Skocz do zawartości

Ocena zestawu pod gry 4000zl


Recommended Posts

Po kilku zmianach będzie OK.

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

Zastosowanie komputera:Gry(cs:go,lol,fifa15, w przyszlosci: wiedzmin 3, gta V).

Maksymalna kwota jaką dysponujesz:Chciałbym zmieścić się w 4000zl.

Których części potrzebujesz?:Skrzynka i monitor (oddzielny budżet:1000zł).

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Aktualnie nie posiadam ponieważ siedze na laptopie, ale bedzie to monitor 24' fullhd.

Specjalne wymagania: Nie musi być super cichy (lecz też żeby nie chodził jak traktor),stosunek ceny do wydajności,napęd dvd.

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?:Jak już pisałem mam laptopa. Brak.

Inne: Czy jest duża różnica wydajności (fps) pomiędzy modelami gtx 970 np: palit a msi.

Link to post
Share on other sites

Zestaw z możliwościami OC procesora

 
Razem 5022zł  +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Najwydajniejsza i5 z odblokowanym mnożnikiem, odpowiednia płyta główna na chipsecie Z97 by ten procesor podkręcić,8GB wysoko taktowanej pamięci z niskim radiatorem, wydajne chłodzenie w postaci Macho Black White,GTX 970 od MSI z cichym półpasywnym układem chłodzenia,1TB dysk na dane, dobrze wykonana obudowa Gelida z oknem, cichy i częściowo modularny zasilacz oparty o przetwornicę DC-DC co gwarantuje stabilne napięcia, nagrywarka DVD oraz 24"monitor FHD na matrycy IPS.
 
Jeśli chciałbyś zmieścić w tej kwocie dysk SSD Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg
zmieniasz obudowę na częściowo wyciszoną Zalman R1 USB3.0 (b/z)
z trzema wentylatorami 120mm filtrami przeciw kurzowymi i usb 3.0, chłodzenie  SilentiumPC Grandis XE1236
tracisz co prawda półpasywny system chłodzenia, zaś zyskujesz 5 letnią gwarancję po rejestracji produktu na stronie producenta, monitor na LG 24MP55HQ-P (LED, IPS, 5ms, HDMI)
Po takich zmianach za zestaw wyjdzie 5037zł
 
Propozycja bez możliwości OC procesora
 
Razem 5063zł + ten sam kod wyżej
 
Tutaj zestaw oparty o obecnie najbardziej opłacalną i5, 8GB już standardowo taktowanej pamięci, płyta główna oczywiście w formacie ATX z pełnym układem audio i dwiema kościami biosu, Fera 2 w celu poprawy kultury pracy i obniżenia temperatur zamiast chłodzenia boxowego, SSD 256GB na system i gry, w pełni wyciszona obudowa Fractala, zasilacz, nagrywarka i monitor bez zmian w stosunku do pierwszego zestawu.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ! ;)

Postanowiłem wybrać zestaw bez możliwości OC procesora. Prawdopodobnie wybiore monitor DELL U2414H . Lecz jego cena to około 900zł co mógłbym zmienić w zestawie bez możliwości OC ,aby kupić ten monitor + klawiature  (100zl-150zl). 

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że idziesz w zestaw bez OC. Ten LG w zestawie to już przyzwoity monitor w innych sklepach kosztuje ponad 700zł. Jeśli musi być koniecznie DELL P2414H (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)

by go tutaj zmieścić wraz z klawiaturą za ~100zł trzeba zejść z podzespołów o te ~250-300zł.

Tutaj zmiany już zależą od Ciebie na czym Ci bardziej zależy czy ma zostać wyciszona obudowa i dodatkowy cooler na procesor jeśli z nich schodzimy to obudowa Gelid podana wyżej i bez chłodzenia Fera 2 wychodzi 5004zł z Dell czy jednak wolisz zejść na mniej pojemny SSD 128GB Plextor M6S i wybrać tańszą kartę graficzną Zotac / EVGA / Palit (z Plextorem i GTX 970 od Zotac cena 5023zł) czy po prostu zakup dysk SSD odłożyć na później (czyli zestaw bez OC,bez SSD, ale z monitorem Dell tutaj wyszłoby 4828zł).

Link to post
Share on other sites

Wyciszoną obudowę można zmienić na trochę tańszą.

Cooler zostawiamy. Jeśli chodzi o dysk ssd to ile GB zajmuje system? 128gb powinno mi spokojnie wystarczyć.

Myślałem też, żeby wrzucić tańszą płytę główną B85M-E45 /intel B85, LGA 1150/ . Co o niej sądzicie?

Kolejne pytania czy płyta główna ma kartę sieciową jeśli nie to proszę o zaproponowanie dobrej karty ponieważ od routera dzielą mnie 2/3 ściany. 

Kartę graficzną zostawiam od MSI ponieważ słyszałem, że można ją najbardziej podkręcić i jest bardzo cicha.

Jeszcze jedno pytanie czy taki procesor nie będzie zasłaby do tak dobrej karty graficznej? Może by zrezygnować z coolera i tak jak wyżej pisałem (z innych podzespołów) na lepszy procesor ?

 

Link to post
Share on other sites
 
Razem 4894zł  +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Dopłata do ciut wydajniejszego procesora jest nieopłacalna Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
45zł możesz zaoszczędzić wybierając płytę w formacie matx Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/
Dodatkowe chłodzenie zawsze możesz zakupić, gdy uznasz, ze boxowe Ci nie odpowiada.

SSD 128GB spokojnie CI tutaj wystarczy na system i kilka gier.


Procesor nie będzie za słaby dla GPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Czy ta płyta główna co podałeś ma dobrą kartę sieciową? Jeśli nie to proszę o zaproponowanie karty żeby obsługiwała 120mb/s. 

Nie lepiej dopłacić do karty od MSI słyszałem, że jest cicha i dobrze się podkręca. Ile fps więcej zyskał bym podkrecając te karty.

Jeszcze jedno co myślicie o obudowie zalman Z11 neo.

Edytowane przez kubelston
Link to post
Share on other sites
Czy ta płyta główna co podałeś ma dobrą kartę sieciową?

Tak zintegrowaną na kabel ethernet, a tutaj masz kartę sieciową z wi-fi TP-Link TL-WN722N /N150, USB, antena 4dBi/

 

 

Nie lepiej dopłacić do karty od MSI słyszałem, że jest cicha i dobrze się podkręca. Ile fps więcej zyskał bym podkrecając te karty.

W zestawie masz tą kartę, a możliwości OC zależą od układu jaki Ci się trafi, zyskasz na wydajności patrz test tej karty bez / z OC   http://pclab.pl/art59688-8.html

 

 

eszcze jedno co myślicie o obudowie zalman Z11 neo.

Gelid Darkforce mimo wszystko jest tu lepiej wykonaną obudową.

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Wezmę tego Gelida. A co do karty graficznej to @kajtek napisał mi, że lepiej wziąć tańszą wersje gtx'a od EVGA,ale słyszałem, że msi się lepiej podkręca więc tutaj pytanie czy bardziej opłaca się dopłacić te 200zł do msi czy zostać przy EVGA .  

Link to post
Share on other sites

Witam Was ponownie przemyślałem sprawę i stwierdziłem,że będę podkręcać procesor. Obejrzałem dużą ilość poradników i stwierdziłem,że będę gotowy się za to zabrać.

 

Tak więc budżet mi się trochę powiększył bo jestem w stanie wydać 5200zł (maksymalnie 5300zł) jednak musi znaleźć się w nim:

 

- Jednostka centralna (w grę też mogą wejść używane części np:pamięci itp.)

- Monitor DELL U2414H/P2414H czyli jakieś 900zł

- Karta WIFI

Przepraszam za kolejną zmianę jednak chciałbym przeznaczyć te pieniądze w jak najbardziej wydajną i opłacalną maszynę

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy i5 to dobry wybór . Większość gier wychodzi właśnie na i5 więc lepiej kupić i7 by starczył na długo.Lecz masz już limit jaki chcesz przeznaczyć na komputer. Sytuacje ratuje odblokowany mnożnik.Za 5200zł już będzie maszyna,która starczy na długi czas.

 

//najpierw się dowiedz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...