Skocz do zawartości

Komputer do gier MAX 8000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Szyszka217,

Recommended Posts

Witam chciałbym złożyć PC do gier ale nie mam czasu aby znaleźć odpowiednich częsci więc prosze was o znalezienie mi podzespołów które uciągnęłyby wszystkie gry jakie wyjdą przez 2-3 lata i żeby było te stałe 60 fps przy nagrywaniu ich. 

 

Wielkie dzięki za pomoc :)

 

a i prosiłbym jeszcze zeby były wszystkie podzespoły od chłodzenia po karty dźwiękowe i inne duperele ;)

Edytowane przez Szyszka217
Link to post
Share on other sites

A skąd weźmiesz czas na te wszystkie gry ? Jest tu trochę nie tak dawnych tematów,przeglądnij sobie i złóź coś teoretycznie to pewnie wtedy jakieś rady usłyszysz. Myślę,że jesteśmy tu po to,żeby sobie pomagać a nie szykować "gotowce". Prawie 90 twoich postów (nie przeglądałem) świadczy chyba (?) o tym,że jakieś podstawowe pojęcie jednak masz.Nie traktuj mojego wpisu jako złośliwy.Staram się delikatnie coś przekazać ale i tak na koniec zapytam "złośliwie" : czy ma ci się podobać?....:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1 x  Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

1 x  Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

1 x  bequiet! Dark Rock 3

2 x  MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg+ Wiedźmin 3

1 x  Corsair RM 850W 80+ Gold 135mm modularhttp://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

1 x  Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

 

Razem: 7086zł (Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa)

 

4-jajowiec z 8 wątkami, 200zł tańszy od 4790k a po OC posiada taką samą wydajność - idealnie sprawdzi się w tym zestawie (nawet patrząc pod pryzmat 2-3 lat, jeśli gry zaczną wykorzystywać HT), w pełni wyposażoną płytą główna z 4 fazową sekcją zasilania (zdublowaną) i radiatorami; nośnik SSD, następca fenomenalnego MX100 - jest minimalnie lepszy i tańszy; Solidna obudowa od Fractala z oknem, świetna jakoś wykonania, możliwość montażu większej ilości wentylatorów dla polepszenia cyrkulacji powietrza; Zasilacz z ogromnym zapasem mocy (UWAGA - jest to spowodowany tylko i wyłącznie ceną - na ESC przy montażu zestawów dostajemy rabat na RM850 i kosztuję tyle samo co RM550) - certyfikat gold, wysoka kultura pracy; Bardzo wydajne i ciche chłodzenie DarkRock3 pozwala spokojnie przekroczyć próg OC 4,5Ghz+ (zależy zawsze od sztuki przy jakich temp. to zrobimy).

 

Co do nagrywania Nvidia stworzyła aplikację ShadowPlay, która jest godna uwagi - służy on do rejestrowania rozgrywek (nagrywający ma więcej FPSów niż gdyby nagrywał, np. frapsem - więc wydaje mi się, że możesz się tym zainteresować)

 

Na rozdzielczości FHD, ten zestaw nie ma prawa zjechać na mniej niż 60FPS z detalami ULTRA.

Edytowane przez kondrad12
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Hmmm ... pozwolę dodać coś od siebie.

 

 

 

prosze was o znalezienie mi podzespołów które uciągnęłyby wszystkie gry jakie wyjdą przez 2-3 lata i żeby było te stałe 60 fps przy nagrywaniu ich

 

Nie tędy droga i jest to mało wykonalne. Póki co bierzesz dobry i opłacalny sprzęt pod ewentualną modernizację w przyszłości. Masz monitor FullHD. Wkładanie na start SLI GTX 970 nie ma tutaj sensu. Spokojnie ogarniesz wszystko na jednym GTX 970 póki co. To jest topowa karta graficzna. Czy będziesz zmuszony do dołożenia drugiej, to czas pokaże. Może przez 2-3 lata przejdzie Ci zajawka na nagrywanie, zapewne przez ten wyjdą takie karty graficzne przy których dołożenie drugiego GTX 970 nie będzie miało najmniejszego sensu. Dodatkowo, z jedną kartą unikniesz wielu problemów. Ostatnimi czasy nawet tutaj na forum, użytkownicy SLI GTX 970 przesiadają się na GTX 980. Co prawda, mniej opłacalny wybór ale bardziej komofrtowy

 

 

 

Na rozdzielczości FHD, ten zestaw nie ma prawa zjechać na mniej niż 60FPS z detalami ULTRA.

 

Prawo takie będzie mieć i nic z tym nie zrobisz. Bardzo często, to nie sprzęt jest ograniczeniem ale zrąbana optymalizacja gry bądź nienajlepsze ustawienia graficzne. Połowa pierdół w ustawieniach graficznych bardzo mocno obciąża sprzęt przy bardzo znikomym przełożeniu na poprawę jakości obrazu. 

 

Dodatkowo, czy nagrywany materiał planujesz obrabiać ? Ile tego będzie ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@kajtek

 

Sam GTX 970 nie wystarczy do uciągniecia wszystkich tytułów Ultra już teraz, to co będzie za jakiś czas?

Co do optymalizacji masz rację, ale tutaj głównie Radek ma pod górkę - ubishite i inne najgorzej zoptymalizowane gry i tak są robione pod zielonych i w ich przypadku aż tak tragicznie to nie wygląda.

 

A co do tego czyli SLI z 970 starczy na 2-3 lata, cały czas stoje przy tym, że tak - gry z czasem zaczną wykorzysytwać HT, coraz więcej produkcji wspiera 2-way+ i technologia się kręci. 

 

Nawet jeśli miałby nie brać sli, to w takim razie nie widzę żadnego sensu kupna zestawu z takim budżetem przed premierą radków 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

ew. coś takiego

http://www.morele.net/inventory/info/kZkm9k/

oczywiście obudowe czy wiatraczki ledowe możesz wywalić/zmieniać (to bardziej pod mój gust), jeżeli na morelach kupujesz to Core i7-4790K sie bardziej opłaca niż i7-4770k bo to tylko 50zł różnicy. Płyta głowna o ile nie chesz takich bajerów jak oc gene 4 (oc jednym przyciskiem, paru wiecej usb-3.0 i paru innych bajerów tu masz jako takie porównanie http://www.morele.net/porownaj/ids=641682,640716) to gigabyte gaming 3 Ci w zupełności wystarczy.

 

EDIT,jak widzisz tu nie masz sli, ale jedna karte gtx 980 co ponoć jest dużo wygodniejsze i nie ma z tym tylu problemów co z sli, i najlepiej jeszcze poczekaj na komentarz forumowych prosów co do tego zestawu bo jak widzisz pod moim avatarem jestem nowicjuszem :D.

Edytowane przez Szejm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Mój monitor to Samsung S24D300H , posiada full hd 1080p a rozdzielczosc to 1920x1080, panoramiczny 24 cale 
 

Czy jest sens bawić się w SLI pod FHD dla mnie nie ma żadnego, zdecydowanie wymiana GPU co jakiś czas.

Zerknij sobie jeszcze na Phanteks Phanteks Enthoo Pro (black) i nowszego Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl

Link to post
Share on other sites

 

Czy jest sens bawić się w SLI pod FHD dla mnie nie ma żadnego, zdecydowanie wymiana GPU co jakiś czas.

Zerknij sobie jeszcze na Phanteks Phanteks Enthoo Pro (black) i nowszego Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl

 

 

 

A co do tego czyli SLI z 970 starczy na 2-3 lata, cały czas stoje przy tym, że tak - gry z czasem zaczną wykorzysytwać HT, coraz więcej produkcji wspiera 2-way+ i technologia się kręci. 

 

Nawet jeśli miałby nie brać sli, to w takim razie nie widzę żadnego sensu kupna zestawu z takim budżetem przed premierą radków 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tam jestem zakochany w obudowie IN-WIN 707 USB 3.0 czarno czerwona z okenm jeszcze 2 ledowe niebieskie wiatraczki na dół się wrzuci :D i bajka.

No cóż, ale ja mam dość specyficzny gust :D.

Fractal design define R5 z oknem też jest niczego sobie tyle że z oknem! nie po to taki drogi sprzęt się kupuje żeby go chować pod blachą!


z tego co widziałem to 980 jest lepsze

No jest lepsze, ale Kondrad proponuje cie 2x970 w SLI tzn. tak zwanej kooperacji które teoretycznie bije na głowe jedną 980.

Problem polega na tym, że nie wszystkie gry dobrze współpracują z SLI (tzn. 2 kartami na raz).

Link to post
Share on other sites

 

 

Nawet jeśli miałby nie brać sli, to w takim razie nie widzę żadnego sensu kupna zestawu z takim budżetem przed premierą radków 

Najpierw proponujesz zestaw z SLI pod FHD, później nie widzisz w tym sensu, ciekawe.

Rozumiem gra w rozdzielczości 2560x1440 wtedy jest to uzasadnione, ale nie w tym przypadku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...