Skocz do zawartości

Modernizacja starego PC -/+ 3400 zł.


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry internet itp.

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500zł

Których części potrzebujesz?: Renowacja wnętrza. 

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Taki mam zamiar.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Samsung T22C300 Full HD 1920x1080.

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (Na pewno zostawię dyski HDD a teraz reszta zestawu: AMD Athlon II X3 455, Gigabyte MA770T-UD3, Asus GTX 560, GOODRAM DDR3 1333MHz 2x4GB, Zasilacz NeoTEC Maximus 500W, Obudowa Aerocool X-WARRIOR, Chłodzenie Spartan HE912 LT  )

Własna propozycja zestawu: (Myślałem o zmianie procesora na i5-4690k do tego jakaś płytka główna, GTX 970 tylko nie wiem jakiej firmy oraz SSD tak 128/256 GB?. Rzeczy takie jak RAM, obudowa czy zasilacz planuje wymienić w przyszłości jak tylko fundusze pozwolą.)

Inne: Czy ten zasilacz da radę podtrzymać 4690k i 970? Nie mówię tu już o OC bo do tego bym go wymienił ale na początku chyba wytrzymam bez kręcenia zestawu. 

Edytowane przez yaramy
Link to post
Share on other sites

 

 

Rzeczy takie jak RAM, obudowa czy zasilacz planuje wymienić w przyszłości jak tylko fundusze pozwolą

 

Ten NeoTec ma dość słabą linię +12V, tylko 360W. Jednostka dość przeciętna ale myślę, że spokojnie tutaj da radę. Oczywiście do czasu wymiany zasilacza, żadnego OC.  Nie obciążaj też jendocześnie CPU oraz GPU w syntetykach typu Prime95 + Furmark

 

MSI Z97 G43 + i5 4690K + GTX 970 ZOTAC / EVGA SCX (tańsze modele) + Plextor M6S / Crucial BX 100 250 GB


Oczywiście z czasem do wymiany również chłodzenie na CPU. Spartan nie da rady. 

Link to post
Share on other sites

 

 

(Na pewno zostawię dyski HDD
 

Oczywiście na SATA ?

 

 

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500zł

 

3368zł / 3304zł
 
Na Zotaca masz 5 lat gwarancji po rejestracji na stronie producenta, zaś EVGA po aktualizacji biosu dysponuje półpasywnym układem chłodzenia.
Link to post
Share on other sites

 

 

Jednak jak tak patrze na tego Spartana to tam jest 1155 a nie ma 1150 czy to przypadkiem jakiś problem nie jest?

 

To jest tam rozstaw montażowy ...

 

 

 

Zastanawia mnie tylko dlaczego polecacie te grafiki mimo, że fundusze pozwalają na więcej. Są one wystarczająco dobre czy cu?

 

Dobre są. Zależy kto w jaki sposób ocenia sprzęt. Jedni kładą nacisk na kulturę pracy, inni na taktowanie po OC, opłacalność, temperatury  itd. Skoro zostało tutaj trochę budżetu to warto zastanowić się nad ASUS StriX. Bdb wykonanie, dobre chłodzenie oraz backplate. 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze opłacalność. Przy dopłacie 100 zł dostajesz jeszcze raz tyle miejsca. Po drugie, dyski z większą pojemnością oferują lepsze osiągi ale to raczej tutaj tego tematu i tych dysków nie dotyczy. Jeżeli nie potrzebujesz tyle miejsca to spokojnie możesz brać tego M6S w wersji 128 GB 

Link to post
Share on other sites

A tutaj jeszcze jedno moje pytanie tyczy się walorów estetycznych.
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97s-sli-krait-edition-z97s-1150-ddr3-sata3-sli-z97s-sli-krait-edition-700285/
Czy ta płyta jest dobra do tego zestawu jeśli nie to prosiłbym o jakieś sugestie w tym przedziale cenowym płyt o kolorze czarno czerwonym/białym.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie jako że komputer chce kupić na dniach a powiększyła się sumka jaką dysponuje tj +/- 4400 a nie wiem czy coś się zmieni czy nie ale chciałbym w tej sumie do starego zestawu dodać RAM, zasilacz oraz jeden HDD do starego komputera aby był drugi w domu. 

Edit: Fajnie by było jakby zestaw dało się kupić w proline lub x-kom bo to mam obok siebie ale w ostateczności zdecyduje się na zakup przez internet jeśli będzie trzeba. 

Edytowane przez yaramy
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy ta płyta jest dobra do tego zestawu

 

Tak, bardzo dobra.

 

 

 

chciałbym w tej sumie do starego zestawu dodać RAM, zasilacz oraz jeden HDD do starego komputera aby był drugi w domu

 

Czyli chcesz po prostu całą kompletną skrzynkę ?  

Link to post
Share on other sites

No w sumie można tak powiedzieć tylko HDD nie idzie do kompa ale można to złożyć jako jedna jednostka.

Edit: dobrze by było jakby zasilacz był modularny nie musi być cały może być częściowy.

Edytowane przez yaramy
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

No dobra to wszystko normalnie.
Procesor i5 4690k
Płyta główna: doradzajcie : )
RAM:
SSD: Crucial MX100 250GB?
HDD:
Zasilacz:

Do wydania +/- 2700
GTX 970 już wyłączyłem z zestawienia.

Edytowane przez yaramy
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Razem 2615zł
 
Wysoko taktowana pamięć, płyta odpowiednia pod OC tego procesora,1TB HDD na dane, SSD 250GB z wysokim zapisem oraz częściowo modularny zasilacz z zapasem mocy na przetwornicy DC-DC.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...