Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Kupiłem nowy komputer w którym mam dysk SSD na system Kinghston HyperX i potrzebuje drugi dysk pojemność miedzy 1-4 TB mam pytanie czy lepiej na dane będzie kupić zwykły dysk czy może SSHD(hybrydowy) od Segate? Dodam, że system mam na tym SSD a potrzebuje dysk na gromadzenie danych, żeby w miarę cicho pracował, szybko kopiował i przenosił dane.

Link to post
Share on other sites

Nie ma to najmniejszego sensu.

 

 

Dokładnie tak.

Celuj w  Seagate Barracuda ST2000DM001 cena ~300zł.

Dodam że to ma być na zpisywanie, kopiowanie, przenoszenie dużych plików nie kiedy powyżej 20 Gb sporatycznie może sie zdażyć że , nawet 50 -100 gb 

A może coś z WD seria black albo redy czy ten Segate co podałeś bd lepszy ??

Edytowane przez Johny188
Link to post
Share on other sites

Barracuda jest szybsza od WD Black / Red to dysk dedykowany pod NAS.

Nie wiem czy to ma być HDD do pracy czy do domu, jakim budżetem dysponujesz, jaką masz płytę główną i resztę sprzętu.

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,12

Spójrz na  sekwencyjny / średni odczyt / zapis, kopiowanie plików, jak widzisz Barracuda bardzo dobrze pod tym względem wypada do tego jest dużo tańsza niż WD Black.

 

W takim razie Seagate spokojnie tutaj wystarczy.

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Barracuda jest szybsza od WD Black / Red to dysk dedykowany pod NAS.

Nie wiem czy to ma być HDD do pracy czy do domu, jakim budżetem dysponujesz, jaką masz płytę główną i resztę sprzętu.

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,12

Spójrz na  sekwencyjny / średni odczyt / zapis, kopiowanie plików, jak widzisz Barracuda bardzo dobrze pod tym względem wypada do tego jest dużo tańsza niż WD Black.

Do domu.

Sprzet to Gigabyte GA-Z97-HD3, Intel Core I7 4790K 4 Ghz, 8 Gb Ram Kinghston HyperX, 1600mhz, Raden R9 280 3Gb , Dysk systemowy SSD 120 Gb Kinghston HyperX, zasilacz  Thermaltake 530W SMART SE Modular.

Budźet to miedz 300 -500 zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...