Skocz do zawartości

Wybór najwydajniejszej karty graficznej do około 900zł.


Recommended Posts

To poczekaj na premierę tych gierek, to takie wróżenie z fusów. Na Wieśka 3 gtx 960 może być za słaby, na chwilę obecną trwają prace nad dopieszczeniem Wieśka pod katem wydajności. Ja bym czekał na Twoim miejscu. Mnie osobiście Wiesiek nie interesuje (nie kręcą mnie takie gierki, wolę fps), ale kibicuje mu bardzo mocno. Przewaga wydajnościowa gtx 970 nad gtx 960 jest ogromna (w cenie też), mnie jedynie wkurza ze kupujesz grafę za 1500 zł a cewki piszczą !!!, sprawy "źle podanej" specyfikacji przemilczę. Czekaj na testy.


Masz markowy zasilacz gtx 970 myślę ze pociągnie, a procek ... sam wiesz lepiej niestety wypada teraz intel. 

Link to post
Share on other sites

to do takiej rozdziałki gtx 960 myślę że wystarczy (choć wersja gtx 960 z 4 gb będzie lepsza), jak nie masz monitora fullhd to szkoda kasy w gtx 970 (chyba że planujesz wymianę monitorka). Mówię poczekaj na premierę Wieśka..... gdzie Ci się spieszy. Może w końcu sytuacja z dolcem się trochę wyjaśni. Prawdopodobnie Wiesiek lepiej będzie jednak chodził na kartach zielonych.

Link to post
Share on other sites

Jasne, że planuję zmianę monitora zaraz po kupnie grafiki. Tylko, że oczywiście jest to kwestia funduszy. Z chęcią bym kupił lepszą 970tkę, ale niestety wiązałoby się to z kupną nowego procesora, płytki głównej i zasilacza, a na to nie mam funduszy niestety. GTX 960tki używanej nie kupię, a szkoda mi jednak tych 950 zł na nówkę.Wolę chyba kupić R9 270 używaną, podkręcić do X i zainwestować w jakiś używany monitor. Chyba, że znajdę 270X w rozsądnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Mówię poczekaj, mam trochę lat na karku (35 lat) i wiem, że nie można się gorączkować...

Cena gtx 960 spadnie (już spada, powoli ale jednak - podatek od nowości), zresztą 270 też stanieją (po premierze nowych radków). Poczekaj na premierę Wieśka, a co jak się okaże że ta gra lepiej wspiera zielone karty (a tak pewnie będzie), ... i co będziesz totalnie w plecy. Ponadto do gtx 960 dodają Wieśka za darmo odlicz sobie te 120 zł od tej ceny. Ja Ciebie nie namawiam do żadnej grafiki, radzę się wstrzymać. Sam mam dylemat na co zmienić swojego gtx 560 - czy gtx 960 czy gtx 970. Mam jedynie tą przewagę nad Tobą że mam lepszego procka od Ciebie (i5 2500 k no i zasiłkę ocz 750). Choć wstrzymuje mnie również brak dobrego neta (mam mieć niedługo światłowód), a korzystam z plusa na kartę (ogólnie bieda).

Link to post
Share on other sites

Trzeba czekać na nowe radki tylko one mogą coś zmienić........... bo sytuację jako konsumenci mamy fatalną jak nigdy. Jak kupowałem swojego gtx 560 (asus dcII Top) dałem coś między 700 a 800 zł i to była tzw "średnia półka". Spokojnie dawał sobie radę we wszystkich grach w rozdzielczości fullhd. A teraz stało się coś "strasznego" producenci kart przesunęli "średnią półkę" na 1500 zł, i wmawiają nam konsumentom że to okazja. Zapewniają że to najlepiej wycenione grafy od wielu lat. A ludzie to łykają jako prawdę. Zobacz na ceny gtx 970 teraz a przed premierą (produkty przeważnie tanieją po premierze, a tu tendencja odwrotna). Gdyby AMD lepiej się spisywało to ceny gtx 960 czy gtx 970 byłyby znacznie lepsze dla nas.........................

Dla mnie wydanie 1500 czy 1600 zł za grafę to nieporozumienie ........... (bo to moja cała pensja NIESTETY)

Link to post
Share on other sites

Mi karta za 1500 zł nie jest potrzebna, bo nie mam takiego dużego parcia na gry. Co prawda fajnie by było mieć grafike za 2000, procesor za 1300, płyte za 700 itp, ale mi szkoda moich ciężko zarobionych pieniędzy... Dlatego do paru gierek wyżej wymienionych chcę kupić coś ze "średniej półki" czyli za te 800 zł powiedzmy. Dla mnie nawet taki używany 270X + jakiś używany monitor FHD będzie duużo lepszym zestawem, bo teraz mam HD7770 i rozdzielczość 1280x1024. Ale może masz rację, warto poczekać do kwietniowej premiery nowych radeonów na R9 370X.

Link to post
Share on other sites

Dobrze się z Tobą gada............

.... sam mam trochę latek i też nie mam tyle czasu na granie co kiedyś (chociaż mój syn też już giercuje Plants vs Zombie 2). Ale tę godzinkę prawie codziennie znajdę. Mi też szkoda 1600 zł na grafę. Używanego monitora chyba bym jednak nie kupił ....... 


Mam grafikę z tym chłodzeniem co Martinoxxl linka zapodał. Chłodzenie zajefajne: ciche i wydajne, przynajmniej z moim gtx 560 (używany 3,5 roku). Najlepsze chłodzenie z jakim miałem kontakt, a grafik trochę miałem. Kolejna grafa też będzie od asusa i z tym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli koniecznie teraz chcesz kupować grafę, to jak już wspomniano weź pod uwagę że Wieśka dodają do GTXów. Skoro i tak i tak nastawiasz się na tę grę, to musisz się liczyć z wydatkiem koło 120zł na samą grę. Kupując teraz GTX 960 za 950zł dostajesz gre w prezencie. Wychodzi więc na to, że na grafę wydasz około 830zł.

Jeśli taka kwota Cię zadowala, to na pewno będzie to lepszy zakup od GTX 270, który może do Wieśka nie styknąć nawet na średnie detale.

 

Ja polecam oglądać testy kart na techpowerup.com gdzie masz GPU przetestowane w wielu grach w wielu rozdzielczościach. Porównaj sobie tam jak wypada GTX 960 na tle innych kart w kręgu Twoich zainteresować w rozdziałce np niższej niz FullHD (bądź również FullHD jeśli taki dokupisz sobie monitor).

 

W niskich rozdzielcznościach GTX 960 sprawuje się całkiem nieźle w porównaniu do konkurencji AMD i 2GB ramu nie jest wtedy jego wadą.

 

Ale jak ktoś wspomniał, wydajność w Wieśku to wróżenie z fusów. Póki gra nie wyjdzie, ciężko stwierdzić jaka grafa pozwoli na płynną rozgrywkę na powiedzmy średnio-wysokich ustawieniach w rozdziałkach max FullHD.

Link to post
Share on other sites

950 zł to trochę za dużo jak dla mnie jednak. Wolę kupić używaną kartę + jakiś lepszy monitor, więc postanowiłem zakupić używanego Asusa R9 270 i podkręcić go do wersji X + dokupić od kolegi monitor z rozdzielczością 1600x900 za 130zł, choć w przyszłości na pewno będę chciał kupić jakiś monitor FHD. A co do wiedźmina, to nie liczę nawet na wysokie ustawienia grafiki. Średnie ustawienia w tej grze w zupełności wystarczą. A do maja jeszcze daleko, więc gdy wyjdzie, to będę sobie mógł go z powodzeniem zakupić :)

Link to post
Share on other sites

Podobno ... masz zasilacz dobrej firmy. Do 270X zalecany zasilacz to 500 - 550 W. Nawet jeśli "styknie" to będzie pracował pod sporym obciążeniem - nie wiem czy to dobre. A po drugie rzuć okiem na forum benchmarka ile osób ma artefakty na radkach. 

Link to post
Share on other sites

@Alcedo nie p.. hmm gadaj głupot, zasiłka autora spokojnie wystarczy.

Ja 960 nigdy nie polecę nikomu, karta dławi się nawet w fhd i jest o conajmniej 150zł za drogo wyceniona.

jak wcześniej:

 

Jestem za asusem od @martinoxxl
Edytowane przez Matiziol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...