Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

Mam do was prośbę o poradę bo nie znam się na rynku kart graficznych.

Obecnie mam jakiegoś radeona którego kiedyś kupiłem na allegro za 2 stówy i chcę kupić coś lepszego, mam budżet 1300-1400 zł. Karta jest potrzebna do gier ale także do renderowania bo dużo nagrywam materiałów video i chciałbym by jakość była wysoka. Kartę chciałem kupić też myślą o wiedźminie 3 i tu własnie pytanie do was:

Myślałem nad GTX'ami 770, 780 i 970. 970 wiadomo jest najdroższy ale też z tego co czytałem jest najlepszy pod kątem ceny a wydajności. Nie wiem jakie te karty mają przełożenie na właśnie jakość materiałów które się nagrywa, czy czas renderowania jest krótszy czy coś. Czy różnica jakości jest duża przy gtx 780 i 970? Jak sądziecie, wydać te kilka stów więcej na 970'tkę czy 770 wystarczy? Słysząłem też że 970 pobiera znacznie mniej energii przez co też jest taka fajna.

Mam 500watowy zasilacz. 

 

@edit

obecnie największa rozdzielczość jaką mam to 1440/900, resztę dopiszę jak wrócę z pracy ;d

Edytowane przez masterleszek
Link to post
Share on other sites

Przyda się info o reszcie zestawu oraz konkretny model zasilacza. Poza tym monitor - jego rozdzielczość.

Oczywiście 970 jest bardzo dobrą kartą i do Wiedźmina 3 na pewno będzie lepszym wyborem.

 

Jakość nagrywanych materiałów - jeśli karta pozwoli Ci na włączenie lepszych detali w grze, to oczywiście, będzie to lepsza jakoś materiału.

Czas renderowania - tak, powinien być krótszy. Ale znowu tu potrzebne info o Twoim procesorze, bo nie wiadomo czy on nie będzie wąskim gardłem przy tak mocnej karcie jak 970.

 

 

@edit

970 to overkill dla 1440x900. Jeśli się nie przesiadasz na FullHD lub lepiej to 770 wystarczy.

Edytowane przez Deomortis
Link to post
Share on other sites

Przyda się info o reszcie zestawu oraz konkretny model zasilacza. Poza tym monitor - jego rozdzielczość.

Oczywiście 970 jest bardzo dobrą kartą i do Wiedźmina 3 na pewno będzie lepszym wyborem.

 

Jakość nagrywanych materiałów - jeśli karta pozwoli Ci na włączenie lepszych detali w grze, to oczywiście, będzie to lepsza jakoś materiału.

Czas renderowania - tak, powinien być krótszy. Ale znowu tu potrzebne info o Twoim procesorze, bo nie wiadomo czy on nie będzie wąskim gardłem przy tak mocnej karcie jak 970.

 

 

@edit

970 to overkill dla 1440x900. Jeśli się nie przesiadasz na FullHD lub lepiej to 770 wystarczy.

Deomortisie a mógłbyś wytłumaczyć z czego ten overkill wynika? Chodzi o nie wykorzystanie potencjału? A przy okazji czy z serii 700 warto zainwestować w 780 bądź w 780ti? Czytałem także że radeon r9 290X jest też na mniej więcej tym samym poziomie.

Edytowane przez masterleszek
Link to post
Share on other sites

Tak. 970 będzie się nudził na takiej rozdzielczości.

 

R9 290x jest nieco słabszy od GTX970, ale jest też tańszy. Niestety ma też dużo większy apetyt na moc.

 

780/780TI wg mnie zupełnie nieopłacalne. Oferują podobną wydajność do 970/980, kosztują podobnie a zżerają dużo więcej mocy.

Link to post
Share on other sites

Ok, teraz myslę że będzie już krócej i precyzyjniej.

 

Prcesor:  AMD Athlon II X4 640

Zasilacz:Chieftec 550, APS 550-S

Mobo:M4A77TD PRO Asusa

 

I teraz, co waszym zdaniem powinienem uczynić? Czytałem że na mojej rozdzielczości 1440/900, bo taką mam max, 970 to starta kasy. Ale z drugiej strony to też inwestycja w przyszłość.

Link to post
Share on other sites

@up-dobrze myślisz tylko podaj co rozumiesz w słowie "przyszłość",tzn. kiedy myślisz o zmianie tego co masz? Jeśli za rok lub więcej to nie warto jej brać ,biorąc pod uwagę tempo w jakim to się zmienia....

myślałem bardziej o kilku wypłatach. Też nie zależy mi na graniu w każdy tytuł AAA, Także myslę że jeżeli nie będzie problemów z udźwignięciem jej to właśnie 970 wezmę.

Link to post
Share on other sites

@masterleszek

 

Mam identyczny procesor jak Ty i mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że pakowanie GTX 970, czy też R9 290X do takiego procesora to po prostu wyrzucanie pieniędzy w błoto. Chyba że rzeczywiście niedługo zmienisz podstawę to OK.

Edytowane przez silentmichal
Link to post
Share on other sites

@masterleszek

 

Mam identyczny procesor jak Ty i mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że pakowanie GTX 970, czy też R9 290X do takiego procesora to po prostu wyrzucanie pieniędzy w błoto. Chyba że rzeczywiście niedługo zmienisz podstawę to OK.

 

A 780? bądz 780ti? co myslisz? :>

Link to post
Share on other sites

kup sobie używanego radeona 7950 z długą gwarancją, wydasz jakieś 550zł 

Mocniejszej grafiki nie ma sensu pakować do tego procesora.

Za parę miesięcy jak wymienisz procka z płytą, karta również powinna dawać radę bo to mocna karta.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites
Moze byc i miloinpięcsetstodziwiecset szybsza  jak cpu ja ograniczy a do tego narzut sterownika ograniczy o 20% z powodu słabego ipc athlona przy radeonie .Nie wiesz piszesz herezje bo nie masz

 

Jak porównujesz gtx970 z radeon 7970 to co się dziwić! :rotfl:

 

Poza tym:

1 radeon ma mantle

2 autor chce za parę miesięcy zmienić procka na lepszy

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Ten test jest tak dobrany ze ani jedna ani druga nie jest ograniczeniem to raz  .Dwa mantle posiada kilka gier trzy bf 4 jest złym przykładem bo wspiera wzorcowo 4 rdzenie  .Na innych grach bedzie jeszcze wieksza róznica . Takze wymysł pclaba nie powstał w ich głowach nie sa do tego zdolni ;)

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Hełm na awatarze masz fajny, ale pod nim tak dobrze już nie jest. ;)

1 Radzisz kupić dużo mniej wydajną kartę jaką jest gtx 750ti
2 Wstawiłeś linki do Battlefielda na ustawieniach ultra karty za 1500zł(gtx970) i za 650zł(7970) :cry:
3. Radeon 7950 jest optymalną kartą w tym przypadku. 8-)
4. Używaj znaków interpunkcyjnych bo ciężko się czyta Twoje "posty".
 

Edytowane przez jacekgothic
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...