Skocz do zawartości

Wybór najwydajniejszej karty graficznej do około 900zł.


Recommended Posts

@Matiziol +1, Ja pod XFX core 450W trzymam 280X i Phenomka. Zasilacz ma ponad 2 lata i jeszcze działa :D

Teoretycznie R9 270 nie może przekraczać 150W mocy. 270X przy bardzo silnym OC powinien 10-25W przekroczyć tę wartość dlatego zwykle X mają 2-gą wtyczkę pci-e. Radiator na pamięciach żeby nie było artefaktów przy ich kręceniu i ewentualnie chłodzoną sekcje zasilania żeby nie było niespodzianek.

 

Szczerze wątpię żeby autor sprawdzał czy karta poleci 1200/1600 także ten Asus jest niezłym wyborem ceny do uzyskanej wydajności.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Czyli do mojego zestawu mógłbym kupić 280X i by działało? :D czemu nikt mi nie powiedział?

 

 

 

Szczerze wątpię żeby autor sprawdzał czy karta poleci 1200/1600 także ten Asus jest niezłym wyborem ceny do uzyskanej wydajności.

 

Nie, nie chcę sprawdzać jakie ma maksimum. Chciałbym tylko podkręcić go do wersji X. Podkręcać go do zwykłej wersji X czy do wersji TOP?

Edytowane przez WhiteFaethon
Link to post
Share on other sites

by działało :D masz dobry markowy zasilacz który to dźwignie śmiało, a producent podaje zalecany zasilacz 500-550 bo jak ktoś wstawi jakiegoś no name który nie trzyma parametrów nawet na 70% to muszą podać z zapasem, ja mam zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W i trzymam na nim r9 290 podkręconego i i7 4770k też kręconego i zasilacz daje spokojnie radę :D

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nikomu gtx 960 nie polecałem (jak widać niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem), napisałem że jest lepsza od 270 a to jest prawda. Że ta karta się dławi w fullhd nie jest do końca prawdą. Karta w części tytułów wypada całkiem nieźle. To że jest za wysoko wyceniona to już inna kwestia, tylko teraz dodają do niego Wiedzmina gratis (wypada trochę korzystniej). Nakręcacie gościa na zakup już, a ja uważam że zrobi on głupotę kupując grafikę teraz bo:

- niedługo wychodzą nowe radeony, ceny obecnych grafik zmienią się, głupotą jest kupowanie sprzętu przed nadchodzącą  premierą nowych grafik

- po drugie cena dolara jest niekorzystna,

- po trzecie Gość chce grać w Wieśka, który jeszcze nie wyszedł więc polecanie komuś grafiki do tej gry nie ma sensu,

- po czwarte twórcy Wieśka współpracują z nVidią, na pewno lepiej będzie chodzić na kartach zielonych. wszystkie prezentacje wieśka były uruchamiane na gtx 980.


a po piąte gtx mają tą przewagę w życiu codziennym - czyli mniejsze zużycie prądu, mniej wydzielanego ciepła, półpasywny tryb pracy, i przede wszystkim są cichsze. Ponadto sterowniki częściej do nich wychodzą, a ponadto zieloni więcej grosza sypią twórcom gier - więc na chwilę obecną jest więcej gier, które chodzą lepiej na kartach zielonych.

 

Nakręcacie Gościa, i co wtedy jak się okaże że lepiej ta gra chodzi na gtx, to co napiszecie mu sorki, kasę oddacie, a może odkupicie od niego tą kartę. Ja uważam że lepiej jest poczekać.

Link to post
Share on other sites

Z tym dolarem to może być różnie. Sam czytałem że ma być blisko 5 zł w przyszłym roku. Prawda jest taka że wysoki kurs dolara nie sprzyja amerykańskiej gospodarce - pożyjemy zobaczymy.

Wiesiek moim zdaniem będzie miał wyższe wymagania niż GTA. Ale premiery tych dwóch gierek wyznaczą trendy wydajnościowe na długo. Ponadto sprawdzą one wiele obecnych i przyszłych układów graficznych. Okaże się jak sprawuje się ten słynny gtx 970.

 

Sam chcę zmienić grafę i też czekam. Gdzie mi się śpieszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...