Skocz do zawartości

Wybór najwydajniejszej karty graficznej do około 900zł.


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie napisałem, poszukuję karty graficznej do około 900 zł z niewielkim marginesem. Moja konfiguracja komputera zawarta jest w mojej sygnaturce. Kiedyś mi doradzano R9 270X, ktoś mi jeszcze doradzał GTX 760, ale teraz wyszedł GTX 960 więc nie wiem która karta spisze się najlepiej w moim komputerze. Oprócz tego który producent danej karty robi najlepsze chłodzenie? Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

W tej cenie masz wybór od amd: r9 280x lub gtx 960. Trochę wydajniejsza jest ta ze stajni amd ale to też zależy od gry czy ogólnie aplikacji. Ogólnie 760 tka to jest cenowo prawie to samo co 960 tka z róznicą około 50 złotych a czy skok wydajności jest warty tych 50 złotych? Wystarczy poczytać testy żeby sobie na to odpowiedzieć. Ja wziąłbym raczej r9 280x zamiast tego nowego kastrata.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem używkę ASUS r9 280x w wersji TOP za 750 zł. Karta jeszcze na ponad dwu letniej gwarancji w sieci komputronik. Niestety po dwóch-trzech dniach pojawiały się artefakty, poszła na reklamację. Producent kartę naprawił i jestem z niej bardzo zadowolony. Podczas przeglądania internetu itp temperatura nie przekracza 35 stopni, w Crysis 3 maksymalna temperatura 76 stopni. Przy 20% użycia wentylatora dla mnie nie słyszalna, przy 60 % trochę ją słychać, ale to raczej normalne. Ja od siebie mogę polecić, ale tylko i wyłącznie jeżeli będzie gwarancja dużego sklepu :)

Link to post
Share on other sites
. Niestety po dwóch-trzech dniach pojawiały się artefakty, poszła na reklamację.

Bo Asus nie miał chłodzonych kostek pamięci. Prawdopodobnie wymienili na nowszą rewizje.

 

 

Czyli chyba bez sensu kupować 280X, skoro będą zaciny. Zatem co innego proponujecie?

270 MSI albo Sapphire.

Przycięć może nie być zależnie od użycia CPU. Zależnie od tego w co masz zamiar grać.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy chcę się bawić w podkręcanie, bo nigdy tego nie robiłem i jakoś mnie to nie przekonuje do końca. Czyli ostatecznie najlepszym wyborem w moim wypadku będzie 270X hawk? Nic innego? Wolę się upewnić, żeby potem nie żałować...

 

PS: Czy R9 270X będą obsługiwały DX12?

Edytowane przez WhiteFaethon
Link to post
Share on other sites

Hmm, z testu wynika, że wersja hawk jest lepsza w grach o 1-2 klatki, to nie dużo... Ale temperatury niższe ma i lepsze chłodzenie, więc sam nie wiem do końca. Ale to chyba najlepsza wersja 270X w miarę rozsądnej cenie. Jeśli nic lepszego nie ma, to skuszę się chyba na tego hawka właśnie. Różnica w cenie tylko 30zł.

Link to post
Share on other sites

Funkcje DX12 mają wszystkie karty GCN ale DX12.1 już nie. GCN1.0(280X) ma ograniczoną liczbę funkcji mega tekstur(tier 1/3).

 

W MSI między 270, a 270X jest różnica w chłodzeniu. Mimo jednego kawałka alu dla pamięci i sekcji zasilania jest to nadal ta sama karta. Hawk ma dorzucony backplate i jakieś świecidełka.

 

 

Hmm, z testu wynika, że wersja hawk jest lepsza w grach o 1-2 klatki
Wyższe taktowania.

Jeżeli różnica między nią, a zwykłą 270 to 30zł bym się skusił. Backplate swoją drogą też nieźle wygląda.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli różnica między nią, a zwykłą 270 to 30zł bym się skusił.

Nie nie, miałem na myśli różnice 30zł między zwykłą 270X a 270X hawk. Bo różnica między 270 a 270X hawk to jest 100 zł. A co do kupowania zwykłej 270 i podkręcania jej to jestem sceptyczny, bo ma gorsze chłodzenie a to znaczy wyższe temperatury i głośność. A dodatkowo nie znam się na podkręcaniu i bałbym się, że coś popsuję, a tego bym nie chciał. Zastanawiam się między tym 270X a 760.


Jeszcze takie pytanie mam... Która z GTX 760 jest najlepsza waszym zdaniem i co sądzicie o tej ofercie?
http://olx.pl/oferta/sprzedam-wydajna-karte-graficzna-r9-270x-toxic-sapphire-CID99-ID9wBaL.html#a7040ecc03

Link to post
Share on other sites

Cena / Wydajność przy gtx 760 to nieporozumienie. Za droga karta jak na taką wydajność.

Do fx lepszy będzie r9 270. Nie bierz X ani jakiś wersji Hawk. Różnice w wydajności będą znikome.

Podkręcenie r9 270 to przesunięcie suwaka w programie.

Link to post
Share on other sites

A się czepili tej gtx 960..... Karta sama w sobie nie jest zła, fakt jest za droga - ale czy jest słaba ?. Polecać komuś gtx 760 na chwilę obecną to nieporozumienie !!!!!!!!!. Na starcie gtx 960 jest mocniejszy od gtx 760 (kilka procent), po drugie za parę miesięcy będzie jeszcze mocniejszy a dlaczego ? bo nowe sterowniki "wzmocnią" gtx 960. Wydajność kart graficznych zależy od gier, syntetyki można sobie w buty włożyć. Zobacz wyniki wszystkich grafik które zostały wymienione w tym poście w konkretnych grach, które Cię interesują. Będą gry w których wygra amd, inne lepiej chodzą na nvidii - taka jest prawda. Ale polecać komuś grafy, które są wycofywane z rynku - ludzie myślcie. Jak Ci się nie spieszy poczekaj, nowe radki wyjdą w końcu i będzie ciekawie. Ceny spadną.

Link to post
Share on other sites

Widziałeś jakieś testy np. 960 (zobacz na purepc jakoś ja im najbardziej ufam). Sam zastanawiam się nad zmianą karty graficznej (mam gtx 560) ale czekam. Nowe sterowniki będą poprawiały wydajność gtx 960 względem gtx 760. gtx 960 ma fajną kulturę pracy (mało je prądu, mało wydziela ciepła) ale jest za wysoko wyceniona, powinna być 100 - 200 zł tańsza. Niestety cena dolara psuje wiele zakupów. Przewaga zielonych nad amd na chwilę obecną jest sterownikach, wychodzą częściej i mają lepiej dopracowaną obsługę procesorów wielordzeniowych. Pod względem mocy obliczeniowej karty od amd są dobre, problem w sterownikach leży. Wychodzi jakaś nowa gierka to już do geforców są nowe stery, a u amd. Kiedyś tak nie było. Miałem wiele kart graficznych i zielonych i czerwonych. Brakuje zdrowej konkurencji. Zobacz testy grafik pod katem w jakie gry grasz...

Ja głównie w multiplayer BF3, BF4 i tutaj gtx 960 wypada bardzo dobrze. Tam gdzie jest potrzebne dużo vramu wypada słabiej (ale właśnie wychodzą wersje z 4 gb)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...