Skocz do zawartości

Czy nadal warto wybrać Samsunga Galaxy S4?


Recommended Posts

Mam okazję w ramach nowej umowy z operatorem wziąć Samsunga S4. Nie jestem pewien czy opłaca mi się dopłacać do tego modelu 150 zł czy może zdecydować się na coś innego. Bez wątpienia jest to ciekawy telefon, swego czasu flagowiec od Samsunga, ale jak wygląda sprawa teraz, już długi czas po swojej premierze? Ciekawi mnie między innymi czy nakładka TouchWizz jest zaktualizowana i jeśli będą jej dalsze aktualizacje np. w związku z Galaxy S6 to czy ja dostanę tę aktualizację na mojego S4? Technicznie, sprzętowo smartfon nie wyleciał za bardzo z obiegu i wszelkie gry i aplikacje dobrze śmigają? 

Smartfona będę głównie używał w celach multimedialnych - muzyka, filmy, gry, internet. Myślicie, że to dobry wybór, który zaspokoi mnie na przyszłe 2 lata? Dodam, że poza tym modelem nie mam innego wyboru jak tylko Sony Xperia M2, ale jednak mam wrażenie, że w tym przypadku smartfon od Sony jest przynajmniej półkę niżej.

Link to post
Share on other sites

Ostatnia aktualizacja S4 i9515 (to samo, co i9505 czyli wersja ze Snapdragonem 600) daje nową nakładkę z Androida 5.0. Działa ona zauważalnie lepiej, jest odchudzona i lżejsza. Nieco gorzej jest z baterią, ale tragedii nie ma (trzyma nieco ponad 3 dni lekkiego używania - smsy, połączenia, bardzo mało ekranu tak naprawdę). Intensywnego używania więcej niż 1 dzień raczej nie wytrzyma. Wydajność w Antutu (jako taki wyznacznik, jakiś trzeba obrać) wzrosła z 26 tysięcy do 31 tysięcy, więc sporo. Jeżeli w grę wchodzi tylko G2 mini i M2, to S4 chyba najlepszy wybór - ale G2 raczej lepsze jest... Do neta i filmów spokojnie, do gier na razie też, ale ostatnio te smartfony takie mocne, że i gry rosną w wymagania - ciężko określić, co będzie za rok... Jeżeli nie masz nic lepszego, to możesz brać, ja wprawdzie nie używam go cały czas (telefon należy do mojej mamy), ale jak używam, to jedyne zastrzeżenie mam do aparatu, który mógłby być lepszy od S3 w słabych warunkach oświetleniowych... 

 

...albo przenieść gdzieś numer i dostać coś lepszego, lub wziąć na raty.

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dostanę lepszą ofertę bo biorę go w Smart Domie z Cyfrowego Polsatu i na abonament za telefon mam 50% zniżki, a więc sporo. BTW nie wiem czy w ogóle z tego skorzystam, bo ten laptop, którego oferują (Lenovo G50-30) wydaje się całkiem do bani. Ktoś coś na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz innych lepszych do wyboru to go bierz. Ja mam i ekran jest fenomenalny. Filmy ogląda się świetnie, internet przegląda tak samo. Gry póki co śmigają bez większych problemów. Biorąc pod uwage całokształt, nie jest tak szybki jak G2, którego też mam ale tragedii nie ma. Po aktualizacji jest ponoć lepiej

Czekam właśnie na Lollipopa bo mam brand z t-mobile

Link to post
Share on other sites

Samsung Galaxy S4 to nadal dobry telefon i zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że od wypuszczenia tego modelu rynek telefonów komórkowych stoi w miejscu, bo wychodzą urządzenia bliźniaczo podobne, z coraz mocniejszymi procesorami, które tak na prawdę nic nie dają. Jedyna nowość która w ostatnim czasie wzbudziła jakiekolwiek zmiany na rynku to Galaxy Note 4 Edge i najnowszy S6 Edge jest tej myśli rozwinięciem.

Link to post
Share on other sites

Posiadam ten telefon już od jakiegoś czasu i jestem z niego bardo zadowolony ponieważ działa zejebiscie płynnie ( chyba nawet ani razu mi się nie zacioł ) . Wczoraj zainstalowałem 5.0.1 razem z nowym touchwizem , tragedii nie ma ale jednak mi osobiście 4.4 bardziej się podobał.

Klawiatura działa lepiej tzn. pomimo że spędzam trochę czasu na telefonie to nie jestem zbyt dobry w pisaniu na nim i klikam na szybko często nie trafiając w odpowiedni klawisz a 4.4 lepiej poprawiał moje bazgroły. Ale wracając do tematu naprawdę polecam ten telefon ma dobry aparat, świetny wyświetlacz i wystarczająco dobre podzespoły by grać we wszystkie gry.

Dodaje zdjęcie z S4 i ss z 5.0.1 : https://imageshack.com/i/exNtquk9j

https://imageshack.com/i/exkQZToXp

Jeszcze zapomniałem dodać ze w aktualizacji bardzo poprawili zamianę pisma na tekst.

Edytowane przez ichigo10
Link to post
Share on other sites

Ja miałem i byłem nie zadowolony. Nie wiem jak na A5 - ale na Androidzie 4.x dzialał parszywie - mój Tato nabijal się ze mnie - że kupiłem drogi telefon, ktory przy odbieraniu połączenia potrafił mysleć kilka sekund.

 

Operator robi Cię w BALONA - tylko S4 i M2 do wyboru ? BEZ JAJ. Podaj nazwę operatora i rodzaj abonamentu :) - wejdziemy na stronę i sprawdzimy :) co NAPRAWDĘ Masz do wyboru. :)

 

A jak powiesz Operatorowi, ze idziesz do konkurencji - bo dają Ci tak kiepski wybór - to zaraz sie okaże, że pojawią się inne ciekawe telefony - a i abonament stanie się atrakcyjniejszy :) :)

Link to post
Share on other sites

"Ja miałem i byłem nie zadowolony" jakieś szczegóły ? A co do wsparcia to wątpię żeby dostał coś wyżej od lolipopa ( dobrze ze w ogóle dostał bo różnie bywa). Nowe wersje androida nie wychodzą zbyt często więc nie ma problemu. A żeby mieć zawsze aktualną wersję musiał byś ciągle zmieniać telefon.

Link to post
Share on other sites

Przecieaż napisałem - S4 nie potrafił odebrać połaczenia bez kilku sekundowego namysłu.

 

Strasznie mnie to wqr.... - ktoś dzwoni, chcę odblokować i odebrać a telefon się na myśla prze 5 sekund. Bylo to nagminne, do tego zacinki przy wchodzeniu do kontaktów. Porażka.

 

Na dodatek po 3 miesiącach mój S4 trzeszczał, wytarl się - wczesniej miałem HTC ze średniej półki, tak samo używany i po roku wyglądał 100x lepiej. Jakość plastiku w S4 jest fatalna.

Link to post
Share on other sites

Ja już go mam od października albo listopada, dokładnie już nie pamiętam i narazie takich zwiech z połączeniami nie uświadczyłem

I co do wyglądu. Mam tylko cieniutkie silikonowe etui co kryje tył i ramki. Folii na ekranie brak. Póki co jest w stanie idealnym. Bez najmniejszej ryski albo odprysku. Nic nie trzeszczy

Nie wiem co Ty z nim robileś, że już po 3 miesiącach był zniszczony

Link to post
Share on other sites

Tak samo jak kolega @up nie miałem wo ogóle takich problemów co najwyżej podczas zakończenia rozmowy musiał trochę "pomyśleć" ale to wcale nie przeszkadza. Codo wykonania to ten plastik nie jest zły, dość przyjemnie i pewnie się trzyma telefon. Przynajmniej można wymienić baterie. A jego wytrzymałość jest o wiele lepsza niż w innych smartfonach, jak ci spadnie iphone albo xperia to już masz nie małe pieniądze do wydania a tu możesz sobie bez problemu kupić za kilkadziesiąt zł nową klapkę. A co do SD 800 też właśnie ostatnio się dowiedziałem o tej wersji , szkoda ze po zakupie ( ale i tak działa bez zarzutu )

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to jest z operatorem i robieniem mnie w balona przez niego. Telefon biorę coś jakby w plusie i cyfrowym polsacie. Z racji tego, że mam telewizję od CP to płacę 50% abonamentu telefonu, konkretnie 55 zł. Nie wiem od czego to zależy, może akurat w tym miejscu gdzie się dogadywałem mają tylko taki wybór? Jestem powiedzmy, dobrze zaprzyjaźniony z salonem, także wątpię, żeby robili mnie w bambuko. 

 

Dzięki wielkie za wszystkie komentarze, rozjaśniliście mój pogląd na tę sprawę :) Na 90% wezmę tego smartfona, a jeśli nawet kilka sekund ma myśleć przy połączeniach, to niech sobie myśli bo przerzucam się z Nokii Lumii 610, która jest kwadraciakowym koszmarem, więc i tak przeżyję rewolucję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...