Skocz do zawartości

Komputer dla Gracza pod Oculusa/Htc Valve [8000zł]


Recommended Posts



  • Zastosowanie komputera : Gry - Symulatory
  • Maksymalna kwota : 8000 +/- 1000
  • Których części potrzebuję : Buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Z czasem jeśli będzie to konieczne, owszem.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Aktualnie jest to samsung T22C300.
  • Specjalne wymagania : Całość będzie miała za zadanie odpalić w ultra wysokiej rozdzielczości Star Citizena, Dangerous Elite, wszelakiej maści symulatory lotów bądź xxxxxTruck'i na Htc Valve (lub jeśli się go nie doczekamy w tym roku - oculus rifcie dk2). Możliwe, że zostanie dokupiony monitor 4K o ile wyjdzie coś wartego uwagi do gier. Dodatkiem do specjalnych wymagan jest fakt tego, iż w gruncie rzeczy to pierwszy i ostatni tak duży wydatek na sprzęt klasy pc jaki planuje. Wiadomo - człek póki młody, może sobie pozwolić, potem jednak żona i planowane latorośle zrobią swoję i raczej nie będzie już zmiany sprzętu a także upgrade Może być utrudniony. W ogólnym założeniu, dobrze by było, gdyby był rozwojowy.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Tylko monitor, urządzenia wskazujące (saitek x52 pro+ orczyk) i zewnętrzny dysk twardy segate 2tb, nie bede potrzebowal wbudowanego podobnej wielkosci.
  • Własna propozycja zestawu : Mogę wskazać tylko pozycje, które wiem, że są polecane. Płyta główna MSI Z97 GAMING 5, Procesor Intel Core i7-4790K, Dysk SSD Crucial MX200 250GB 2.5, Pamięć G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2666MHz CL11 XMP +Turbulence F3-2666C11D-16GTXD. Przy karcie graficznej się wacham. Czy warto dobulić trochę i zainwestować w titana X  i cieszyć się grami przez te najbliższe, bo ja wiem 5 lat(?) i kiedys kiedys, kiedy ten sam titan bedzie kosztowac "pińcet złotych" zrobić sobie z niego SLI, czy jednak pobawić się w dwa gtx980 a kiedyś wymienić je po prostu na lepszy model?
  • Inne : Wiem, że wymagania dość specyficzne, ale jeśli wszystko będzie miało czarno czerwone ubarwienie, lampki, bajery i generalnie wyglądało jak najszybszy transformers w mieście (spaczenie z motocyklowej pasjii) to było by miodnie :D Co jest tez istotne, komputer będzie kupowany do wrzesnia bierzacego roku. Wiem, że wychodza nowe technologie i wszystko pojdzie na łeb na szyję, ale to tylko dobra wiadomość do faktu, że zestaw złożony przez was, po prostu stanieje, wtedy resta pieniążków została by przeznaczona na... nie wiem... coś ładnego dla żony by ostudzić jej chęć mordu po zakupie takiego potworka? :) Internecie! Pomóż!

Edytowane przez Piwek
Link to post
Share on other sites

Przewałkowałem tamten temat i odpowiedź nie jest jednoznacznie satysfakcjonująca. Gdyby była, nie zakładał bym tego tematu.

VR - htc valve czy gorszy oculus ma dosc specyficzne wymagania,  wyświetlanie na nim 2x 1200x1080 90mH przy zachowaniu minimum 90 klatek na sekundę może być problematyczne do produkcji jakie umiescilem w wymaganiach.

Po przewałkowaniu tamtego tematu, oglądaniu testów i prześwietlenia oculus rifta na wskroś wiem, że polecane z owego tematu zabawy w gtx970 czy nawet sli z niego, nie pozwoli mi na swobodną zabawę na tym urządzeniu. Sęk w tym, że mimo, iż granie na zwykłym monitorze fHD będzie swobodne nawet na starszych kartach (i tam nie będzie potrzebna zabawa w ultra super duper detale, zresztą nie przywiązuje tak wielkiej wagi przy graniu na monitorze) tak przenosząc się do symulatora oczekuje grafiki, która wyciśnie ostatnie poty ze sprzętu a mi pozwoli się przenieść na chwile do vr. Stąd moja prośba o przyjżenie się tematowi VR, jeśli ktoś ma pojęcie o w/w grach, i zna sie na tyle na sprzęcie by dobrać coś co nie zatrzyma rozwoju pceta w momencie jego kupna.

Link to post
Share on other sites

Właśnie kwestia jest tego, że może być kupiony jutro, a mogę się wstrzymać. Dlatego pojawia się pytanie, czy różnice w technologiach będą aż tak duże, że warto będzie w nie zainwestować pełną pulę 8 tysięcy, czy jednak nie będzie aż takich różnic i jeśli kupię peceta teraz to bynejamniej nie będę żałował za te pół roku.

Chodzi mi tylko o to by owe produkcje star citizen/elite dangeorus nie mialy problemu z odpalaniem na vr. Nie patrze az tak przyszlosciowo na inne nowe produkcje. Tak więc sprzęt jaki polecicie dzis, bylby zlozony do/we wrzesniu (jesli nowe technologie, ktore maja wyjsc spowoduja spadek cen nawet i o 30% tym lepiej dla mnie, zostanie wiecej grosza przy kieszeni).

Rozumiem np, że zastosowanie 2xgtx980 byłoby dobrym wyjsciem gdybym miał w przyszlosci inwestowac w monitor 4k, jak to przeklada się na pracę przy 2x 1200x1080 90mH 90fps przy wymagających produkcjach?

Edytowane przez Piwek
Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem np, że zastosowanie 2xgtx980 byłoby dobrym wyjsciem gdybym miał w przyszlosci inwestowac w monitor 4k, jak to przeklada się na pracę przy 2x 1200x1080 90mH 90fps przy wymagających produkcjach?
 

3x 980 lub 3x 970 - raczej tego szukasz.

 

 

Chodzi mi tylko o to by owe produkcje star citizen/elite dangeorus nie mialy problemu z odpalaniem na vr. Nie patrze az tak przyszlosciowo na inne nowe produkcje. Tak więc sprzęt jaki polecicie dzis, bylby zlozony do/we wrzesniu (jesli nowe technologie, ktore maja wyjsc spowoduja spadek cen nawet i o 30% tym lepiej dla mnie, zostanie wiecej grosza przy kieszeni).
Z tym to do wróżki ....

 

Właśnie kwestia jest tego, że może być kupiony jutro, a mogę się wstrzymać. Dlatego pojawia się pytanie, czy różnice w technologiach będą aż tak duże, że warto będzie w nie zainwestować pełną pulę 8 tysięcy, czy jednak nie będzie aż takich różnic i jeśli kupię peceta teraz to bynejamniej nie będę żałował za te pół roku.
jak wyżej ... Gadka typu "poczekaj 2 lata będzie jeszcze taniej", albo "poczekaj do końca roku będzie jeszcze szybciej" ... z takim rozumowaniem możesz czekać do usranej śmierci. Odnośnie obniżki cen - kto to ma niby wiedzieć ? Jeżeli takie info wyszło by na jaw kto by kkupował sprzęt ? Wszyscy by czekali na obniżkę ... Nie tędy droga kolega - kupujesz traz i składamy sprzęt pod teraz, albo przyjdź na tydzień przed zakupem, bo reszta to jak wróżenie z kart  ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...