92V [ standardowo jest  na 1,8V  możesz dać  trochę wyżej  do 2V  i testuj  jak coś to mogę ci dać screen z moich ustawień  bo również mam płytę msi więc ustawienia będą bardzo podobne  u mnie procek robi 4500mhz na napięciu 1,298V

Link to post
Share on other sites

Vccin ustawiłem na 1,8 domyślnie jest wiele mniej nie wiem skąd masz aż tyle....?? szybkość 4600 a vcore 1, 250 i dałem test i przez 15 minut w occt na linkpack max temp jakie zanotował to 80 stopni wiec trochę dużo jak na mój gust spróbuje obniżyć napięcie i potestuje

 

Co do ramu nie wiem ale chyba ta płyta ich nie "lubi" bo jak daje 1600 nawet bez oc procka to pojawiają się losowo nawet na pulpicie bluescreeny i róże komunikaty o błędach....a jak jest na 1333 to idą jak żyleta...może by wymienić te ramy na jakieś inne? pytanie na jakie i może szybsze? 2400Mhz?

 

E: obniżyłem napięcie do 1,240 i temp spadły średnio o 2-3 stopnie po 15 minutach w CCT. Co dalej kminić? Zwiększać taktowanie?? Nie ukrywam że chciałbym dobić do 5Ghz lecz wątpię ale muszę spróbować :P

 

 

Orientuję się ktoś jaka jest max bezpieczna temperatura dla tego procka i napięcie?

Edytowane przez maro0724
Link to post
Share on other sites

Wylacz XMP ramu, podnies taktowanie do tego z xmp i podnies napiecie ramu. Powinno pomoc.

Edit: ewentualnie zmien jeszcze timingi na bezpieczniejsze. Genealnie przy OC procka powinienes ustawic RAM tak, by nie wplywal na OC. Np, na moich Trident X, xmp 1600mhz napiecie to 1,5V i na xmp tez walilo bledami blue screen itp, natomiast gdy podnioslem napiecie do 1.6v i zwiekszylem timingi tak by wykluczyc wplyw ramu na oc procka, to bez problemu ustabilizowalem OC na 4,7ghz. Pozniej pobawilem sie z timingami ale 1,6v na ramie zostawilem, bo tak mam stabilnie.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

sprawdze to ale watpie wlaczenie xmp jak juz wczesniej mowilem powoduje tylko jedno, bluescreeny ; /


właczylem XMP i dałem 1600 recznie i jak narazie nic sie nie wykrzaczylo a cały czas cos robie na kompie i idzie caly dzien ;p OC na procku dalem na 4,6Ghz z 1,230 VCore  a vccin 1,8V. narazie nic sie nie dzieje, btw sciagam update do win10 ciekawe co sie porobi :P XD

 

E:

 

jakie moge dać maksymalne napiecie ramu zeby go szlak nie trafił?  ;)

Edytowane przez maro0724
Link to post
Share on other sites

tak napięcie na ramie mam takie same jak na XMP a planuje bo fainie mieć windowsa w domu ;p tym bardziej że update ma być tylko rok a potem lipa....mam oryginalnego windowsa 8.1 i nie jadę na piracie ;d

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...