Skocz do zawartości

AMD czy NVIDIA?


Recommended Posts

Ja trollem zielonych - sam mam r9 270 kupioną miesiąc temu!!! Fakt, że GTX 960 jest już do kupienia z 4gb ale za 1100 zł a to przegięcie bo 2gb wersję można dostać już za ok. 850 zł + W3 za darmo (i na 100% jest to lepsza karta niż 760 a cena ta sama - nowych kart rzecz jasna). Nigdzie nie napisałem, że seria 300 będzie super (tego do końca nikt nie wie), ale ceny serii 200 mogą spaść po premierze 300tek!!! Nadal podtrzymuje to co napisałem Dunio czekaj i zadaj to samo pytanie za miesiąc! Zgadzam się z kolegami, że r9 270 i 280 to w swoich cenach to najlepsze karty na ten dzień ale za miesiąc może się to zmienić!

Link to post
Share on other sites

Nową GTX 960 można złapać już nawet za nieco troszkę ponad 800zł. Wydajnościowo to po prostu GTX 760 +5%. Propozycja rzeczywiście warta rozważenia, szczególnie, że dostajemy za darmo najnowszego Wieśka kosztującego ponad 100zł.

za troszkę ponad 800 zł złapiesz referenta, jakaś lepsza wersja to ok 900 zł. Te 5% to chyba linijką mierzyłeś. Wiadomo, że wiedźmin 3 kusi, ale nie kupuje się karty, która ma służyć x czasu, dla darmowej gry. R9 280X jest wydajniejszy i tyle

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
za troszkę ponad 800 zł złapiesz referenta, jakaś lepsza wersja to ok 900 zł. Te 5% to chyba linijką mierzyłeś. Wiadomo, że wiedźmin 3 kusi, ale nie kupuje się karty, która ma służyć x czasu, dla darmowej gry. R9 280X jest wydajniejszy i tyle

Nie wiem o co chodzi Ci z linijką xD.

Nie mówię, że R9 280X nie jest wydajniejszy, bo jest. Tylko warto pamiętać, że - jeśli nówka - to jest także droższy. Ale oczywiście, Radeon jest obecnie dla autora najlepszą propozycją i z tym się zgadzam ;-) .

 

Edytowane przez silentmichal
Link to post
Share on other sites

A o myślicie za 2500-2800 da się złożyć kompa, aby Wiedźmin  3 chodził na średnio-wysokich?

 

Wymagania Wiedźmina 3.

 

Minimalne wymagania systemowe

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)

Procesor: INTEL CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940

Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 lub AMD GPU Radeon HD 7870

Pamięć: 6GB RAM DirectX: 11

Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca

 

Rekomendowane wymagania systemowe

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)

Procesor: INTEL CPU Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz

Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 770 lub AMD GPU Radeon R9 290

Pamięć: 8GB RAM DirectX: 11

Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca
 

Link to post
Share on other sites

Tak, tyle, że r9-280 bez podkręcania jest troszkę szybszy i podkręca się mocniej od GTX 760. Zyskuje więcej % wydajności niż podkręcony 760 co jeszcze bardziej zwiększa jego przewagę.

Dobrym rywalem dla 280ki byłby 960 gdyby nie cena, a jakby miał trochę więcej pamięci to już by było super.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Posiadałem kiedyś hd 6970 od Asusa z niereferencyjnym chłodzeniem, chodził głośniej niż moja suszarka a w zimie nie musiałem kaloryfera odkręcać dlaej niż na 2 paski i zawsze w pokoju ciepło było. Teraz mam 770 od msi i jest cisza i spokój. Czy to była wina tego, że radeon miał niereferencyjne chłodzenie? Mimo wszystko zraziłem się do radeona za to i nie polecam raczej.

Link to post
Share on other sites

@@silentmichal, Rozumiem, że nie wszystkie są złe. Dlatego się pytam czy innym użytkownikom radeonów np z niereferencyjnym chłodzeniem pracuje się lepiej. Na wydajność 6970 za bardzo nie mogę narzekać bo ładnie wszystko chodziło. Pozostaje tylko kwestia temperatury i głośności chłodzenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No mi raczej też by zależało, żeby to nie chodziło jak mini odkurzacz przy grach, a w miarę spokojnie :D.

 

A o myślicie za 2500-2800 da się złożyć kompa, aby Wiedźmin  3 chodził na średnio-wysokich?

 

Wymagania Wiedźmina 3.

 

Minimalne wymagania systemowe

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)

Procesor: INTEL CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940

Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 lub AMD GPU Radeon HD 7870

Pamięć: 6GB RAM DirectX: 11

Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca

 

Rekomendowane wymagania systemowe

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)

Procesor: INTEL CPU Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz

Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 770 lub AMD GPU Radeon R9 290

Pamięć: 8GB RAM DirectX: 11

Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca


A sterowniki dostanę wraz z zamówioną płytą główną i grafiką tak? Czy będę musiał ściągać?

Edytowane przez Dunio333
Link to post
Share on other sites

Posiadałem kiedyś hd 6970 od Asusa z niereferencyjnym chłodzeniem, chodził głośniej niż moja suszarka a w zimie nie musiałem kaloryfera odkręcać dlaej niż na 2 paski i zawsze w pokoju ciepło było. Teraz mam 770 od msi i jest cisza i spokój. Czy to była wina tego, że radeon miał niereferencyjne chłodzenie? Mimo wszystko zraziłem się do radeona za to i nie polecam raczej.

Miałem tego Asusa i tak negatywnych odczuć na grzanie igłośne chodzenie nie miałem. Może coś w twoim kompie wpływało na takie chodzenie tej karty. Wydajność też była super.

Link to post
Share on other sites

Miałem tego Asusa

 

 

Dokładnie takiego? http://www.techspot.com/images/products/graphics-cards/org/156371166_1969188932_o.jpg

 

Może to tylko ja dostałem felerny model boMSI GeForce GTX 770 OC Twin Frozr IV

w tej samej obudowie trzyma 30 stopni w spoczynku a podczas pracy rzadko dochodzi do 60 i jest mega cichy w porównaniu do hd 6970.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dobra odświeżam temat. Bo w tym tygodniu co nadchodzi na 80% już coś zamówię. Staniało może karta R9 280X albo coś? :D

I z tego co czytałem bardziej opłaca się zamawiać na esc.pl, bo na morele nieraz jakieś jaja są, że źle zamontowane albo problemy ze zwrotem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...