Skocz do zawartości

5820k vs 4790k vs 4770k pod chłodzenie wodne


Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych procesorów, głównie do gier i obróbki wideo, będzie współpracował z gtx 970. Przymierzam się również do montażu swojego pierwszego chłodzenia wodnego, i tu pytanie który z tych procesorów będzie miał najlepsze OC po zwodowaniu? czytałem gdzieś że w przypadku niektórych procesorów chłodzenie wodne nie zdaje egzaminu i potencjał OC jest taki sam jak na powietrzu.

Link to post
Share on other sites

4790k i 4770k to haswell'e z glutami niby ten pierwszy lepiej się kręci ale i tak tylko moja szklana kula na strychu wie jakiego gluta pod IHS dostaniesz

 

co do 5820k nie jestem pewny, ale i tak tam musi być ten sam glut (tylko pewnie świeższy hmmmm)

 

bez ingerencji w niego nie będzie dużych różnic między wodnym a wydajnym powietrznym  

Edytowane przez mesiuskate
Link to post
Share on other sites

 

 

Witam,   Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych procesorów, głównie do gier i obróbki wideo

Witam, przede wszystkim przy wyborze procesora kierowałbym się wykorzystaniem. Napisałeś gry i obróbka wideo - uwzględnij to w %. 

Jakich programów będziesz używał przy montażu i obróbce ? w jakiej rozdzielczości będą to materiały ?

 

 

czytałem gdzieś że w przypadku niektórych procesorów chłodzenie wodne nie zdaje egzaminu i potencjał OC jest taki sam jak na powietrzu.

Potencjał OC uzależniony jest od sztuki procesora na jaką natrafisz.

Licz się z tym, że zestaw oparty o i7 5820K wyjdzie sporo więcej z racji droższej płyty głównej, pamięci RAM, sam procesor jest tutaj kilkaset złotych droższy.


Co do samego chłodzenia wodnego z gotowych układów celuj w Corsair H105.

Natomiast chłodzenie powietrzem w zależności od procesora, którego wybierzesz i budżetu SPC Grandis / Macho Black White / Bequiet Dark Rock 3, Pro 3 / Noctua NH-D15.

Link to post
Share on other sites

h105 mozna nazwac chlodzeniem wodnym, jednak ja celowalbym tutaj w Alphacool Eisenberg - czemu? Jest w pelni demontowalny, mozna wymienic plyn, weze, zlaczki, po prostu jest to chlodzenie modyfikowalne.
Co do chlodzenia powietrzem przy tych procesorach kiereowalbym sie w strone
Macho rev. b (pelen brak kolizji ze slotami pamieci)

Link to post
Share on other sites

myślę tu nad prawdziwym chłodzeniem wodnym ;) mam h100i ale nawet nie będę go montował i chyba odsprzedam

 

Jeśli odpuszcze sobie 2011-3 to warto dopłacić jakieś 150 zł do 4790k wzgledem 4770k? to czasem nie jest ten sam procesor tylko z innym mnożnikiem?

Edytowane przez habahaba
Link to post
Share on other sites

To jest ten sam procesor, tylko 4790k ma nizsze temperatury - lepszy lub po prostu lepiej nalozony glut pod ihsem. Czy warto? Dla mnie nie, przy chlodzeniu wodnym temperatury i tak beda dosc niskie.

Do Eisenberga wystarczy dokupic zbiornik (rezerwuar) 2 zlaczki i weze.

Kolejna sprawa jezeli chcesz kolorowy uklad wodny nie przezroczysty to wez kolorowe weze i przezroczysty plyn - oszczedzi Ci to sporo czyszczenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...