Skocz do zawartości

Zestaw do 1500zł bez grafy i RAMu.


Recommended Posts

Witajcie!

Przejdę od razu do rzeczy:

Zastosowanie komputera: Gry (nie musi być fullhd, max detale itp., aby płynnie grało), Przeładowywanie plików (często na serwer), jakieś tam filmy, dokumenty itp.

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1500zł
Których części potrzebujesz?: sama buda z podkładką pod myszkę  :D 
Czy będziesz podkręcać sprzęt? w przyszłości raczej tak, no chyba że polecicie procesor bez takowej możliwości
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? rozdzielczości nie wiem, ale 18.5 cala, więc nie za duża
Specjalne wymagania: ładna buda (nie śmietnik), dobrze by było jak by miała regulator obrotów wiatraków
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Karta gr. Gigabyte GeForce GTX 650 2gb OC oraz ram nówkę GoodRam 4Gb 1333 CL9

Własna propozycja zestawu:

   

-Procek Amd Fx 6350 - 500zł + chłodzenie 70zł

-Płyta główna MSI 970A-G43 (nie wiem, czy to dobry wybór, bo chcę płyte z dobrą sekcją zasilania) - 300zł

-Zasilacz chieftic GPS 600w A8 - 220zł

-Obudowa: Aerocool Xpredator X1 - 220zł

-Dysk: używany HDD 320gb - 70-100zł

-Napęd zwykły - 50-60zł

 

Razem w granicach 1400zł, za 'brakującą' stówkę można dokupić kostkę Ramu, bo 4gb to zdeczko mało.

Inne: Co sądzicie o procesorze AMD APU A10 z dobrą kartą zintegrowaną? Czy jest lepszy od tego Fx'a, bo cena bardzo zbliżona.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/

Razem 1564zł  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
AMD to kiepski pomysł, te procesory odstają bardzo od tych Intela.
Masz tutaj wydajny czterordzeniowy procesor i5 4460, standardową płytę główną w formacie matx, 1TB dysk na dane i gry, przewiewną obudowę Zalmana z trzema wentylatorami 120mm z regulacja prędkości obrotowej filtrami przeciw kurzowymi, zasilacz z zapasem mocy z mocną linią +12V 396W i 5 letnią gwarancją po rejestracji na stronie producenta oraz nagrywarkę DVD.
Pamięć możesz w każdej chwili dołożyć.
Link to post
Share on other sites
Inne: Co sądzicie o procesorze AMD APU A10 z dobrą kartą zintegrowaną? Czy jest lepszy od tego Fx'a, bo cena bardzo zbliżona.

 

Inwestuj w procesor serii 5. Tutaj możesz sobie porównać http://pclab.pl/art56366.html

 

Kupując używany HDD wrzuć sobie wyżej jedną kość DDR3 4 GB w cenie 130 zł. Później powinieneś pomyśleć nad wymianą grafiki.  Możesz też zostać przy obecnych 4 GB pamięci i sprzedać obecnie posiadanego GTX 650. Przez ten czas korzystasz z zintegrowanego układu graficznego w CPU. Dokładasz kilka złotych i polujesz na AMD 7850 / 7870

Link to post
Share on other sites

 

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/  MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/ Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda Zalman Z3 USB3.0 black (b/z) Liteon iHAS124 SATA (black) XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm Razem 1564zł  +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa   AMD to kiepski pomysł, te procesory odstają bardzo od tych Intela. Masz tutaj wydajny czterordzeniowy procesor i5 4460, standardową płytę główną w formacie matx, 1TB dysk na dane i gry, przewiewną obudowę Zalmana z trzema wentylatorami 120mm z regulacja prędkości obrotowej filtrami przeciw kurzowymi, zasilacz z zapasem mocy z mocną linią +12V 396W i 5 letnią gwarancją po rejestracji na stronie producenta oraz nagrywarkę DVD. Pamięć możesz w każdej chwili dołożyć.

 

:/ No nie wiem,

płyta główna slaba, zasilacz i obudowa też ja cię mogę. Wolę mieć jednak solidną podstawę, chociaż i5 wygląda kusząco  :). Jednak bardziej przekonuje mnie taki zestaw z procesorem z półki niżej, ale lepszą podstawą (czyli i3 lub ten fx6350), więc i5 sobie chyba daruje.

więc... Jaki wtedy procuś byście polecili: Intel i3 w granicach 400-550zł czy Amd Fx 6350? W testach lepiej wypada ten drugi (w grach jest tylko trochu słabszy, ale za to w przeładowywaniu plików i reszcie jest porównywalny z i5, a z i3 jest prawie dwa razy lepszy)

 

Jeżeli zdecydował bym się na tego Amd fx, to jaką płytę główną byście polecili do 300zł z dobrą sekcją zasilania (pod podkręcenie oczywiście  :menda:).

a jeżeli wziąłbym i3, to czy zintegrowana grafika w nim zawarta może działać jako PhisiX do mojego Gtx 650 2gb?

Edytowane przez robotox1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...